Magie

Magie Letohrádku Hvězda: Je dobrá, nebo ďábelská?

Za prostou zevní fasádou ukrývá tato podivná stavba ve tvaru šesticípé hvězdy mnohá tajemství. Letohrádek hvězda není jen tak obyčejný objekt. Je to magické a zvláštní místo, plné podivné energie.

n

V letech 1555–1556 nechává Hvězdu postavit syn Ferdinanda I. a Anny Jagelonské Ferdinand Tyrolský. Stavbu nechává podle vlastního návrhu vybudovat poté, co se zamiluje do neurozené Filipiny Welserové. Zamilovaný arcikníže pokládá vlastní rukou základní kámen.

kPůdorys šesticípé Šalamounovy hvězdy tedy hexagramu symbolizuje spojení dvou protikladných sil do vzájemné harmonie a dodávala životní sílu.

Snad každému dá tohle místo pocítit zvláštní energii.

Reagují na ni virgule, kyvadla i obyčejný řetízek.

Čtyři úrovně stavby zde odpovídají všem živlům: podzemí – zemi, přízemí – vodě, prvé poschodí – vzduchu, druhé – ohni.l

Přízemí má dvanáctiboký ústřední sál a komnaty v cípech hvězdy.

Stropy místností v paprscích jsou zasvěceny hlavním antickým bohům a planetám.

Mars (železo), Venuše (měď), Merkur (rtuť), Saturn (olovo), Slunce (zlato) a Měsíc (stříbro).

Pokud si stoupnete přímo doprostřed místnosti pod klenbu, nohama stojíte na symbolu hvězdy a vezmete do ruky byť jen obyčejný řetízek, roztočí se i v rukách učiněného tvrdolína.

Je to ďábelské místo?

Mnoho lidí zde uvádí nepříjemné pocity a až pocit nevolnosti. Zvlášť pak v přízemí uprostřed stavby. Asi je to otázka osobní energie, nebo jsem vážně učiněný satanáš, protože mně se odtamtud vůbec nechtělo odejít.

p

Tak mi tam bylo dobře. Řetízek v mých rukách se točil, div neodlétl, a po těle jsem cítila vysloveně blaho.

Masáž, nebo pravda?

lPodle legendy na tomto místě, které bylo mimochodem v době pohanů významným kultovním dějištěm obřadů Druidů, přistál kdysi dávno Světlonoš.

Když vezmeme v úvahu, že Světlonoš rovná se Lucifer, možná se dobereme toho, proč je mnohými místo u Letohrádku Hvězda spojováno s negativními až pekelnými silami.

My si ale musíme, abychom byli objektivní, uvědomit, že první historické zmínky hovoří právě o samém Kristu jako o Luciferovi – světlonoši!

Tedy tak trochu si tady křesťané léty odporují.

Na zdech uvnitř budovy lze nalézt mnoho zajímavých výjevů, které je možné pokládat za temné. Včetně Pana – rohatého pohanského boha.

To je ovšem předně bůh plodnosti a jako kozel je symbolem mužské schopnosti plodit děti. Nevím, co je na tom ďábelského.

Pocity a dojmy tady musí člověk načerpat sám a sám si také udělat obrázek, jak na něho místo působí.

Můžete to vyzkoušet. Podle pověsti se vám pod kopulí může otevřít vědomí a také můžete uvolnit kanál doposud spící karmě. Zdali je to dobré, či špatné, uvidíte.

V každém případě, není možné tady necítit nic.


Kudy na Hvězdu?

m

   
12.10.2010 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] gira [*]

  Tak nedaleko tohoto letohradku jsem jako dite bydlela a do obory Hvezda jsme chodivaly s babickou na prochazky. Mam na to hezke vzpominky! Uvnitr v letohradku jsem urcite parkrat byla, ale uz si to moc nepamatuju, bohuzel... diky za pripomenuti, musim se tam zase nekdy vypravit :). A jestli pri tom ucitim nejake energie, tim lip! I kdyz jako tvrdolin si pripadam bohuzel pomerne casto...

  superkarma: 0 12.10.2010, 22:59:31
 2. avatar
  [4] Lukáš Čejka [*]

  Rikina — #3 mam to podobne, jen u me je to mozna zpusobene tim, ze rad a casto spim, tak me mozna jen nedokazi vzbudit, takze zatim taky 0, ani pitomej trpaslik, proste nic  Sml80

  superkarma: 0 12.10.2010, 13:47:19
 3. [3] Rikina [*]

  Ale je to možné, necítit nic. Sml57 Jsem tam byla už několikrát, a furt nic. Žádné uvolněné kanály. Sml80 Ale to je u mě normální, už jsem byla na mnoha místech, kde údajně citliví jedinci omdlévají, ať už blahem z pozitivní energie, či děsem z té opačné, a nikdy jsem nezaznamela žádné podobné jevy. Dolmeny i menhiry, jakož i chrámy, jeskyně a pekelné propasti, všechno jedno, spící karma zřejmě nahlas chrápe a tím éterické energie vyplaší, nebo co. Já to fakt nedělám schválně! Mně by se líbilo zažít občas nějakou legraci s tajemnýma silama. Ale ony zřejmě mají své oblíbence, a nebaví se jen tak s každým. Sml24 

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #4
  superkarma: 0 12.10.2010, 13:20:46
 4. avatar
  [2] Eliana [*]

  Rádi navštěvujeme tento letohrádek, ale přiznám se, že na mě nijak magicky nepůsobil, spíš takový pocit klidu....

  superkarma: 0 12.10.2010, 10:41:52
 5. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Přímo ideální místo pro výstavy.

  superkarma: 0 12.10.2010, 07:39:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme