Bulvár

Magdalena Dietlová: Čeňkovou psal manžel podle mě!

 

Postavu Alžběty Čeňkové v seriálu Nemocnice na kraji města psal Jaroslav Dietl původně podle své manželky Magdaleny Dietlové (64). Ta Korzu přiznala, že se Dietlovi práce na této postavě dlouho nevedla, a proto se rozhodl začít znovu a soustředit se na životní příběh primáře Sovy.

„Jaroslav kdysi říkal, že Alžběta bude trochu jako já. Na vztahu Alžběty a hokejisty Přemysla Rezka, kterého hraje Viktor Preiss, chtěl zvěčnit příběh naší lásky. Pak si to ale rozmyslel,“  říká Magdalena Dietlová.

Přesto vdova po Dietlovi miluje Alžbětu Čeňkovou z celé Nemocnice nejvíc. Je nadšená i z toho, jak ji herečka Eliška Balzerová skvěle hraje. Dietlová se již před lety zamilovala i do doktora Štrosmajera a do Arnošta Blažeje.

V nově uváděných příbězích obdivuje Dietlová kromě Balzerové i výkony Hany Maciuchové, Vilmy Cibulkové a také Richarda Krajča, kterému autorka scénáře Lucie Konášová svěřila postavu lékaře Kryštofa Pavelky.

„Postava Pavelky je moc dobře napsaná. Krajčo ji hraje přirozeně a civilně. Richard se mi líbí. Mám ráda jeho písničky i kapelu,“ přiznává Dietlová.

O projektu Nemocnice na kraji města - Nové osudy je přesvědčená, že jde o proporčně zajímavou záležitost. Svým postavám prý Konášová dala nový prostor a jejich příběhy dobře završila. Navíc Nemocnici naplnila úplně novými mladými postavami, které jsou devětatřicetileté autorce daleko vlastnější.

Výsledek je podle Dietlové zcela v pořádku a dramaticky je silnější než předchozí pokračování.

Všechno je, jak říká, o autorech.

„Žádný scenárista nemůže překročit svůj stín. Jan Otčenášek, autor druhé série, je vynikající televizní autor. Ale píše svým způsobem. I Jaroslav psal po svém. A Lucka Konášová má také svůj styl. Nechci nic příliš rozebírat a ani kritizovat, ale mám dojem, že třetí řada bude co do diváckého ohlasu úspěšnější,“ míní Magdalena Dietlová.

   
24.11.2008 - Společnost - autor: Korzo

Komentáře:

 1. avatar
  [7] RenataP [*]

  zlatý důl?
  jo tak proto se furt točí nová a nová Nemocnice ačkoliv je to už limča typu Ordinace...

  superkarma: 0 24.11.2008, 10:46:40
 2. avatar
  [6] Jupíí [*]

  Nyo: vdát a ještě šikovně ovdovět!

  superkarma: 0 24.11.2008, 10:32:49
 3. avatar
  [4] Jaštěrička [*]

  Paní Dietlová už se za chvíli nebude moct ani usmát, jak má ten obličej vytažený Ne,že bych jí to nepřála,ale už nemá skoro žádnou mimiku obličeje

  superkarma: 0 24.11.2008, 10:11:44
 4. avatar
  [3] Jupíí [*]

  gentiana: tím chtěl básník, říct, že už 40 let žije z krve svého mrtvého muže ( tak ona bude asi ghůl ). Podobný vtip koloval o Gustě Fučíkové.

  superkarma: 0 24.11.2008, 10:04:20
 5. [2] gentiana [*]

  Jupíí: Neboj, ona si koupí fasádníka.

  superkarma: 0 24.11.2008, 10:01:00
 6. avatar
  [1] Jupíí [*]

  Dietlová má našlápnuto na nejstaršího upíra ve střední Evropě.

  superkarma: 0 24.11.2008, 09:53:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme