Domácnost

Madonna by si u vás jen tak neodskočila!

Když se k nám vloni v létě přijela ukázat Madonna, nařídila v celém hotelu Hilton vyměnit záchodová prkýnka. Její posedlost čistotou je neuvěřitelná! Škoda, že nepřijela o pár desítek let dříve do věku zelených prkének z umakartu, to by ji asi vezli nohama napřed.

Měkký dojezd

Ale tato doba už je naštěstí pryč a my máme spoustu možností, kam naše prdelky usadit. Po revoluci jsme si mohli koupit prkýnka z různých plastů, významnou část trhu s tímto vybavením vyplňovala prkýnka dřevená, které se prodávají dodnes. Vypadají dobře, ale doporučuji jejich sklápění regulovat hydraulickou brzdou (někdy se tomu říká měkký dojezd), mnohdy totiž praskají.

Po čase se na trhu objevila i prkýnka s nejrůznějšími motivy. Mě například zaujalo průhledné prkénko se zapuštěným ostnatým drátem, které jsem věnovala svému bratrovi. Ale nemusí to být zrovna ostnatý drát, co se vám líbí, to chápu. Je tu mnoho dalších možností.

zvířátka prkýnko

dekorzena a muz prkynkoprkýnko červený kříž

Jak vybírat?

Pozor ale na jednu věc! Existuje nepřeberné množství rozměrů záchodových mís, takže každé prkýnko vám na tu vaši sedět nebude. Které rozměry měřit, najdete TADY

Kde nakupovat?

Nechystáte se třeba do Istanbulu? Tam se dají prkýnka prý koupit přímo na ulici! Že výběr záchodového prkýnka není zcela jednoduchý, si počtete ZDE!

Nákup přes internet nedoporučujeme, mnohdy zde nejsou uvedeny ani žádné rozměry! Lepší je vše důkladně proměřit a s lístečkem se vydat třeba do Obi či Hornbachu. Tam byste si měli vybrat.

Internetový obchod

Nechce se vám kupovat nové prkýnko?

Pokud vás jen přestalo bavit vaše bílé prkýnko a nechcete kupovat zrovna nové, možná postačí menší upgrade! Na internetu jsou ke koupi docela povedené nálepky.

nalepka na prkynko

Další samolepky najdete TADY.

Barney Smith, bývalý instalatér, si v USA otevřel muzeum záchodových prkýnek, které má v garáži. Všechny sám vyrobil, ale žádné není na prodej, prý mu příliš přirostly k srdci! Má jich přes 600 kusů!

   
20.04.2010 - Dům a byt - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] peetrax [*]

  Za minulého režimu jsem plakáty na wc potkávala jen u příbuzných a známých, kteří bydleli v panelácích a byla to výhradně zvířata ze zoo, konkrétně opice. Sml30 Možná si tak chtěli vylepšit umakartové jádro.

  superkarma: 0 20.04.2010, 14:06:01
 2. avatar
  [5] Lilinka [*]

  To je hnus. Stejně jako plyšové návleky. Sml23

  superkarma: 0 20.04.2010, 12:21:01
 3. avatar
  [4] jazuzinka [*]

  naše kadibudka má svůj osobitý desing, děkuji, toto netřeba Sml23

  superkarma: 0 20.04.2010, 12:07:48
 4. avatar
  [3] wich [*]

  Toto bych si domů nedala Sml23 Sanita koupelny je zařízena do hran, bílé a lesku, vše od Villeroy a Boch tak, aby ladila s designem koupelny. To je ostatně jediné prkénko, kde si sednu (+ rodina).

  Když si vzpomínám, ani za komančů u nás nebylo k shlédnutí barevných prkének či různých nahotinek a nlálepek na toaletě. Naštěstí.

  superkarma: 0 20.04.2010, 08:40:38
 5. avatar
  [2] Alenka0010 [*]

  Tak tyhle barevný zrovna nemusim, nejradši mám ze dřeva Sml16.

  superkarma: 0 20.04.2010, 08:14:49
 6. [1] Tee.. [*]

  Prkýnka a samolepky -luxus! Sml52

  superkarma: 0 20.04.2010, 07:41:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme