Magie

Magie vchodu: Štěstí k vám musí „chtít“ vstoupit!

Proč se někde daří a jinde ne? Proč v jednom domě či bytě žije šťastná rodina a jinde, i kdyby se přetrhli, ne a ne být spokojení? Níže se dočtete, že problém je možná jednodušší, než si myslíte. Nebo... rozhodně na tom něco bude!

happines

Podle filozofie východních nauk je vchod do domu jednou z nejdůležitějších věcí pro to, aby se v domě dobře dařilo.

Představte si, že vidíte dva vchody. Jeden s odrbanou rohožkou, zasunutý, nenápadný a jakoby smutný. Druhý je ozdobený, pozitivní, výrazný a po stranách jsou květiny. Na rohožce nápis „Víteje“. Kam by se vám spíš chtělo jít?

Asi nemusíte dlouze přemýšlet. Podle Feng-shuej se štěstí chová stejně. Půjde tam, kde je to pěkné, kde chce vstoupit, kde je vítáno, kam se nebojí, čeho si všimne.

Je to prosté, ale pravdivé.

Zjišťovala jsem, jak je to v reálu, a skutečně vím o rodinách, jejichž vchody jsou velice pěkné, výrazné a vysloveně lákají. A věřte, nebo ne, lidé jsou tam spokojení, a je to i naopak.

Co dělat, když jste v paneláku?

Nemusíte bydlet právě v rodinném domě, abyste štěstí a spokojenost přilákali. Tady je několik prvků, které můžete zrealizovat i třeba v paneláku.

Tak předně vchod by měl být „ústy“ bytu.

Představte si svou tvář a ústa. Ať jsou pěkná. Je dobře mít rohožku, která bude barevně výrazná a která bude lákat ke vstupu. Nevadí, jestli je nápis na ní „Wellcome“ nebo „Vítejte“, jde jen o pocit. Dveře by neměly být špinavé a po stranách by měly být ozdoby. Logicky to nemusí vypadat jako cirkus. Také si nenamalujete rty třemi rtěnkami. Prostě aby to bylo hezké a příjemné, ale viditelné. Aby si štěstí všimlo. Chtělo vejít.

A jak na to v rodinném domě?

Jestliže máte rodinný dům, pak je dobře sledovat tuhle filozofii už od branky. Z ulice přijde štěstí, a tak byste se měli postarat, aby si vybralo právě vaši branku. Jestli ji ale máte zarostlou pnoucími květinami tak, že není vidět, může se stát, že se sice štěstí líbit bude, ale ani si nevšimne, že jde o vchod. Proto by to mělo být patrné.

Nejlepší jsou půlkruhové jakoby vstupní brány, které lákají a působí mile. Schránka, nátěr, to všechno by mělo upoutat. Ne odradit!

U vstupu do domu pak nesmí chybět ozdoba na dveřích.

Existují sezonní věnečky, velice malebné. Po stranách by měly být květiny. Rohožka ať láká a vítá. Proti vstupním dveřím by nemělo být zrcadlo. Vchod by neměl být zastavěn. Tedy, aby hned za vstupem nic nepřekáželo.

Štěstí by nemělo muset obcházet kýbly, zakopávat o boty nebo se soukat vedle narvaného věšáku.

Do oken hned zjara patří květiny, ozdoby a vůbec by měla upoutat. Vždyť si všimněte, když se podíváte vzhůru po domě. Která okna vás okamžitě upoutají?

Ano, tam, kde jsou květiny a je na co se dívat. V ten moment si třeba řeknete „Kdo tam asi bydlí, že to má tak pěkné, to bude jistě zajímavý člověk, rodina.“ Štěstí se prý chová naprosto stejně.

Za zkoušku člověk nic nedá. Už mám přesný plán, co udělám s našimi okny, brankou, dveřmi.

A moc se na to těším!

   
16.02.2011 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [57] rak177 [*]

  Kaylie — #55Ano,okénka v krematoriu a na hřbitovech byly vylomené,zajímaly je ty mosazné a měděné rámečky,co lemují sklo okénka.Některé urny byly vysypané,měly totiž měděný obal.Busty různých umělců také zmizely,měděné okapy též,je to síla.Podle mě,to dělají bezdomovci,často se po hřbitovech courají.A když je zaměstnanci chytili při krádeži (čehokoliv)z hrobu,policie je odvezla na sepsání protokolu a stejně je pustila.Je to stále dokola.A na ty okénka,okapy apod chodí v noci.Je tam sice jedna osoba z ochranky,ale ta to neuhlídá,jak je vidět.Policie chodí jen vždy,když jsou nějaké svátky.Co se děje u stánků,to nevím,ty nepatří k Pohřební službě.Já bezdomovce nemusím,už jsem to někdy tady psala,máme s nimi špatné zkušenosti.Jsou to nemakačenkové,zloději,špindírové,nespolehliví lidé,peníze co na lidech vysondují ,stejně utratí za chlast.Já bych je zřezala a nahnala někam makat.A je mi fakt jedno,co si kdo o mě teď myslí.Oni dělat nechtějí,tenhle život jim vyhovuje a jak je vidět stačí.No Kaylie,vidíš,jak a kam až jsem se rozepsala.Ale je to fakt hnus,chudáci ti lidé,co potom přijdou k tomu zdevastujícímu okénku.Tak už necháme ty hřbitovy být,viď.

  superkarma: 0 25.02.2011, 19:34:06
 2. avatar
  [56] Kaylie [*]

  rak177 — #53 Už nevím  kde to bylo, ale ukradli i urny! To je opravdu moc. Já bych se strachy, víš co....

  superkarma: 0 25.02.2011, 17:45:58
 3. avatar
  [55] Kaylie [*]

  rak177 — #54 Podívej, já u něj nestála, ale když jsem bydlela v Praze, profláklo se, že zaměstnanci krematoria po skončení obřadu, kdy rakev zajede a pozůstalí odejdou, že vlastně se nebožtík hned nepálí, já nevím jak to mají, myslím, že toho dělají potom i víc naráz, tak že se vloupávali do rakví a mrtví někdy měli třeba šperky a že je kradli.

  Jak říkám, jak jsem koupila, tak prodávám, za ruku jsem je nedržela, ale docela tomu věřím.

  A  s těma kytkama ze hřbitovů, že je u stánku prodávali kradené z hrobů, to pravda je, to vím, u nás tedy ano, ale nechci psát, kde jsem bydlela....jedině soukromě, ať se každý se svým svědomím srovná sám, ale je to, velebnosti, hnus....Sml31

  Taky kolem Dušiček je tam prodejců - na poslední chvíli...u  nás se dávají věnce před svátkem  a nejen u nás, tak se lehce dají ukrást a prodat, proč ne. Tohle vím s jistotou a netvrdím, že to dělají všichni, jsou líidé, co od podzima vyrábí kytice a věnce a celý rok shání materiál.

  1. na komentář reaguje rak177 — #57
  superkarma: 0 25.02.2011, 17:43:26
 4. [54] rak177 [*]

  Kaylie — #51 Kaylie,moc to nechápu,kdo otvíral rakve?

  1. na komentář reaguje Kaylie — #55
  superkarma: 0 17.02.2011, 23:35:42
 5. [53] rak177 [*]

  Kaylie — #51 Rozbíjení okýnek na hřbitovech,kradení měděných okapů a všeho ostatního,to je fakt síla.

  1. na komentář reaguje Kaylie — #56
  superkarma: 0 17.02.2011, 23:33:48
 6. avatar
  [52] Kaylie [*]

  To jste mi dali s tím štěstím. Pořád koukám na skobu na vratech, co mi tam ten nenechavec nechal a přemýšlím, co tam dát......už jsem i za vraty a v předsíni gruntovala, jen co slezl sníh.

  Ale co na ta vrata, sákryš. Mně to připadá pořád dušičkové a za mého mlada to nebylo ani na Dušičky.

  Chjo, já mám takových starostí!Sml80

  superkarma: 0 17.02.2011, 23:26:36
 7. avatar
  [51] Kaylie [*]

  rak177 — #50 Ne, bydlela jsem na druhém konci, vím to jistě, dokonce to bylo v novinách, i rakve otvírali!

  A o těch vandalských činech a krádežích, ach jo, tady byl klid, ale už se to dostalo i do malých vesnic.

  1. na komentář reaguje rak177 — #53
  2. na komentář reaguje rak177 — #54
  superkarma: 0 17.02.2011, 23:23:05
 8. [50] rak177 [*]

  Sml22 Kaylie — #47 Nevím,které krematorium myslíš,ale Strašnické v Praze to opravdu není.Věř mi,vím to jistě.Sml22Pozůstalým krematorium nic neprodává,protože si pozůstalí objednávají obřad,rakev,věnce,kytice,stuhy  a vše ostatní buď přímo na podniku v Karlíně nebo v objednávkových kancelářích po Praze.Objednané květiny a věnce se dováží z vazáren,jak si to pozůstalí objednali.Takže vše co si objednali,mají na obřadu a můžou si to zkontrolovat,většina pozůstalých si věnce nebo kytice po obřadu odnáší.Květiny a věnce,které si pozůstalí neodnesou se háží do skleníku a z něj pak  na vůz s kontejnerem,který pak vše odváží na skládku.Jinak jsou skoro všude kamery.Nikdo by si to,co tu píšeš,nedovolil.Aspoň zde ne.

  1. na komentář reaguje Kaylie — #51
  superkarma: 0 17.02.2011, 18:58:31
 9. avatar
  [49] Kaylie [*]

  RenataP — #48 No safra  a jaký, jeden aby se bál i umřít, jak se po smrti nahoní!

  superkarma: 0 17.02.2011, 11:11:45
 10. avatar
  [48] RenataP [*]

  Kaylie — #32 tak to maj nebožtíci docela fofry...Sml52

  1. na komentář reaguje Kaylie — #49
  superkarma: 0 17.02.2011, 08:20:09
 11. avatar
  [47] Kaylie [*]

  Michaela Kudláčková — #35 Míšo, co vede vandaly rozmlátit celé krásné a drahé náhrobky? Říkám, nejsem ani zbožná, ani vandal, ale tohle bych se prostě na místě po..... děsem a hrůzou, tak to ne!

  Ale krade se dnes i na malých hřbitovech, kamarádka dala tatínkovi na hrob krásnou chryzantému v květináči a druhý den byla fuč. Já bych z toho nespala.

  A další a další věci, kovy do sběru, květiny, ozdobné kryty, hrůza.

  Je taková doba, vandalové mají zelenou, nikdo se ničeho nebojí...

  P.s.: U jednoho pražského hřbitova byl stánek, kde prodávali kytice a věnce. Kde nakupovali? Z 50ti % si je nosili ze hřbitova, u krematorií se dělá totéž, než vjede rakev dovnitř, zřízenci ji "přiupraví"...a prodají dalším pozůstalým co třeba nic nesehnali či do stánku. Věř, že nelžu, vím to jistě.

  1. na komentář reaguje rak177 — #50
  superkarma: 0 16.02.2011, 22:59:22
 12. avatar
  [46] Kaylie [*]

  Tak na druhou stranu jsem  vlastně hrdinka. Se svou první láskou jsem se vsadila, že o půlnoci půjdu přes Židovský hřbitov. Bála jsem se akorát, že nepřelezu zeď, jsem nemehlo a tam je udržovaný a zamčený...Kdo to vzdal byl on, já celá udivená se drápala nahoru a on mne táhl roztřesený dolů, že jsem vyhrála. Nechápu.Sml80

  Podruhé to bylo blbější...stmívalo se, s kamarádkou jsme šly zapálit svíčku na hrob a byl kousek dál čerstvě vykopaný hrob. Já zvědavec nakukovala a sjela jsem po té hromadě dolů. To nikomu  nepřeju. Z piety jsem neječela, vydrápala se, ale pocit děsný. Kdybych se nedržela a řvala, bylo mne určitě slyšet 50 km.

  V Brně a jiných nejmenovaných městech jsem randila - slušně, ne nějaké orgie, jedině na hřbitově, zajímavé, že partneři nebyli proti. Je tam krásně, kamarádky jsem měla téhož založení.

  Ale nejstrašnější bylo, když zemřela babička. To nebyl hrobník a lidé si hrob pro zemřelého museli vykopat sami. Těch kostí...dávali jsme je do šátku a pak je tam dali zpět. To je jak z hororu.

  Bratr ještě našel nějaký kloub a řekl "hele, tati, Tebe pořád bolí koleno, nechceš ten kloub, ten vypadá docela dobře", no to nešlo se nesmát, fakt, při vší hrůze. Otec mu div jednu neliskl a jen lehce zaklel.

  Zato bratr, chudák, za pár let následoval ve 40ti letech babičku a dědu do hrobu co sám kdysi kopal.

  superkarma: 0 16.02.2011, 22:50:35
 13. avatar
  [45] Kaylie [*]

  astrolog — #34 jj, souhlasím! Člověk, od kterého máme koupený dům - již je starý - ten dům, a ten pán, noooo,  budiž mu země lehká.

  Já se na něho nezlobím, i na hrob zajdu, ač jsem ho neznala,  ale slyšela moc a moc. To jsem ani netušila, že ten dům jednou koupíme.

  Inu, já to za něj někde zodpovídat nebudu, ovšem, zdi si pamatují... a jak nejsem zbožná, ale budhistka-skoro, tak jsem řekla, že to tu snad nechám vysvětit a dám za něj sloužit mši.

  Podotýkám, že jsem psychicky jakž takž zdravá a jsem střízlivá.

  superkarma: 0 16.02.2011, 22:35:03
 14. avatar
  [44] Žábina [*]

  Michaela Kudláčková — #41 já si na židovském hřbitově ustala letos na silvestra cestou z hospůdky..já si tedy často povídám s těmi nebožtíky když jdu okolo, zvlášť jednoho Leopolda jsem si hodně oblíbila Sml16

  právě na jeho hrob jsem si ovíněná lehla a kdyby mě syn s přítelem asi po 10 min nenašli určitě bych tam usnula...byl tam tak krásný klid a mír Sml16Sml67

  superkarma: 0 16.02.2011, 17:43:45
 15. avatar
  [43] Francaise [*]

  Michaela Kudláčková — #41 Stát e to mně, dělala bych už asi navždy přítomnému nebožtíkovi společnost. Sml15

  superkarma: 0 16.02.2011, 17:29:27
 16. avatar
  [42] SNÍŽEK [*]

  Dekameron — #36 jeden známý zapomněl na výročí svatby,tak ukradl kytku na hřbitově,v hospodě se s tím chválil,jaký je borec Sml68

  superkarma: 0 16.02.2011, 15:22:57
 17. avatar
  [41] Michaela Kudláčková [*]

  sietb — #38 navia — #39 ...jen jednou jsem na židovském hřbitově v Ďáblicích zhřešila pokusem o odebrání spadaných kaštanů z povrchu hrobky. Následky hrůzné.

  Ten šutr na hrobě je otáčecí, což mě nenapadlo. Ve svých 12 letech jsem po nepříjemném pádu dolů, nahlédla do tváře přítomné lebky.

  Navíc jsem způsobila psychickou újmu kamarádce, která spatřila mé ruce, kterak se snaží zachytit za okraj, abych se vydrápala na světlo. Skoro omdlela. Ztuhla a pak řvala....

  Od té doby jsou hřbitovy pro mě TABU. Prosím nechtějte to po mě nikdy nikdo, abych tam šla. Svým zesnulým zapaluji svíčku doma u fotky.Sml24

  1. na komentář reaguje Francaise — #43
  2. na komentář reaguje Žábina — #44
  superkarma: 0 16.02.2011, 15:02:11
 18. avatar
  [40] Michaela Kudláčková [*]

  Dekameron — #36 Ježiši. Černou kroniku nečtu a kolem Dušiček už vůbec ne...

     A mě se diví, že nemám ráda řezané květiny Sml30

  Rozšířím to o podezřelé voskovky v květináči. :-)

  superkarma: 0 16.02.2011, 14:56:16
 19. avatar
  [39] navia [*]

  Michaela Kudláčková — #35 Buď klidná... před pár lety jsem v mladické nezkušenosti (vychovaná na vesnici - tam se z hrobu nikdy neztratilo ani ň) vzala asi 5 dní před Dušičkami na hrob manželovy rodiny veneček... zdále se mi, že je trhlé to tam nosit až na Dušičky, "u nás" se vždycky hroby zdobily dopředu. No.. na Všechny svaté už tam nebyl a já pak honem sháněla materiál na jiný, který jsme tam položili na Dušičky. Bylo mi vysvětleno, že "to už vydrží", bo po Dušičkách už to nikdo nekoupí...

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #41
  superkarma: 0 16.02.2011, 14:55:19
 20. [38] sietb [*]

  Tak já se tedy přiznávám, že jsme společně s kamarádkou jako malé kradly svíčky z hrobů a pak jsme je pod hřbitovní zdí zapalovaly Sml15. Prostě nás to bavilo. Teď už bych to tedy nedělala.Sml23

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #41
  superkarma: 0 16.02.2011, 14:47:34
 21. avatar
  [37] Evík [*]

  Léthé — #1 no nevím...já dělám mu pomyšlení a furt nic Sml52

  superkarma: 0 16.02.2011, 14:41:04
 22. avatar
  [36] Dekameron [*]

  Michaela Kudláčková — #35 Míšo, ty nečteš černou kroniku kolem Dušiček? Sml15 ... a v kolika filmech bylo humorné, jak jde mládenec na schůzku se svou milou přes hřbitov, tam popadne kvítí, jen strhne smuteční stužku a jde nerušeně dál...a ona je pak blahem bez sebe, že se jí kroutí i prsty u nohou?Sml80

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #40
  2. na komentář reaguje SNÍŽEK — #42
  superkarma: 0 16.02.2011, 14:17:19
 23. avatar
  [35] Michaela Kudláčková [*]

  Kaylie — #32 ..nevím, kdo by měl potřebu šlohnout cokoli z hrobu...kristova noho Sml24...leč, "lidé jsou různé"

  1. na komentář reaguje Dekameron — #36
  2. na komentář reaguje navia — #39
  3. na komentář reaguje Kaylie — #47
  superkarma: 0 16.02.2011, 14:02:05
 24. [34] astrolog [*]

  Domnívám se, že estetično může přinést pouze částečný úspěch. Jinak mám dlouhodobou praxi, že prostě v bytech či domech existují energie, které bydlícím zrovna moc nepřejí. Tyto vlivy jsou většinou nezničitelné. Proto bych každému radila, aby při koupi domu či bytu, ale i pozemku zjistili jeho historii. Věřte, že dnes již toto dělá mnoho zájemců. A není to Sml79 vlivem východní filozofie.

  1. na komentář reaguje Kaylie — #45
  superkarma: 0 16.02.2011, 13:30:45
 25. avatar
  [33] ajko [*]

  OlgaMarie — #19 Sml16 Pěkné !To by se mi líbilo na dvůr .

  superkarma: 0 16.02.2011, 13:12:27
 26. avatar
  [32] Kaylie [*]

  Michaela Kudláčková — #28 Má to docela logiku, mimochodem, pro ukradené věci na hrobech prý si nebožtík přijde... nevím,Sml80 ale nic bych tedy nevzala ani náááááááhodou....

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #35
  2. na komentář reaguje RenataP — #48
  superkarma: 0 16.02.2011, 11:44:01
 27. avatar
  [31] Kaylie [*]

  ToraToraTora — #25 Správně, tak to udělám letos. To asi byly nějaké děti, ten Santa byl hezký, já ho tedy nemusím, ale nechaly mi jen skoby na příště....

  superkarma: 0 16.02.2011, 11:40:57

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Michaela Kudláčková [*]

  vladka006 — #29 Sml52Sml52 to je roztomilé...

  superkarma: 0 16.02.2011, 11:36:07
 2. avatar
  [29] vladka006 [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #6 Taky nesnáším hrnky s nápisem, ale jeden jsem měla velmi oblíbený. Do doby, než mi ho kolegyně omylem rozbila.

  Bylo na něm: Cítíte se doma jako idiot? Zůstaňte v práci.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #30
  superkarma: 0 16.02.2011, 11:30:06
 3. avatar
  [28] Michaela Kudláčková [*]

  rusalka2008 — #23 ...prý vrací věci ven...

  Používá se v ochranné magii na okno směrem, odkud na nás myslí někdo, kdo nám nepřeje. To je stará arménská magie.

  Za vchodové prý nepatří. Sml80 

  1. na komentář reaguje Kaylie — #32
  superkarma: 0 16.02.2011, 11:24:40
 4. avatar
  [27] Michaela Kudláčková [*]

  OlgaMarie — #19 ..to je krásný!!Sml67

  superkarma: 0 16.02.2011, 11:21:30
 5. [26] sietb [*]

  Hmm, tak to můj vchod bude štěstí míjet asi hodně dlouho, vzhledem k tomu že můj domeček se stále opravuje Sml16 Okna nezačištěná (ale uvnitř kytky jsou), vrátka - no asi se to tak dá nazvat, no a vchodové dveře, u těch jsem ráda že ještě drží (byli zatopené). Ale vánoční výzdobu na ně dávám a čisté jsou také. Jestli to letos vyjde, tak budou nové schody před dveřmi, možná :-) A předzahrádka - snažím se, zatím má plevel více síly než já. Ale pozitivní náladu mám stále - mé heslo "Co Tě nezabije, to Tě posílí"Sml59

  superkarma: 0 16.02.2011, 10:59:16
 6. avatar
  [25] ToraToraTora [*]

  Kaylie — #21 Já se s tím moc nepatlala, jen sušené ovoce, skořice a badyán a vydržel tam....je tam ještě teď Sml54

  1. na komentář reaguje Kaylie — #31
  superkarma: 0 16.02.2011, 10:36:11
 7. avatar
  [24] ToraToraTora [*]

  Dekameron — #20 To jsi na špatné adrese, tady je to kráska jedna vedle druhé, ale hubatice hubaté jsme, že by ti ty dvěře za chvíli pukly Sml57

  superkarma: 0 16.02.2011, 10:35:07
 8. avatar
  [23] rusalka2008 [*]

  Proč by naproti dveřím do domu nemělo být zrcadlo???

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #28
  superkarma: 0 16.02.2011, 10:34:22
 9. avatar
  [22] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Kaylie — #21ty bláho, neříkej, že ti to někdo šlohnul??Sml31 to snad nééé, kdo má kufr na to, dát si na dveře na Vánoce čorkuSml28

  superkarma: 0 16.02.2011, 10:28:28
 10. avatar
  [21] Kaylie [*]

  Já si udělala letos tak krásný Adventní věnec, že si ho sama musím pochválit! Do něj jsem posadila ještě Santa Klause, i když vyznávám Ježíška, ale toho nemám.A taky bych ho tam nedala.

  Santa krááásně hačal jak v křesílku, ozdobičky, dárečky, okolo, no vynadívat jsem se nemohla.Sml59Sml59Sml59

  Vydržel tam přesně 2 dny - tedy doufám, v tu dobu jsem si všimla, že asi uletěl do Ameriky. I s věncem! Ať si jde, já ho nechci, není náš.Sml31Sml80

  Příště si udělám věnec z ořezaných zbytečných větví smrčků, co mám doma, dám tam ozdobné bodláky, šišky a sušené ovoce, žádné tretky. A je to! A sisálovou mašli se zvonkem ze slámy vlastní výroby a uvidíme.Sml16

  No, štěstí šlo asi okolo, tak se mu to líbilo, že ho popadlo a pryč s ním, zda domů či na smetiště , jak se mu z toho kýče udělalo nevolno, to nevím, ale u nás nebylo ani s věncem ani bez.Sml57

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #22
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #25
  superkarma: 0 16.02.2011, 09:46:22
 11. avatar
  [20] Dekameron [*]

  Zdobení dveří. Hm. Po špičkách projdu kolem tématu zdobení dveří v období starověkých civilizací, Egyptské, Sumerské a jiných.... projdu kolem prostých dveří románských.... minu gotické portály... zdobné vstupy renesance a baroka.... a najednou stojím u svých dveří z 21. století, u panelákového bytu. Vciťuji se do štěstí. Říkám si: Hladké trochu omšelé dveře se slonovinovým nádechem... strohá skromnost... kování s FABkou... blbě se tím prolejzá, ale dá se... bezpečnostní zámek nahoře... příspěvek pro jistotu, který v reálu moc neznamená...

  Vstupuji dovnitř. A chápu, že tuctovitost a skromnost dveří říká nezvanému návštěvníku, že tu asi nebude co popadnout a to co by se popadlo, nebude stát ani za námahu a riziko...

  Jo a tak mne napadá... zdobení dveří... co třeba cedulky: Host do domu, bůh do do domu? Také: Host do domu, hůl do ruky? :)

  Já mám na dveřích také cedulku, na svých skromných panelákových dveřích.... Tady bydlí kráska a zvíře. No, zvíře tu bydlí už pár let, jen tu krásku tam uvádím jen proto, aby konečně dorazila ta pravá a ty ostatní nepravé měly pocit že tu je už obsazeno :)

  A až ta pravá dorazí, bude to podle mne to pravé štěstí, které ke mně těmi dveřmi vstoupí :)

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #24
  superkarma: 0 16.02.2011, 09:33:38
 12. avatar
  [19] OlgaMarie [*]

  ajko — #10 A co takhle dát si na chodník :

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #27
  2. na komentář reaguje ajko — #33
  superkarma: 0 16.02.2011, 09:30:47
 13. avatar
  [18] Michaela Kudláčková [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #14 Sml52Sml52Sml52Sml67

  superkarma: 0 16.02.2011, 09:24:12
 14. avatar
  [17] Jarula [*]

  Sasa — #9 no právě Sml15  když to rovnou někdo neukradne, tak jsou kolem psí vzorky a/nebo to smrdí kočičinou... Sml15

  Co s tím? Sml80

  superkarma: 0 16.02.2011, 09:20:52
 15. avatar
  [16] ToraToraTora [*]

  Já se snažím, ale tady v centru se děsně krade Sml24

  superkarma: 0 16.02.2011, 09:15:08
 16. avatar
  [15] ToraToraTora [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #14 Holt něco je svatební dar a něco pomsta novomanželům  Sml52

  superkarma: 0 16.02.2011, 09:14:20
 17. avatar
  [14] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Michaela Kudláčková — #12chachááSml30) Já ve svém prvním bytě o velikosti 3x4m ..jediná místnost s WC a vodovodem na pavlači...měla cedulku na dveřích - Zvonit 3x dlouze, jsem na druhém konci bytuSml24. Technická pozn.: Zvonek jsem vůbec neměla, všichni bezelstně mačkali starý vypínač od světla Sml57

  Mezi svatebními dárky jsme dostali strašlivou neskladnou orůžičkovanou hranatou porcelán.mísu s našimi zdrobnělými jmény ve zlatě vykrouceným písmemSml26 .Byla jsem šťastnáSml57Sml52

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #15
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #18
  superkarma: 0 16.02.2011, 09:11:04
 18. avatar
  [13] RenataP [*]

  Michaela Kudláčková — #12 jo a já znala člověka, jež si pověsil lístek na dveře:

  "v rámci dobrých sousedských vztahů běžte do prd..e!"

  fungovalo to. Nikdo k němu nechodil!Sml52

  superkarma: 0 16.02.2011, 08:58:19
 19. avatar
  [12] Michaela Kudláčková [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #6 ...Sml52Přiznávám, že také příliš neholduji infantilním hrníčkům typu "Na ranní kávičku" nebo s jinou přiblblou říkankou...rovněž řvu blahem u obdobných vázičekSml30

  Nicméně loni jsem zahlédla u jedněch dvěří rohožku s nápisem" Vejdi a neuškoď" a ten mě fakt pobavil Sml54

  1. na komentář reaguje RenataP — #13
  2. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #14
  superkarma: 0 16.02.2011, 08:42:16
 20. avatar
  [11] RenataP [*]

  no ono taky záleží na tom, kdo se okolo těch dveří ochomejtá. Pokud nikdo, max. pes nebo kočka a členové rodiny, pak je to v poho a šperkovala bych jen pro svůj dobrý pocit...

  ale jestliže jen vystrčíte nos, už se bojíte, aby vás někdo nevzal železem po hlavě, tak je to blbší...

  superkarma: 0 16.02.2011, 08:16:10
 21. avatar
  [10] ajko [*]

  OlgaMarie — #8 Sml59Paráda, o něco podobného se také snažím. Mám u vchodu různě nastavěné květináče.Od jara do podzimu muškáty a oleandry a přes zimu vřesy semenáčky jehličnanů. Stejně tak na oknech.Sml59Sml59Sml59

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #19
  superkarma: 0 16.02.2011, 08:07:28
 22. [9] Sasa [*]

  OlgaMarie — #8 to je, ale mám obavu, že u nás by to vydrželo do rána, maximálně :-(

  1. na komentář reaguje Jarula — #17
  superkarma: 0 16.02.2011, 07:56:14
 23. avatar
  [8] OlgaMarie [*]

  Tohle je paráda!

  1. na komentář reaguje Sasa — #9
  2. na komentář reaguje ajko — #10
  superkarma: 0 16.02.2011, 07:51:32
 24. avatar
  [7] Heather [*]

  No vidíte a já vždycky žila v domnění, že jaký si to člověk udělá, takový to má… A ono přitom záleží na tom, jakou mám přezahrádku a jestli se přichozímu štěstí trefím do vkusu Sml57

  superkarma: 0 16.02.2011, 07:21:49
 25. avatar
  [6] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Sml57 Jsem odpůrce nápisů na užitných věcechSml14... mám husí kůži velkou, jak německý přilby, když někomu ujede ruka a daruje mi hrnek nebo něco s nějakým přiblbým nápisem.Natož mít rohožku s nápisemSml15

   Před domem u vstupních dveří máme celkem velkou zastřešenou dřevěnou verandu, vyrobil ji vlastnoručně manžel, použil na ni  přes sto let staré zdravé trámy, je tam prostor na zaparkování tříkolky i na kytky, cinká tam pár zvonků proti duchům,ale hlavně pro mou radost, bydlí tam muškáty, z venku jsou bohyšky a psí vínoSml24

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #12
  2. na komentář reaguje vladka006 — #29
  superkarma: 0 16.02.2011, 06:59:53
 26. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Eva_Fl — #3 Sml22Ano. Štěstí přeje připraveným. Na všechno!Sml57

  Musela jsem se zasmát, když jsem si u jednoho zvonku všimla jakéhosi vystřiženého vtipu s textem: "Žebrotu a podomní obchod nepodporujeme."

  superkarma: 0 16.02.2011, 06:24:19
 27. avatar
  [4] RenataP [*]

  Eva_Fl — #3 tak, přesně, ocetkovaný dveře to nevytrhnou, když uvnitř bydlí lidi, co se k sobě absolutně nehodí...Sml80

  nicméně pro milovníky magie a rituálů je to hezká příležitose se vyblbnout...

  superkarma: 0 16.02.2011, 06:16:33
 28. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  Mam na rohozce neco jako Vitelte, jelikoz rohozxku s napisem "My k vam taky nelezeme" v obchodech nevedou.Sml23 A tahle rohozka tady uz byla, stejne chodime domu garazi. Sml80 Ja si myslim, ze za,,stestim" je hromada prace. Na sobe, na vztazich, na bydleni a tak.

  1. na komentář reaguje RenataP — #4
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #5
  superkarma: 0 16.02.2011, 02:14:14
 29. avatar
  [2] peetrax [*]

  Člověk může mít doma hromady cetek, ale když není pozitivně naladěný a to štěstí si nepřivolá, tak.... Sml80 Sml57

  superkarma: 0 16.02.2011, 00:35:16
 30. avatar
  [1] Léthé [*]

  Rohožka s nápisem vítejte je děsnáSml52Sml52Sml52...a náhodou....naše patro v našem paneláku je nejhezčíSml58...obrázky, ozdůbky...faktem je, že věneček na dveře dávám jen na vánoce a velikonoce, sousedka tam má vždy něco k co vystihuje roční období, určitě si něco takového taky pořídímSml36 a zkusím vyzdobit tedy i to futro...a běda jestli to štěstí půjde zase někam o patro víš, nebo níž

  1. na komentář reaguje Evík — #37
  superkarma: 0 16.02.2011, 00:09:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme