Viděly jste někdy člověka objímajícího stromy? Anebo děláte to vy samy? Není to nic neobvyklého, stromy opravdu působí na člověka pozitivně. Vydávají sílu a energii a také uklidňují. Stromy jsou krásné, čarovné, moudré, magické...

podzim

Stromy jsou krásné v každém ročním období, ale nejkrásnější jsou právě na podzim, kdy barevnost padajícího listí ještě na chvíli oživí přírodu před nadcházejícím dlouhým spánkem.

Když stromy mluví

Když nás bolí hlava, je nám úzko, máme bolest na srdci i na duši, jdeme do lesa. Proč je nám zde tak dobře? Protože jsme součástí přírody, stejně jako stromy. Králové v říši rostlin.
Stromy k nám promlouvají svou vlastní řečí - pohyby větví, listů, nebo i kmene, vydávajícím různé zvuky, jako vrzání, praštění nebo ševelení.

podzim

Stromy a člověk k sobě patří odjakživa.

Stromy poskytují lidem útočiště po staletí. Chrání je před horkem, zásobují jedlými plody, dávají jim dřevo, poskytují palivo. Naši předkové stromy uctívali. Právě pod nimi se odehrávaly všechny významné události, mající podobu různých rituálů a uctívání Bohů. Věřili také, že stromy mají léčivou moc, stačí jen obejmout ten správný.

Věřte – nevěřte

Pojďme si představit pár stromů a jejich zázračné účinky

 • lípa – strom vlastenectví, ale také strom zamilovaných. Našemu srdci dodává pocit štěstí a bezpečí.
 • kaštan – pokud obejmete kaštan, zmírníte tím svůj celkový stres a napětí. A pár kaštanů si můžete přidat i do kapsy.
 • dub – o dubu se traduje, že bystří rozum, měli by se pod ním učit studenti.
 • buk – když si stoupnete pod buk, přestane vás bolet hlava.
 • třešeň – ne nadarmo se v květnu líbají zamilovaní právě pod třešní, tento strom totiž lidem pod ním stojícím upevňuje lásku a zvyšuje chuť na sex.
 • jabloň – objímání tohoto krásného stromu pomáhá k dlouhověkosti. Když uschne jabloň, „uschne“ i člověk.
 • hrušeň – postát si pod hrušní je dobré při očištění organismu od civilizačních jedů, jako je smog a jiné výpary.
 • akát – akát přináší dobrou náladu, zejména v dešti.
 • smrk – tento lesní strom nejenže posiluje naše srdce, ale odvádí člověka od negativních myšlenek. Spousta lidí, kteří plánují sebevraždu, se právě v lese u smrku uklidní a tento čin si rozmyslí.
 • borovice – další zázračný lesní strom, jehož obejmutí vám pomůže zejména při dýchacích potížích, denně by u něj měli stát kuřáci a osoby trpící častým kašlem.
 • vrba –  vrba je naší spojenkyní, rádkyní a kamarádkou. Co ji řekneme, to neprozradí. Působí na nás velmi dobře po stránce psychické, očistí naši auru a ještě nám i vyléčí zažívací problémy (spojené právě s tou psychikou).

Respekt a úcta

Strom má kolem sebe vymezený prostor, než k němu přistoupíme, v duchu ho pozdravme. Tak jako by pozdravil on nás, kdyby vešel k nám domů. Ne, není to bláznovství, je to jen forma spojení s přírodou, s těmi, kteří jsou tady o staletí déle než my a proto bychom je měli my lidé respektovat a vážit si jich. Ony nám to v dobrém navrátí.

Použitý zdroj: F.Hageneder, Moudrost stromů, Knižní klub 2012 a webz.mysteria.cz

 

 

Reklama