Magie

Magie čísel

 
Význam čísel je mnohem hlubší, než si připouštíme. Chcete znát jejich p
ovahu? Každé z nich má totiž tu svou a některá jsou nám i osudem.

Jednička
Je obecně považována za představitelku mužského principu. Samo o sobě je toto číslo v podstatě prázdné. V magii se jednička používá při rituálech směrovaných na sebe sama. Symbolizuje Slunce a základ. Je to číslo sporné. Může být i symbolem osamělosti nebo přemíry ega.

Dvojka
Dvojka je číslem duality a ženského principu. Číňané uctívají dvojku jako šťastné číslo - podle čínského přísloví „Dobré věci přicházejí ve dvojicích". Je číslem plodnosti. V magii se dvojka příliš nepoužívá, alespoň ne v té pozitivní. Právě pro její přímý vztah k Luně jako nositelce iluzí a snové reality.

Trojka
Trojka bývá považována za magickou či božskou. Nejsvětější trojice Otce, Syna a Ducha svatého je mocným symbolem. Její síla je ovšem mnohem starší než křesťanství. V magii je jí připisován veliký význam. Síla čísla tři se přenesla i do současného racionálního světa. Když se zamyslíme nad trojkou, přijdeme na to, že prakticky všechny věci, na kterých nám záleží, nebo kterým chceme dát důležitost, jsou tři. Tři přání, tři sudičky, tři bratři, tři vlasy, tři zuby, tři sestry - kolik podniků a firem má v názvu tuto magickou číslici, do třetice všeho dobrého i zlého... automaticky se nám dere do úst, a ani nad tím moc nepřemýšlíme. Pro mnoho lidí je trojka šťastná, mnoho z nich už ani neví proč. Prostě trojka bude ta pravá. Pravá hlavně pro to, co se týká duchovna, osudu, vizí, přání a podobně. Je abstraktní a jako by létá.

Čtyřka
Čtyřka je znakem dokonalosti a celistvosti. I čtyřka hraje v našem životě obrovskou úlohu, a my už to ani nevnímáme. Prakticky všechno, co má nějaký vztah ke hmatatelnému, zavání čtyřkou. Vduch, země, voda a oheň - sever, jih, východ, západ - jaro, léto, podzim, zima. Řada teoretiků i vojenských stratégů je přesvědčena, že čtveřice je nejstabilnější styčnou strukturou...
Říká se, že čtyřka je číslem hříšného Lucifera, vypovězeného čtvrtého, který následoval po Trojici. Apokalypsu budou zvěstovat čtyři jezdci, Smrt, Válka, Epidemie a Hladomor. V Číně, Koreji a Japonsku zní výraz pro čtyřku podobně jako výraz označující smrt, proto je čtyřka na Východě považována za symbol neštěstí, a některé budovy jsou očíslovány s vynecháním čtvrtého patra. Ze stejného důvodu se tomuto číslu vyhýbají některé firmy působící na trzích v oblastech Dálného východu - například Nokia u svých mobilních telefonů vynechává součíslí začínající čtyřkou. Toto číslo bývá samozřejmě spojováno také s celou řadou náboženských symbolů stability a úplnosti: Např. v křesťanství figurují čtyři archandělé, čtyři hlavní síly a čtyři řeky ráje. Mimoto existují čtyři nezměrná přání v buddhismu, čtyři islámské principy, které vytvářejí božství, čtyři světy hebrejské kabaly, čtyři tváře Bráhmy v hinduismu atd. Pokud nejsou věci kulaté, většina z nich je čtvercová... V magii se čtyřka používá velmi sporadicky, většinou v souvislosti s magií ochrannou a zapuzující spolu s černou svící. Rovněž v magii silové.

Pětka
Pětka je číslem života a lidské zkušenosti a je symbolem individuality, duchovní touhy i ochrany. Proto má pentagram pět cípů, protože pátý element je éter, doplňující čtyři živly o myšlenku a životnost. Pětka se objevuje také v náboženských obrazech po celém světě, zvláště v souvislosti s lidskou existencí: pět ran Kristových, nasycení pěti tisíc hladových, pět dhján v buddhismu a hinduismu, střežících pět směrů („střed" je také směr), pět tváří Sivý v hinduismu. V magii je pětka užívána často v souvislosti s evokováním změny stavu s přičtením nutné oběti.

Šestka
Šestka je matematicky dokonalá. Je to číslo rovnováhy, harmonie, vyrovnanosti. Za šest dnů stvořil Bůh zemi a podobně. Je to číslo Venuše a přináší užitek, tělesné blaho, lásku i krásu. V magii je hlavním číslem v rituálech vztahů a lásky.

Sedmička
Odjakživa je to číslo mystické. Sedmička tvoří základ důležitých soustav lidské existence - dnů v týdnu, starověkých divů světa, sloupů moudrosti, smrtelných hříchů, paprsků stvoření, úrovní pekla, barev duhy, hudební stupnice. Z mezinárodního hlediska je spojována s integrací, sjednocením a rozsáhlejšími vesmírnými projekty. Sedm schodů v buddhismu odpovídá ovládnutí času a prostoru, sedm základních čaker v hinduismu označuje vzestup od pozemšťanství k božství. Sedmička je číslem Neptuna a pod její vládou můžeme leccos vymyslet, nasměrovat, vykomunikovat, ale málokdy dokončit. Nemá na to sílu. Vládne snům, nikoli hmotě. Sedmička je nápad a je nehmotná.

Osmička
Křtitelnice s vodou, jež zbavuje novorozence hříchu, bývá osmiboká. Osmička se skládá ze dvou nul, položená osmička je znakem pro nekonečno. Osmičku lze pokládat za numero vládnoucí, silné, dokončující, dogmatické a rovněž schopné zdolávat překážky. Je to číslo počátku i konce. Osmička je karmická a znamená narození i smrt – nikdy nekončící proces. Přeměňuje započaté v dokončené, a to v jakékoli formě - je zadostiučiněním a spravedlností - jak jsme se sedmičkou zaseli, tak s osmičkou sklidíme, a to nemusí být vždy šťastné.

Tady bych se ráda jen pozastavila. Výběr data pro začátek olympiády s touhle číselnou vibrací pokládám (a nejen já) za velmi sporné. Osmička je příliš mocenská pro mírový projekt a můžeme se jen modlit, aby se všechno odehrálo tak, jak má. S modelem 8. 8. 2008 v 08.08h je to balík napěchovaný energií, mocí a karmou. Každopádně to nikomu nebude jedno ještě hodně dlouho. V Číně je osmička pokládána za šťastné číslo. Vzato kolem a kolem, Čína je všechno možné, jen ne mírová země, a o štěstí bych rovněž polemizovala. S ohledem na to, jak se tato země chová, si s touto vibrací víc než zahrává. Ať sportovce chrání všichni svatí!

Devět
Potenciál devítky je dobře patrný na magickém čtverci rozděleném do tří řad o třech polích, přičemž součet čísel ve vodorovných i svislých řadách je shodný - ve čtverci o třech řadách po třech polích, když je každá číslice použita pouze jednou, se tento součet rovná patnácti. Příslušníci řady kultur celého světa považují devítku za nositelku duchovní a božské moci. V magii se devítka požívá pro obřadní rituály, zahrnující působení na skupinu osob nebo i států. Vybrace devítky je velmi silná. Většinou s sebou nese významné věci, které už tu jednou byly, ale zůstaly nedořešeny. Devítka je nedořeší, ale vytáhne na světlo v ryzí podobě.

Jedenáctka
Je číslo osudu. Je málo věcí, které se staly pod číslem jedenáct a lze je chápat jako pozitivní. Nebudu vás zatěžovat jedenáctým zářím, protože ho všichni znáte. Vibrace tohoto data byla mnohokrát přetřásána, a ne všechno bylo košer. Pravda je, že pokud již umíte vykouzlit numerický součet, zkuste si někdy pro zajímavost u dat, u kterých víte, že se něco velmi významného (zpravidla negativního), stalo, zkontrolovat, jaký vám to hodí výsledek. Jedenáctka jsou dvě Slunce a v datu nebo tam, kde jsme její síle trvale vystaveni, je často absolutně spalující.

Dvanáctka
Dvanáctka nestojí co do síly stranou. Je to číslo, které má stejnou sílu, čteno z obou stran. Identickou váhu má tedy i číslo dvacet jedna. Znamená dovršení něčeho. Sečtení všech skutečností a vyústění do jednoho bodu. Je to číslo vysoké karmy a nelze ho přehlédnout. Má obrovskou sílu a prakticky vládne světu. Dvanáct měsíců tvoří rok, dvakrát dvanáct hodin tvoří den, pětkrát dvanáct minut tvoří hodinu, dvanáct znamení tvoří zvěrokruh - rovněž dvanáct izraelských kmenů, dvanáct hrdinských činů Heraklových, dvanáctero bran Nového Jeruzaléma, dvanáct olympských bohů, dvanáct synů Jákobových, dvanáct učedníků Krista, dalajlámy, krále Artuše, Karla Velikého a Mithry...

Protože je toto téma velmi obsáhlé, rozdělila jsem ho do dvou částí. V pondělí se můžete, budete-li chtít, naučit pomocí čísel komunikovat s Universem. Může vám to klidně připadat neskutečné, ale jen do té doby, než se to naučíte používat ku prospěchu. Každopádně to není vůbec složité a člověka to posune o mnoho dál... je to asi tak stejné, jako když někomu, kdo špatně vidí, dáme brýle.

   
08.08.2008 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [105] Gluszná [*]

  Jest-li ještě mohu poprosit. žena 12 panna (nar.28.8.1965), muž 7 (nar.27.6.1963)rak, a druhý dotaz dcera bude mít svatbu 6.9.2008? Co říkáte na toto datum? Datum narození uvádím, neboť nevím, jest-li mám správné číslo u znamení. Zda se počítá celé datum, nebo jen den narození. Děkuji.

  superkarma: 0 12.08.2008, 13:02:20
 2. avatar
  [104] micinka.juli [*]

  michaela.kudlackova: no vidíte a zrovna to první je spíš milenecké, to druhé přátelské. a funguje obojí. jsem beran beranovitej a berany mám prostě všude okolo a moc ráda
  díky

  superkarma: 0 11.08.2008, 12:17:57
 3. avatar
  [103] Michaela Kudláčková [*]

  micinka.juli: (91) to je lepší.... tady si lze hrát na poli snů a společných představ o tom, "co se mi líbí"...také komunikace by nemusela být špatná. Ale je to zase hodně o celém horoskopu a aspektech, která působí vzájemně. Jsou kontalace, které rodělí časem i sebepevnější pouto - například takový špatně postavený Mars, či Saturn k těmto planetám u druhého, jsou fatálním průšvihem ....

  superkarma: 0 11.08.2008, 10:10:06
 4. avatar
  [102] Michaela Kudláčková [*]

  micinka.juli: Jsou si příliš vzdálení, ale třeba je sehraje postavení planet horoskopu....

  superkarma: 0 11.08.2008, 10:06:02
 5. avatar
  [101] Michaela Kudláčková [*]

  rambo: Odpověděla jste si vlastně sama . Souhra náhod je pěkný termín, ale v zásadě pojenovává něco, čemu se zdráháme uvěřit, že má hlubší význam.... je to taková odbočka, protože když přijeme náhodu za svou, nemusíme se pravým významem vlastně už zabývat Takové je to ALIBI PRO NAŠE CHÁPÁNÍ .

  superkarma: 0 11.08.2008, 10:04:51
 6. avatar
  [100] Michaela Kudláčková [*]

  Laura.xy: Je to otázka postavení celého horoskopu, takže tak jednoduché to zase není, ale na první pohled blíž si máte s tím Beránkem 6. To proto, že se harmonicky doplňujete - on miluje krásno a Vy mu ho umíte najít. Štír ale vytváří závislost (zcela mimoděk), takže z jeho spárů se těžko odchází

  superkarma: 0 11.08.2008, 10:01:16
 7. avatar
  [99] verlit [*]

  rambo: U nás je to podobně, babička, máma i já jsme se všechny narodily 26.12. a s mámou jsme byly dokonce přesně třicet let od sebe, takže její datum narození bylo 26.12.1936 a moje 26.12.1966.
  Když byla kdysi jakási soutěž, kde se vyhrávalo, když byly vylosované číslice, obsažené ve vašem datu narození, celou dobu jsem brblala, že nemám šanci. Připadalo mi, že pravděpodobnost, že vylosují pouze číslice 2+6 (jedničku a devítku měl tehdy v datu narození prakticky každý) není moc pravděpodobné. A taky že jsem nevyhrála

  superkarma: 0 10.08.2008, 19:42:39
 8. avatar
  [98] Laura.xy [*]

  budu

  superkarma: 0 10.08.2008, 12:13:02
 9. avatar
  [97] Laura.xy [*]

