Vůně provází člověka po celý život. Od narození, kdy cítíme tolik typickou, krásnou a nedefinovatelnou vůni miminek, až po smrt, po „vůni“ hřbitovní. Vůně ovlivňují naše emocionální jednání, dokážou nás povzbudit, uvolnit, vyvolat radost i smutek.

smell

Vůně jsou naším mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji. Aromatické molekuly se nadechnutím dostávají až do krevního oběhu a působí celkově na náš organismus.
Vítejte v magickém světě vůní.

Vůně vyvolávající lásku

Vůně růže

Královnou vůní je růže. Venušina květina, symbolizující lásku, působící na ženy jako afrodiziakum. Pokud přivoníte opravdu k čerstvé a „poctivě vypěstované“ růži, příznivě to ovlivní váš krevní oběh a zbystří smysly. Vůně růže je vůně vyvolávající lásku. Jde o královnu všech vůní.

Vůně jasmínu

Další omamná vůně lásky, stimulující vášeň a milostnou rozkoš. Když provoníte svůj byt jasmínovou vůní, zaručí vám, že váš partner „nezklame“, i kdyby byl sebevíc unavený.

Vůně zázvoru

Vůně zázvoru způsobuje zesilující přitažlivost k druhému pohlaví. Ne nadarmo se kořen zázvoru pro svou kořennou vůni používá už celé tisíciletí jako povzbuzující prostředek. Pro obojí pohlaví.

Vůně meruňky

Dáte-li svému milému meruňkový kompot nebo misku plnou meruněk, bude na vás po jejich konzumaci něžný, jako by to bylo poprvé. :)

Vůně relaxační

Vůně santalového dřeva

Tato vůně patří bezpochyby k prvním vůním, jenž byly zasvěcovány bohům. Olej tohoto stromu uklidňuje a platí za prostředek obnovující duševní sílu a energii.

Vůně vanilky

Vůně vanilky je spojena zejména s Vánocemi. S obdobím, kdy by si měl člověk najít čas na odpočinek a relaxaci. Vůně vnášející do místnosti klid a pohodu.

Vůně levandule

Jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších vůní. Pokud máte doma kytičku nebo plátěný pytlík plněný levandulí, dejte ho na takové místo, kde můžete tuto vůni vdechovat z plných plic. Zažene stres i všechny chmurné myšlenky.

Vůně kávy

K relaxačním vůním můžeme řadit taky vůni kávy. Pokud není narušována cigaretovým kouřem ))

Vůně dodávající energii

Vůně máty

Přestože by se zdálo, že vůně máty se řadí spíše k vůním relaxačním, opak je pravdou. Tato vůně povzbuzuje naše smysly a dodává nám svěžest a energii.

Vůně černého čaje

Vůně opravdu silného černého čaje posílí sílu a mužnost (působí tedy více na muže). A když se toho čaje muž ještě i napije, dostane sílu jako býk.

Vůně černého pepře

Přičichly jste si někdy k pepři? Raději asi ne, viďte? Ale pokud se tak stalo, tato vdechnutá vůně a následné kýchnutí probere k životadárné energii i umírajícího.

Vůně osvěžující

Vůně pomeranče

Rafinovaná vůně hrající si s veselou náladou i bouřlivými emocemi. Je to vůně, která se udrží ve vašem bytě dlouho, ale pozor, na každého působí jinak.

Vůně lízátek a bonbonů

Pokud máte malé děti, tato vůně je vám dobře známá. Navozuje neustálý postřeh, nedá vám odpočinout a vy musíte být svěží. Je to vůně, která je vůní domova a radosti.

Vůně slané vody

K osvěžujícím vůním řadíme také slanou vůni. Cítíte to moře? Cítíte tu svěžest na každém kroku? Pokud ne, udělejte si doma alespoň solnou koupel anebo uvařte ve vodě hrst soli. Věřte, že každý kdo k vám přijde na návštěvu, se zeptá: co to tady tak podivně „voní?“

Atypické vůně

Vůně vody

K atypickým vůním patří „vůně vody“. Tekutiny, překypující přírodní energií a mocnou silou. Tato vůně stimuluje tvůrčího ducha, například při psaní textů. Co si tak pořídit akvárium nebo domácí fontánku?

Vůně kůže

Vůně a pachy hraji velice důležitou roly při seznamování. Vedle estetických představ nám vůně pomáhají při podvědomém rozhodování, jestli nás někdo přitahuje či nikoliv.

Takže na úplný závěr si dáme- Vůni ženy :)

Vůně ženy (Scent of a Woman) 1992

použitý zdroj: E. Trepková, Vůně a parfémy, nakl. Maxdorf, 1997

Reklama