Další příspěvek je od právě nemocné čtenářky Magic11. Ať dělala, co dělala, ta potvora chřipka ji přece jen dostihla. No, aspoň to bude mít, na rozdíl od nás některých, už za sebou ))

Dobrý den Sašo i všechny ž-inky!

Už od neděle na mě něco lezlo a včera večer to propuklo naplno. Těšila jsem se na tipy, které dneska zachumlaná v dece vyčtu, ale pocení tělo na tělo mě moc nenadchlo (tak nějak mi na něj chybí energie a jsem ráda, že manžela už choroba opustila, tak proč mu ji znovu naservírovat). Prevenci jsem nezanedbala, jídelníček mám vyvážený, vitamínů přírodních dost, sportuji, venku procházky taky nechybí a přesto – bác.

Je mi zle, horečka, svalovka, plný nos. A rady nic – tedy mimo jednoho všeléku z vodky od robinka, který si určitě vyrobím pro strýčka příhodu na příště Tak se jen podělím, čím tu chorobu teď mořím.

Od rána se nalévám šípkovým čajem, který prokládám čajem z lžičky nastrouhaného zázvoru, do kterého poté  co trošku vychladne, přidám citron (čerstvě vymačkanou šťávu, žádnou náhražku J ) a lžičku medu. Pravda, co chvíli lezu zpod deky na záchod, protože to množství tekutiny prostě chce ven – ale zatím bohužel chorobu s sebou neodnáší. Kombinuji to ještě s mým oblíbeným Vironalem a Grepofitem od jedné nejmenované firmy (abych nedělala reklamu), které se mi jako podpůrné prostředky osvědčily a nedám na ně dopustit. Teď to chce jen trpělivost a doufám, že než budu muset ve čtvrtek do práce, bude líp.

Protichřipkovým opatření zdar.

Magic11

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________________

Přeji Vám brzké uzdravení a děkuji, že jste i v tomto nepříjemném stavu mezi kýcháním a pocením našla chvilku na sepsání tematického příspěvku.
Tak ať jste už ve čtvrtek jako rybička a chřipka váš dům opustí ))
Pokud možno, hezký den
Saša

Téma dnešního dne: Jak bojujete proti chřipce a nachlazení?

  • Trpíte vy nebo vaše děti podzimní chřipkou?
  • Jaké jsou její první příznaky?
  • Stačí vám dva dny v posteli nebo musíte zajít k lékaři?
  • Jaké místo pokládáte za zdroj nákazy chřipky nejnebezpečnější?
  • Máte nějaké osvědčené babské recepty? Podělte se o ně s námi.
  • Jste očkovaná proti chřipce nebo tomu nevěříte?
  • Jak bojujete proti chřipce a nachlazení? Otužováním? Sportem? Dobrou náladou?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou WELEDA, obsahující rakytník a zeleným čajem Pickwick obsahujícím kousky ananasu.

darecek...

Reklama