Vztahy

Madisonské mosty


Ahoj Merylko, 

pamatuji se na období, kdy naše manželství bylo v krizi. Manžel se začal oddávat alkoholu se svými kumpány z práce (spíš kumpánkami), chodil domů kolem 2.- 5. ráno, vždy úplně „na šrot“, a já si připadala jako služka, akorát tak dobrá na vaření a uklízení... O to větší šok to byl, že celá situace vznikla ½ roku po svatbě. Bydleli jsme spolu už 3 roky, takže žádná větší změna nenastala.  Dodnes nevím, co ho to popadlo, a možná jenom díky tomu, že to bylo tak krátce po svatbě,  jsme vzniklou situaci neřešili rozvodem, i když jsme se jenom hádali, v podstatě denně.  Jeho pití a flámování trvalo asi ¾ roku... 

Byla jsem strašně nešťastná,  psychicky úplně vyčerpaná, a tak se asi po 3 měsících přihodilo, že jsem se zamilovala do kolegy z práce. S ním jsem měla pocit, že žiju „naplno“. Vyhovovali jsme si naprosto ve všem – stejné zájmy, názory, sex byl nejlepší, co jsem kdy zažila. Byla jsem opravdu šťastná, jak jen může člověk být. Chodili jsme spolu na výstavy, sportovat nebo jeli na výlet, nejednalo se pouze o sex. I když jsme se viděli 5 dní v týdnu, někdy i o víkendu, vůbec jsme se neomrzeli. 

Náš vztah trval už  rok, když nám vedení oznámilo, že firma má finanční problémy a musí jít do konkurzu. V té chvíli se ve mně krve nedořezal – konec práce, konec všemu.

Byl tady totiž „drobný“ problém – on byl stejně jako já ve svazku manželském, ale ještě ke všemu měli 2 děti.  Nastal den D a my se loučili. Držel mě tenkrát za ruce, koukal se do očí a říkal: „Neumím si to bez tebe představit.“ A v očích měl slzy. Já to cítila úplně stejně a věděla, že by stačilo kývnout a rozvedl by se. Jenže nikdy bych nebyla mrcha, která vzala dětem tátu, a proto místo „Tak se rozveď!“  ze mě vypadlo pouze „Já taky ne...“. Koulely se mi slzy po tvářích a já měla pocit, že nemám pro co žít. 

Ten večer jsem se dlouho do noci procházela Prahou a nechala volně plynout myšlenky.  Asi to tak mělo být – manžel v té době sekal už několik měsíců dobrotu, nepil, začal mi doma pomáhat, nosil kytky... Moc se snažil a mně ho bylo líto, že už mu neumím a ani nechci dát ze sebe tolik, jako dřív.  Jak se říká, všechno zlé, je pro něco dobré.  Díky vztahu s milencem jsem už přesně věděla, jaký vztah chci, co mi v tom našem chybělo.  Začali jsme od té doby na manželství dost pracovat a teď máme pohodový a hezký vztah, který trvá už 12 let. 

P.S.:  Ten večer, kdy jsme se loučili, dávali pozdě v noci Madisonské mosty. Úplně mě dostala závěrečná scéna, kdy hlavní představitelka sedí v autě se svým manželem, drží v ruce kliku od dveří a ve vedlejším pruhu sedí v autě její milenec a čeká, jestli k němu nastoupí. Jak já jí rozuměla, při pohledu na spícího manžela a myšlenkama úplně někde jinde... Brečela jsem tehdy několik hodin a řekla si, že začíná nová etapa mého života a brečením nic nespravím... ale dodnes, ve skryté části mého srdce je místo, které patří jenom jemu.

...a ještě malý dovětek – potkali jsme se asi po 4 letech při nákupech a šli na kávu. Zprvu bylo nezávazné tlachání, když vtom se mi podíval, jako tenkrát, do očí a řekl „Kdybys tenkrát chtěla, tak jsem od rodiny odešel.“ Začala jsem cítit, jak se stará jizva v srdíčku začíná nebezpečně otvírat, tak jsem ho jenom pohladila, dala pusu na tvář, řekla „Já vím.“ a odešla. Číslo mobilu, které mi dal, jsem nikdy nepoužila... 

Hannah 01

Milá Hannah, tvůj příběh mě opravdu dojal. Někdy nám ta láska ale dává zabrat, co? Ach jo... Přeju ti hodně štěstí.... :o)))

A ještě k filmu Madisonské mosty... schválně, proč myslíš, že můj nick je zrovna Meryl? :o))

Díky za tvůj příběh... měj se moc hezky.

   
22.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [16] tanecnice [*]

  superkarma: 0 23.07.2005, 22:31:35
 2. avatar
  [14] Hannah01 [*]

  Nyotaimori: Holka, ani nevíš, kolikrát jsem přemýšlela nad tím, jaké by to bylo, kdyby... Ale teď jsem ráda, že jsem se tak rozhodla.

  superkarma: 0 22.07.2005, 16:13:36
 3. avatar
  [13] Hannah01 [*]

  Meryl: Aha, tak to mě nikdy nenapadlo. Streepku mám moc ráda , je to jedna z mála hereček, která, i když nevypadá jako modelka, se prosadila bez plastik a litrů silikonu... Hraje úžasně, není to taková ta pipina, jako většina celebrit a filmy, kde hraje jsou zárukou, že je v půlce nevypnu...

  superkarma: 0 22.07.2005, 16:10:47
 4. avatar
  [10] medunka2001 [*]

  Nyotaimori: Snad máš pravdu. U mě se to nazírání mění s věkem. Co vím, třeba se to jednou zhoupne jako na houpačce. Jak jí říkají angličani?: see-saw? Tož tak nějak

  superkarma: 0 22.07.2005, 13:37:36
 5. avatar
  [9] medunka2001 [*]

  Hannah fandím. Je úžasné jak to všechno ustála.

  superkarma: 0 22.07.2005, 13:33:12
 6. avatar
  [6] medunka2001 [*]

  Film se mi taky moc líbil, ale hrdinku jsem chápala, že tu kliku nezmáčkla a neodešla do deště za svým milencem. Říkejte tomu zodpovědnost, obětování se jak chcete. Ve dvaceti člověk neví o čem je řeč, ve třiceti si říká proč se mám obětovat zrovna já a o deset let později už nemá v sobě tu drzost a odvahu jít za svým a zklamat svoje blízké.

  superkarma: 0 22.07.2005, 13:29:51
 7. avatar
  [5] bookcase [*]

  Májík: pokud si na to dobře vzpomínám (neviděla jsem film úplně od začátku), tak ten manžel nebyl zlý nebo nějak špatný...nebo jo?

  superkarma: 0 22.07.2005, 13:19:53
 8. avatar
  [4] Májík [*]

  Tak přesně tahle popisovaná scéna mě v tom filnu taky dostala. A já v duchu říkala, šáhni na tu kliku,otevři ty dveře a utíkej.

  superkarma: 0 22.07.2005, 12:59:50
 9. avatar
  [3] gerda [*]

  takhle to asi mělo být. Je to vlastně ten nejlepší happy end. Táta dětem zůstal a tobě pěkné manželství.

  superkarma: 0 22.07.2005, 12:54:10
 10. avatar
  [2] bookcase [*]

  tak tohle mě dojalo, i když nevěra a románky s ženatými nejsou moje parketa , ať ti to s manželem klape i nadále

  superkarma: 0 22.07.2005, 12:50:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme