.

Madeira na vlastní oči a nohy

Cestování

Madeira na vlastní oči a nohy

Patříte-li k milovníkům sportu a především pěší turistiky, bude pro vás návštěva Madeiry skutečným požitkem. Tento půvabný, stále zelený ostrov totiž skýtá nepřeberné množství turistických tras, které si vás podmaní svou exotikou, krásou, divokostí a čistotou. Stačí jen si vybrat a dobře si naplánovat a rozvrhnout čas.

A vybírat je skutečně z čeho. Dá se říct, že ať se na Madeiře vydáte kamkoli, nikdy nebudete zklamáni. Vhledem ke zdejším klimatickým podmínkám se zde výborně daří mnoha stům druhům květeny a kapradin, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru, typickou pro celé Madeirské souostroví.

V různých částech ostrova si tak budete připadat jako v pravé, nefalšované divočině. Krajina zde připomíná tu tropický prales, tu úhlednou zahradu s všudypřítomnými kvetoucími květinami, aby se posléze zvedla ve skalnatý vodopád ústící do malého jezírka obklopeného tou nejexotičtější květenou, jakou si dovedete představit.

Na své si přijdou vyznavači vysokohorské turistiky i dobrodruzi, kteří se rádi prodírají neprostupnou krajinou.
Když vystoupáte na Pico Do Arieiro, což je druhá nejvyšší hora Madiery, naskytne se vám podívaná na oblaka v údolí a dramatický hřbet s ostře zašpičatělými vrcholy.

Pravý ráj zde naleznou milovníci botanických zahrad. Zahrady na Madeiře jsou překrásné a budí závist pěstitelů z celého světa. Obdivovat v nich můžete například orchideje, kamélie erythirinu a mnoho dalších úchvatných květin.

Během svých toulek Madeirou můžete také navštívit různá městečka a vesnice, které dýchají tou pravou, ostrovanskou atmosférou. Každé místo je něčím specifické a obohatí vaše povědomí o kultuře a historii tohoto ostrova.Uvidět tak můžete třeba unikátní obrovskou dílnu ve vesničce Camacha, která je od podlahy ke stropu naplněná samými předměty z proutí.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na Madeiře, rozhodně nebudete litovat. Možná, že se nebudete koupat v moři a slunit na písečné pláži, za to vás ale ostrov obohatí mnoha nezapomenutelnými zážitky, na které budete vzpomínat ještě dlouho po návratu.

Více informací získáte u Specialisty na Madeiře na www.ostrovmadeira.cz a www.snailtravel.cz nebo přímo na adrese Snail Travel, Veleslavínova 6, Praha 1. Telefon je +420 224813926, určitě vám poradí, pokud chcete navštívit Madeiru.  

       
   
13.01.2004 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Jeremi [*]

  mamina: Byli jsme tam před dvěma lety v říjnu a bylo tam vážně náááádherně. Pokud máš ráda příjemně teplo, ale ne horko, procházky zelení a sem tam vykoupání v moři, tak doporučuju.

  superkarma: 0 13.01.2004, 18:29:01
 2. avatar
  [4] mamina [*]

  klara: Jenže je tam věčné jaro A vůbec já vypadám jako plážový povaleč

  superkarma: 0 13.01.2004, 10:51:43
 3. avatar
  [3] klara.kr [*]

  mamina: je tam malo plazi, jen same kopce, proste raj pro aktivni tuuuristy

  superkarma: 0 13.01.2004, 10:44:19
 4. avatar
  [2] Žábina [*]

  Vypadá to tam krásně...

  superkarma: 0 13.01.2004, 09:23:56
 5. avatar
  [1] mamina [*]

  Jela bych a nejen na zájezd Pokud možno na celý život

  superkarma: 0 13.01.2004, 06:52:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme