Druhá adventní neděle je za námi. Zapálili jste druhou svíčku na věnci? Já ano. A připadá mi, že to utíká nějak strašně rychle - dnes zbývá už jen 14 dní do Štědrého dne. Pojďme se na chvíli zastavit...

Advent by ostatně měl být hlavně klidným, pohodovým časem, kdy se těšíme na Vánoce. Pro všechny křesťany má advent velký duchovní význam, kdy se čeká na znovunarození a příchod Ježíše Krista, na to, že se Ježíš vrátí zpátky na tento svět. A to by mělo být hlavním přínosem adventu. „Lidé by měli takzvaně přehodit výhybky a myslet jinak, přemýšlet o věcech, na které přes rok nemají čas. Měli by se zastavit a přijímat duchovní energii,“ říká čarodějnice Liana.

Přečtěte si také:

hvězdaPodle Liany sílí od Dušiček ke konci roku duchovní energie, propojují se duchovní a světský život, a proto by si lidé měli brát víc energie z toho „druhého břehu“. To můžeme podpořit tím, co nás těší - zdobením domovů nebo pečením cukroví. „Výzdoba by měla být čistě přírodní, hlavně z lesa, tedy například chvojí, šišky, ořechy... A samozřejmě k tomu patří svíčky té správné barvy. A mysleme na to, že vše umělé popírá to přírodní,“ dodává Liana.

Správnou barvou adventu je fialová, což je barva magická, jen pro třetí adventní neděli je povolená bílá nebo růžová. To se týká hlavně svíček na adventním věnci, který odjakživa patřil k symbolům úcty, síly a osvobození.

A co se týká hudby, v adventním čase se zpívají biblické písně - roráty, teprve po 12. prosinci koledy.

Advent je krásné období... A není vyloženě nic, co by se nemělo během adventu dělat. Poze jedna věc se dělat nemá, jak radí čarodějnice Liana: „Věnujte se opravdu hlavně duchovnu, není dobré lpět na statcích. Na čem nejvíc lpíme, bývá nám odebíráno.“

Více se dozvíte na stránkách čarodějnice Liany - TADY.

Další články v našem magazínu:

Reklama