  Já jsem beran 5, bude si lépe rozumět s beranem 6 nebo štírem 5? Děkuji

  superkarma: 0 10.08.2008, 12:12:41
 10. avatar
  [96] Allma [*]

  rambo: my jsme v rodině 4 narozeni 20.5. Bohužel jeden už nežije a znám hodně lidí okolo mě narozených v tento den.

  superkarma: 0 09.08.2008, 23:25:31
 11. [95] rambo [*]

  Magie.... zvláštní slovíčko, a co souhra náhod? Například u mně dcera se mi narodila 28.7.1982 syn 28.7.1983 a do třetice můj zatím první a jediný vnuk 28.7.2008 myslíte že je taky magie čísel?? Nic nebylo plánované vše byla jenom náhoda nebo si zahrála se mnou magie čísel kdo mi odpoví??

  superkarma: 0 09.08.2008, 19:49:35
 12. avatar
  [94] trdlo [*]

  Zenske, to si fakt myslite, ze Misa by tu mela stravit celej vikend, a vykladat vam vsem planety? Jak vosy

  superkarma: 0 09.08.2008, 17:16:13
 13. avatar
  [93] Lotka [*]

  Vybrace devítky

  superkarma: 0 09.08.2008, 15:04:44
 14. [92] planetka26 [*]

  žena blíženec 26 -muž vodnář 17

  superkarma: 0 09.08.2008, 13:52:00
 15. avatar
  [91] micinka.juli [*]

  a ještě jedna - spíš přátelská/nepřátelská
  Beran 3 já
  Beran 7 on

  superkarma: 0 09.08.2008, 13:50:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [90] micinka.juli [*]

  Míšo, pokud se dostanete i k tomuhle, zajímalo by mě spojení:
  ona Beran 3
  on Beran 8 (no to mě dostalo )

  superkarma: 0 09.08.2008, 13:48:54
 2. [89] Rikina [*]

  Rikina: a jelikož ten kacířský příspěvek má číslo 88, tak si to nepochybně odskáču. To přece nemůže magie čísel nechat jen tak.

  superkarma: 0 09.08.2008, 11:45:46
 3. [88] Rikina [*]

  Žádná čísla nic nemůžou ovlivnit. Když je oboustranná snaha a vůle řešit problémy, komunikovat spolu, pochopit toho druhého, a ne se jen urážet a frflat, tak spolu vydrží i lidi, kteří se zdánlivě, při pohledu zvenčí, k sobě vůbec nehodí. Na nepříznivá čísla a znamení se jenom vymlouvají jedinci, co holt nemají tu trpělivost na vztahu pracovat a chtějí mít doma prince na bílém koni jen tak zadarmo.

  superkarma: 0 09.08.2008, 11:25:20
 4. avatar
  [87] daililie [*]

  michaela.kudlackova: prosím žena blíženec 6 muž ryba 9?

  superkarma: 0 09.08.2008, 09:22:53
 5. avatar
  [86] ramida [*]

  michaela.kudlackova: prosím, prosím, můžu taky - já Panna 11, muž býk 9...

  superkarma: 0 08.08.2008, 23:54:46
 6. avatar
  [85] Léthé [*]

  Že by i tohle měla na svědomí ta pitomá magická osmička? Je to hrozné
  http://www.novinky.cz/clanek/146825-video-nehoda-rychliku-ve-studence-ma-jiz-sedmou-obet.html

  superkarma: 0 08.08.2008, 19:59:22
 7. avatar
  [84] Canadian [*]

  Tak jsem spocitala nase doupe,
  ja, rak 4
  jeden chlap (d) bejk 4, druhej (fo) beran 11, a treti (ffo) bejk 11
  A ac je to divne, mame se radi , jen toho berana bych sem tam nabodla na byci rohy

  superkarma: 0 08.08.2008, 19:33:12
 8. avatar
  [83] iljanka [*]

  Můžu se taky zeptat? Ona Ryba 9, on Býk 7. A spočítala jsem si, že moji rodiče byli oba 11, maminka Blíženec, tatínek Váhy.

  superkarma: 0 08.08.2008, 17:15:20
 9. avatar
  [82] Stonožka1 [*]

  Taky bych se ráda přidala: žena Lev 9 muž beran 7. Děkuju

  superkarma: 0 08.08.2008, 14:37:46
 10. avatar
  [81] beri [*]

  michaela.kudlackova: Děkuji moc za odpověď Myslím že to celkem sedí

  superkarma: 0 08.08.2008, 14:31:57
 11. [80] Anai [*]

  žena Lev 8 a muž Blíženec 8? Díky!

  superkarma: 0 08.08.2008, 14:21:09
 12. avatar
  [79] Landriel [*]

  A co žena štír 6 a muž štír 9?

  superkarma: 0 08.08.2008, 14:07:03
 13. avatar
  [78] Zdendula [*]

  Prosím. já jsem 1 Panna a manžel kozoroh 6

  superkarma: 0 08.08.2008, 14:01:38
 14. avatar
  [77] Odemětobě [*]

  Já jsem 2-střelec a manžel 1-ryby.Co když se po 22 letech dozvím,že k sobě absolutně nepatříme? No já si říkám,proč se mi klube svatozář...

  superkarma: 0 08.08.2008, 14:00:17
 15. [76] martatom [*]

  já jsem 4-vodnář , manžel 7-váhy

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:43:10
 16. [75] vixeni [*]

  Můžu se zeptat Lev 7 (žena) a Vodnář 8 (muž). Děkuji!!!

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:37:33
 17. avatar
  [74] Michaela Kudláčková [*]

  Petunie: To je článek o energii čísel tak, jak nás obklopují. To znamená všeobecně - desítka je vlastně jednička. Životní číslo je numerický součet čísel celého data.

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:27:36
 18. avatar
  [73] paníliška [*]

  michaela.kudlackova: Na tom něco bude. Děkuji.

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:27:04
 19. avatar
  [72] Michaela Kudláčková [*]

  beri: Mohl by to být trochu boj o moc. Vyhrávat by mohla Rybka 8, jenže možná jen proto, že Býk 3 prostě akorát ví, jak je to ve skutečnosti. . Pokud bude on rozumný je ona manipulovatelná. mmch. Ona bude zajímavá žena.

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:25:59
 20. avatar
  [71] Petunie [*]

  Kam se poděla desítka? A jak se stanovují čísla pro danou osobu?

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:24:55
 21. avatar
  [70] Michaela Kudláčková [*]

  michaela.kudlackova: *máte

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:21:47
 22. avatar
  [69] Michaela Kudláčková [*]

  paníliška: On je rozený prezident zeměkoule, ale stačí mu, že to ví. Vy nmáte ambice opravdu okupovat nějaký trůn. Pokud vám to oběma vyhovuje, je to super. Jste vůdčí typ, ale on Vám určuje laťku.

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:21:15
 23. avatar
  [68] Solei [*]

  michaela.kudlackova: moc děkuju

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:20:53
 24. avatar
  [67] Michaela Kudláčková [*]

  Solei: Zrovna lehké to spojení není - jsou velmi rozdílní a jejich pohled na svět je u kažného dost odlišný. Ona jde hodně do hloubky a navíc má hluboký vhled. On je nevyzrálý. Mohlo by to být o tom, že ona se ho bude snažit vychovávat a on bude prchat, nebo se zlobit. Třeba ale jejich postavení planet tento náhled mírní....

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:18:53
 25. [66] T.J.T. [*]

  michaela.kudlackova: ad 40. Míšo, prosím, a jak Vám do toho zapadají ještě dvě malé 8 ve štíru?

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:17:23
 26. avatar
  [65] rek11 [*]

  ja jsem 8 a dnes mam pohovor,to bude mazec

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:16:22
 27. avatar
  [64] paníliška [*]

  Hm, já jsem 8 beran, muž 4 býk. Co z toho, Míšo, plyne?

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:16:19
 28. avatar
  [63] beri [*]

  michaela.kudlackova: Mohla bych taky poprosit o výklad? Žena 8 ryba a muž 3 býk. Děkujiii

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:10:02
 29. avatar
  [62] Pentlička [*]

  Docela to sedí - dcera je 1 a celý život prohlašuje, že se nikdy nevdá ani nechce žádného přítele a děti nesnáší. Syn je 9 a je to hodně složitá osobnost. Jen já si moc jako 6 nepřipadám - moc harmonická povaha tedy nejsem.

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:06:13
 30. avatar
  [61] SENSITIVESKIN [*]

  michaela.kudlackova: díky

  superkarma: 0 08.08.2008, 13:02:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme