.

Madeira – zelený ráj

Cestování

Madeira – zelený ráj

Patříte k lidem, kteří rádi odjíždějí v zimě na dovolenou do teplých krajin? A už jste navštívili Madeiru? Pokud ne, třeba vás nalákáme. Ostrov Madeira totiž opravdu stojí za to.
Můžete ji totiž navštívit v kterémkoli ročním období a nikdy vás nezklame. V zimě dosahuje rtuť teploměru ke dvaceti stupňům Celsia, v létě je teplota vzduchu vyšší. Pobřežní vody jsou celoročně oteplovány Golfským proudem a lákají k vykoupání.

Madeira má mírné a vlhké prostředí, které vyhovuje bujné vegetaci, která okouzlí každého návštěvníka. Pokochat se můžete sedmi sty druhy květeny a uvidíte kvést orchideje, lilie, magnolie či azalky.
Ačkoli všechny rostliny nádherně ladí se zdejším prostředím, nejsou všechny původní. Spousta vegetace sem byla dovezena z různých koutů světa a díky zdejšímu podnebí se všem na Madeiře výborně daří. Vytvářejí na ostrově nádherné prostředí, kde si každý turista přijde na své a obklopen zelení a vůní si krásně odpočine.
Na Madeiře si můžete pochutnat i na čerstvě sklizených banánech, či jedlých kaštanech, které rostou na zdejších terasovitých plantážích.

Ani sportovně založení návštěvníci nepřijdou zkrátka. Ráj zde naleznou vyznavači turistiky, kteří si vychutnají nádherné přírodní scenérie jak ve vnitrozemí, tak v horách. Příznivci paraglindingu, horských kol, jízdy na koni, odvážní lezci po skalních stěnách a mnoho a mnoho dalších jsou zde srdečně vítáni. Pro každého je zde připravena možnost vyžití a získávání nových zážitků.
Pro milovníky poznávání a historie jsou k vidění spousty zajímavých míst s historickými památkami a zajímavostmi.

Navštívit můžete například hlubokou přírodní zátoku Funchalu, kde se první osadníci usadili již v 15. století. Historické jádro města nad zálivem se pyšní krásnými vládními budovami a nádhernými soukromými domy.
Unikátní trojúhelníkové domy můžete spatřit v Santaně, malebném městečku posazeném v krásném horském údolí. Ve vesničce Camacha se zase můžete něčemu přiučit, či alespoň sledovat ruce šikovných košíkářů, pod kterými vyrůstají neuvěřitelné předměty z proutí, jako například kolébky, postele, rámy na obrazy, křesla a mnoho dalších.
Malebná pobřežní vesnička Porto Moniz se zase pyšní přírodními jezery, ukrytými v pobřežních skalách, kde se můžete oddat klidné a tiché vyjížďce na lodičce.

Je toho mnoho, co je na Madeiře k vidění. Než se rozmyslíte, kam se půjdete podívat, můžete si vychutnat sklenku Madeirského vína. Již v polovině 16. století zastavovaly na Madeiře lodě, aby naložily sudy s místním vínem, které pomáhalo námořníkům neonemocnět kurdějemi, díky obsahu vitaminů a minerálů.

Je vidět, že ostrov Madeira skutečně nikoho nezklame. Pokud jste milovníci teplých krajin, či uvažujete o netradičně strávených Vánocích, věřte, že Madeira vás přijme s otevřenou náručí a poskytne vám všechno, po čem vaše srdéčko touží.

Z Madeiry se totiž každý vrací odpočatý, vyrovnaný a spokojený. A mnoho návštěvníků se sem znovu rádo vrací.  

Více informací získáte u Specialisty na Madeiře na www.ostrovmadeira.cz  a  www.snailtravel.cz .

        
   
16.12.2003 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Dudlajlama [*]

  Simba, zrejme teplotu more nezachranil ani ten teply Golfsky proud , ja jsem silene zimomriva a jen si na studenou vodu vzpomenu, mam husinu.

  superkarma: 0 16.12.2003, 08:46:24
 2. avatar
  [4] Žábina [*]

  Musí tam být krásně...ale na Vánoce budu radši doma,zvlášť když teď i napadl sníh ..

  superkarma: 0 16.12.2003, 08:40:12
 3. avatar
  [3] Simba [*]

  Galadriel: Taky jsem se tam v oceánu nekoupala, moc studeno na můj vkus. Ale ostrov je to skutečně krásný, mmj je na Madeiře i 2. nejvyšší útes světa Cabo Girao, koukali jsme na něj z našeho hotelu a jezdí k němu i výlety na replice lodi Santa Maria. Jen je na celém ostrově jen jedna písečná pláž, spíš plážička, a není u ní žádný hotel.

  superkarma: 0 16.12.2003, 08:12:42
 4. avatar
  [1] Vivian [*]

  Hm, zase "netradiční Vánoce"...

  superkarma: 0 16.12.2003, 00:34:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme