Bulvár

Magie a rok 2005

Magie, esoterika, okultismus – máte dojem, že tato slova patří do dávno zapomenuté historie? Pak vás mohu ujistit, že tomu tak rozhodně není. Ba naopak. Magie má v našem moderním světě stále své neochvějné místo a jak se zdá, hned tak tento svůj post neztratí.

 

Pravdou je, že magie vždy spíše lákala ženy než muže a tak je tomu i dodnes. Jen si povšimněte knihkupectví, která jsou knížkami o magii často doslova zaplavená. Proč? Knihy o kouzlech a tajemnu jsou zkrátka žádané, prodávají se, je o ně zájem...

 

V prvním díle našeho seriálu o magii, tajemnu, věštbách a esoterice jako takové si povíme o magii ty nejzákladnější a pro zasvěcené jistě známá fakta.

 

„Kdokoli se silnou individualitou může změnit budoucnost pro celou řadu dalších lidí, což se děje neustále.“

 

10 krát o magii:

1) Magie je přirozená.

2) Nikdy se nesnažte pomocí magie ubližovat druhým

3) Magie vyžaduje úsilí. Výsledek bude úměrný tomu, jaké úsilí jste vynaložili.

4) Výsledek se obvykle nedostaví okamžitě. Kouzlo potřebuje svůj čas.

5) Magie by se nikdy neměla provádět za úplatu.

6) Magie by se neměla provádět ze sobeckých důvodů nebo s cílem někoho zesměšnit.

7) Magie vám může přinést zisk, ale pouze pokud nikomu neublíží.

8) Magii je možné použít na obranu, ale nikdy by neměla být použita k útoku.

9) Magie znamená znalost, a to nejenom jejích zákonitostí, ale především její faktické účinnosti. Nestačí věřit ve skutečnou účinnost magie - je potřeba ji znát.

10) Magie je láska. V momentě, kdy necháte vstoupit do vašich kouzel vztek nebo nenávist, dostanete se do nebezpečné oblasti, která vás může úplně pohltit. Proto by pohnutkou k čarování měla být vždy láska.

 

Ti z vás, kteří měli tu čest přijít s magií již do styku, vědí, že v magii platí dvojnásob známé pořekadlo:

„Vše zlé se ti vrátí...“

Vyšlete do světa pomocí kouzla zlo a věřte, že dříve nebo později se k vám jako bumerang vrátí s ještě větší silou....

 

„Když ode mě odešel manžel, byla jsem zoufalá a udělala bych cokoli proto, aby se mi vrátil... Díky tomu, že se o magii zajímám již řadu let, pochopitelně očarování bylo to první, co mne napadlo.
Bohužel v tomto případě se jedná o manipulativní kouzlo, u kterého je všeobecně známo, že jeho vypuštěním se můžete dostat do nemalých problémů – když to řeknu laicky....“

Paní Jana i přestože věděla, že manipulativní kouzla jsou nebezpečná a je třeba vždy následek ověřit výkladem karet, šla do tohoto kouzla střemhlav.

 

„Ono kouzlo vám popisovat nebudu, ale mohu říct, že jsem do něj vložila maximum energie a trvalo mi pět hodin, než jsem si byla jistá, že ona vyslaná energie nabrala ten správný směr a že mé kouzlo bylo skutečně dokončeno....“

 

Manžel paní Jany se opravdu vrátil...
Zda to bylo na základě jejího kouzla? Těžko říci, paní Jana je však přesvědčena, že ano. A stejně tak je i přesvědčena o tom, že to, co následovalo, byl právě onen bumerang, který přináší důsledky našeho chování a jednání....

 

„Manželství sice fungovalo dál, ale cítila jsem, že už to není ono. Manžel mi začal lézt na nervy, hádali jsme se ještě častěji než před jeho odchodem a v tu dobu mi bylo jasné, že se začalo odrážet to, co jsem svým kouzlem změnila v osudu.

A bylo mi jasné, že to není konec....

 

Asi po měsíci jsem upadla a zlomila si nohu. Následná léčba dopadla špatně a já musela na náročnou operaci. Nevěřím, že to byla pouhopouhá náhoda... Cítila jsem jakýmsi šestým smyslem, že se mi jen vrací energie, kterou jsem svým kouzlem vyslala.

Když jsem v nemocnici chytla velice vzácnou infekci, bylo mi jasné, že důsledky mého čarování ještě neskončily....“

 

V současné době již Jana se svým mužem nežije. Opustila ho ona sama a je přesvědčena, že tak vrátila osud do připravených kolejí.

„Můžeme měnit budoucnost a plnit si své sny, ale pokud zasáhneme do osudu, který má zůstat nezměněn, následky bývají katastrofální. Většinou je takovéto kouzlo jen krátkodobým řešením, protože to základní, to podstatné, co máme napsáno v knize života tučným písmem, se nedá změnit....“ dodává Jana závěrem a varuje všechny, kteří se o magii zajímají, aby si dávali pozor na to, jakou energii vypustí do světa, jaká přání vysloví nahlas a o co prosí duchovní bytosti.

 

„Zahrávat si s magií je stejné, jako hrát si s kabelem, který je pod silným napětím, a jeho izolace je téměř nulová... Nikdy nevíte minuty, ani vteřiny, kdy dostanete ránu, a věřte, že ta rána může být i smrtelná.“

 

Zdroj:magie.euweb.cz

   
01.03.2005 - Společnost - autor: Sabina

Komentáře:

 1. avatar
  [28] evusche [*]

  *Kotě*: právě proto jsem se na nějaké kouzlo vykašlala, protože jsem se obávala toho, jak bych dopadla. Věděla jsem, že se mi kouzlo může za jistou dobu vymstít...a taky jsem udělala dobře. Je to prevít, kurevník a dokonce svou bejvalku i párkrát zmlátil, takže by nebylo o co stát

  superkarma: 0 02.03.2005, 08:52:55
 2. avatar
  [27] amidala [*]

  je to vytrzené z kontextu,neúplné nezasvecenému cloveku se muze zdát,ze je to úplne snadné a jednoduché nekoho ocarovat...navíc ve clánku se nepíse nic o tom,ze toto je magie bílá a existuje jeste jedna cerna...

  superkarma: 0 01.03.2005, 23:54:57
 3. avatar
  [26] Avilka [*]

  Majucha: alebo by si v tom parku normálne kazila kšeft nejakému úchylovi

  superkarma: 0 01.03.2005, 23:04:38
 4. avatar
  [25] *Kotě* [*]

  evusche (5): na základě nějakých popularizačních článků na internetu bych se teda do magie nepouštěla skutečné proniknutí do magie vyžaduje skutečně rozsáhlé studium mnoha zdrojů, z nichž řada je nám, současným lidem, prakticky nesrozumitelná. Amatérské zahrávání si s magickým potenciálem je akorát cesta do kopru (mluvím z vlastní zkušenosti).

  superkarma: 0 01.03.2005, 21:19:23
 5. avatar
  [24] Wiki [*]

  jojo, presne tak..jednou to samo odpadne :))) nebo se za nim plizit s kapesnikem namocenym v nejakem omamovadle a nenapadne ho uspat ;oD

  superkarma: 0 01.03.2005, 17:45:54
 6. avatar
  [23] evusche [*]

  Majucha: s tím blátem z podrážky ti poradím...musíš za tím svým idolem chodti tak dlouho tajně, dokud mu z podrážky to bláto neodpadne samo

  superkarma: 0 01.03.2005, 16:41:40
 7. avatar
  [20] Žábina [*]

  už se těším na pokračování

  superkarma: 0 01.03.2005, 13:12:40
 8. avatar
  [19] Wiki [*]

  Figurka: tak to drzim palecky ;)) zalezi, kolik bylo nutne ho "postouchnout" energie na tohle vynalozena se bude vracet ;) mozna ani nepoznas, az se ti to vrati ;)

  superkarma: 0 01.03.2005, 12:38:34
 9. avatar
  [17] Wiki [*]

  Figurka: radsi doufej, ze se ti kouzlo nepovedlo ;)))

  superkarma: 0 01.03.2005, 12:09:33
 10. avatar
  [16] k@tchabinka [*]

  Wiki to urcite.. jenom mit nos nebo guru na ty kvalitni :)

  superkarma: 0 01.03.2005, 11:49:25
 11. avatar
  [14] Wiki [*]

  katchainka: ale aspon diky tomu vychazeji i ty kvalitnejsi knizky :)

  superkarma: 0 01.03.2005, 10:49:25
 12. avatar
  [13] k@tchabinka [*]

  Wiki.. to je zpusobene dobou.. vsechno se ucime snadno a rychle takze bychom teoreticky meli byt i odbornici snadno a rychle.. opak je pravdou :)

  superkarma: 0 01.03.2005, 10:33:56
 13. avatar
  [12] sara.l [*]

  čárymary ...taky čaruju,ale jen pro sebe a pro radost,ale sakrýš..přivolávat si chlapa nazpět..jsem ráda,že jsem se ho zbavila

  superkarma: 0 01.03.2005, 10:16:13
 14. avatar
  [11] Wiki [*]

  Channah: "je to jako dát sirky na hraní dětem v seníku" ... presne, to je perfektni pripodobneni - vystizne

  superkarma: 0 01.03.2005, 10:10:09
 15. avatar
  [10] Wiki [*]

  Tak do tohohle by se mel poustet fakt jenom zaskoleny clovek, ktery prosel dlouhym vycvikem , tohle neni sranda...a vsechny ty prirucky "magie snadno a rychle" s recepty kouzel, co se ted vyrojily....akorat uskodit to muze :(

  superkarma: 0 01.03.2005, 10:07:39
 16. avatar
  [9] k@tchabinka [*]

  vyvolavani duchu, zarikavani a podobne alotrie v rukou amateru dokazi napach spoustu skody.

  superkarma: 0 01.03.2005, 09:45:12
 17. avatar
  [8] k@tchabinka [*]

  channah. tak s tim zase musim souhlasit ja :) je spousta lidi, co se tvari, ze rozumi a pritom nevedi o co jde.. a pak na to dojedou .

  superkarma: 0 01.03.2005, 09:43:54
 18. avatar
  [7] Channah [*]

  katchabinka: máš pravdu, že zenužít se dá vše a proto ještě ta věc není špatná. I já věřím, že ve správných rukou může být magie prospěšná. ALe obávám se, že někdy je to jako dát sirky na hraní dětem v seníku - a obávám se, že většina z nás jsou ve vztahu k magii opravdu jako děti: láká nás, chceme vyzkoušet, co to udělá... Ale většinou nevíme, do čeho jdeme a můžeme ublížit nejen sobě, ale i jiným. Mluví ze mě vlatní špatná zkušenost.

  superkarma: 0 01.03.2005, 09:29:51
 19. avatar
  [6] k@tchabinka [*]

  channah... ale to se prece netyka jen magie ale cehokoli, jakehokoli "oboru" ktery byt jen naznacuje nejakou manipulaci. Magie, dle meho,nebezpecna neni, kdyz je clovek rozumny a nesebestredny. Kdyz se snazi ziskat co nejvic informaci a nehleda konkretne spatny zamer. Kdyz se vzdelava a nepodleha sebeklamu ,ze uz vi vsechno. Delat ale z magie bubaka mi pripomina upalovani carodejnic - babek korenarek a porodnich bab.
  Taky se obcas tvrdi, ze ve sve podstate neexistuje cerna a bila magie.. jde jen o pristup dotycneho.

  superkarma: 0 01.03.2005, 09:14:47
 20. avatar
  [5] evusche [*]

  Já jsem jednou taky chtěla pomocí kouzla očarovat člověka, do kterého jsem byla zamilovaná 4 roky (bez uspěchu), ale právě jsem se bála toho, že by se mi to mohlo vrátit. A bála jsem se o to víc, že magii nerozumím.
  No, snad ji teď lépe poznám, jestli budou vycházet další články.

  superkarma: 0 01.03.2005, 08:59:40
 21. avatar
  [4] Channah [*]

  Kamarádka se magií dost zabývala, takže díky ní jsem se s touhle oblastí seznámila. Bohužel se ale kamarádka dostala mezi dost divné lidi a nakonec skončila na psychiatrii. Já jsem naštěstí zavčas ucukla, ale z vlastní zkušenosti radím - nezahrávejte si s něčím, čemu pořádně nerozumíte a u čeho nevidíte důsledky (a že můžou být dost zlé). Člověk je pořád "jen" člověk a bohužel málokdo je tak dokonalý, aby nepodlehl touze s magií manipulovat. Nebo se nesetkal s lidmi, kteří budou chtít prostřednictvím magie manipulovat s ním. Pěkný den

  superkarma: 0 01.03.2005, 08:57:05
 22. avatar
  [3] Jájja [*]

  superkarma: 0 01.03.2005, 08:17:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme