Bulvár

Madonna nesmí adoptovat dítě z Malawi


Americká popová zpěvačka Madonna nedostala od vrchního soudu v Malawi povolení k adopci druhého dítěte, které si v jihoafrické zemi vyhlédla. V pátek o tom informovala agentura Reuters.

Vrchní soud v Malawi v pátek rozhodl, že zpěvačka Madonna prozatím povolení k adopci čtyřleté dívky nedostane, potvrdily to tři soudní zdroje. Důvodem je prý nedodržení lhůty povinného pobytu v zemi před adopcí. Není zatím jasné, zda se zpěvačka proti rozhodnutí soudu odvolá. Jejího právníka se agentuře Reuters nepodařilo zastihnout.

Přitom ještě ve čtvrtek malawijská ministryně informací Patricia Kaliatiová prohlásila, že Madonna zemi významně pomohla a je důstojnou matkou. Vláda ve stejný den předběžně oznámila, že by adopci druhého dítěte mohla podpořit. Ochránci lidských práv ale vládu obviňují, že zpěvačce poskytuje zvláštní výhody. Malawijská občanská sdružení případnou adopci neschvalují a místní aktivisté za lidská práva uvedli, že by se mohla rovnat až nekalému obchodu.

Madonna už v Malawi v roce 2006 adoptovala chlapce Davida Bandu, kterému jsou nyní tři roky. Už za první adopci si vláda v Malawi vysloužila tvrdou kritiku.

Padesátiletá zpěvačka, skladatelka, tanečnice, herečka, producentka a módní ikona má kromě Davida ještě dvě vlastní děti.

   
02.04.2009 - Společnost - autor: Jan Exner

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme