Vztahy

Má první láska se dnes vdává


Safra, safra, asi jdu do let. Zítra jdu na svatbu svojí první a asi největší lásce – byla to totiž ta dětská, opravdová. Když jsem se jí minulý týden zeptal, jestli ví o tom, že ve třetí třídě jsem si myslel, že si ji vezmu já, odpověděla mi, že samozřejmě, jenže ona si to myslela už od třídy první. „My, ženy, jsme ve všem napřed, víš?“ zavtipkovala. A má pravdu, já se ani zdaleka nežením, ale jí to přeji ze srdce.

Byli jsme v podstatě nerozluční. Znali jsme se již z PHV (Přípravky hudební výchovy, ještě před školou, aby nás naučili znát noty – začínali jsme s nástroji brzy, ona klavír, já housle) a odjakživa jsme tvořili výbušnou kombinaci. Většinu času jsme ani nemohli sedět spolu, protože jsme vyrušovali. To byly časy. Stejně jsme to vždycky zkusili. Pak jsem se s hanbou šoural někam pryč, za nějakými kluky. To byla nuda.

Do první (5) třídy jsme šli také spolu. Martina byla vnučka pana ředitele ZŠ, pozorované dítko, k tomu hrála skvěle na klavír (se svou o dva roky starší sestrou i čtyřručně) a kamarádila se s tím blonďáčkem paní magistry z lékárny. Ano, byli jsme spolu pořád. Neb lékárna i škola byla v sousedním městysu, než jsme bydleli, doma jsem moc času netrávil, lékárna byla sice zajímavá, ale velkou část jsem trávil u Martiny doma. Tam jsme zase vymýšleli nějaké ptákoviny, úkoly jsme měli většinou hotové co by dup.

Zavinil to výchovný koncert

Ona se do mě „zamilovala“ na výchovném koncertě v oslavanském Dělnickém domě. Přijeli nějací umělci z Brna a vzali nás na pódium, kde jsme v jakýchsi rytmických cvičeních dělali já nevím co na stupidní deklamovánku „hop, hop, židlička“. To jediné mi z toho utkvělo. A její pihaté červené tváře tenkrát. Vzpláli jsme pod světly reflektorů. Přízračně příznačné!

Co my jsme se pak za ty roky navymýšleli věcí! Naši rodiče se znali, ti její mě, mám pocit ještě dnes, tak trochu adoptovali, zkrátka a dobře tyhle historie patří k nejsvětlejším momentům dětství. Nezapomenu ani na ty chvíle, kdy nám začalo být hloupé, že se nám spolužáci posmívají. Řešili jsme to břisknou kamufláží, Martina chodila do hudebky o pět minut dřív, abychom nepřišli spolu. Ó, jak to drásalo moje útroby! :)

Černá zrada a osud bestie

Pak ale přišla pohroma. Po čtyřech letech maminka vzala místo v místě bydliště. Na druhý stupeň jsem nastupoval v Ivančicích. K tomu můj učitel houslí začal také učit jinde a já zůstal u něho a jezdil za ním. Oslavany jsou pouhé čtyři kilometry, ale představte si, jaká je to vzdálenost pro maličkaté lidi, kteří by se potřebovali vidět. Bylo /soutěž: v(6) pořadí (7)/ to to nejhorší z celého nového řádu. Vídali jsme se jen výjimečně a pak se jeden o druhém dozvěděl, že „má někoho jiného.“ Určitě by se to nestalo, kdybychom byli pořád spolu (to by se staly horší věci a my bychom spolu třeba vůbec nemluvili). I takhle končí dětské lásky. Na čtyřech kilometrech.

Ale nebyl to konec. Do prvního ročníku gymnázia jsme zase nastupovali spolu. Ale to už je jiná historie, ve které se na scéně objevuje její manžel (chodili spolu 10 let) a Šumař doznává hořkých i sladkých životních poznání. O tom zase příště. Tedy jestli to budete chtít někdo slyšet (a že je toho k vyprábění ještě spousta)…

Každopádně jim blahopřeji, že to dotáhli až do svatby. Martina a Tomáš se berou zítra, tedy 3. 6. 2006 v Náměšti nad Oslavou. Budu u toho a budu si zpívat Kájovu písničku z nadpisu. A uroním slzu, jsem přece dost chlap na to, abych si to mohl dovolit, no ne?

Zde je Šumařův blog

   
02.06.2006 - Láska a vztahy - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Léthé [*]

  Hezké

  superkarma: 0 02.06.2006, 18:53:34
 2. avatar
  [16] algidda [*]

  Proč jsi se tak lehko vzdal?

  superkarma: 0 02.06.2006, 16:47:34
 3. avatar
  [15] bednaroi [*]

  no me osobne se to moc nelibi

  superkarma: 0 02.06.2006, 11:20:40
 4. avatar
  [14] Tesay [*]

  hezky napsané

  superkarma: 0 02.06.2006, 11:02:50
 5. avatar
  [13] Meander [*]

  Kdo tohohle člověka přesvědčil, aby psal sem, to byl teda machr

  superkarma: 0 02.06.2006, 10:52:54
 6. avatar
  [9] pohodarka [*]

  SENSITIVESKIN: jej proste preklep. je snad jasne od zacatku, ze neni

  superkarma: 0 02.06.2006, 09:26:15
 7. avatar
  [6] SENSITIVESKIN [*]

  Šumař je ženská?

  superkarma: 0 02.06.2006, 08:28:01
 8. [2] tanecnice [*]

  Vypravej dal, jen trochu klidneji:),V jedne vete je tolik info, ze je toho az moc,a brani to plynulemu cteni.

  superkarma: 0 02.06.2006, 06:31:45
 9. avatar
  [1] danca79 [*]

  Jen vypravej dal......

  superkarma: 0 02.06.2006, 05:20:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme