Jsem úplně obyčejná, normální ženská, která nadevše miluje svou rodinu, ráda se pouštím do tvořivé ruční práce a nejvíc ze všeho miluji pletení. A díky němu jsem se také seznámila se svou nynější nejlepší kamarádkou. No, už je to pěkných pár let, co jsem seděla na kurzu pletení a ona se celá nervózní posadila vedle mě.

 

Staly se z nás během toho kurzu nerozlučné přítelkyně. Seznámily jsme spolu naše rodiny, děti, které byly téměř stejně staré, si porozuměly hned a chlapi díky společnému koníčku rybaření ještě dřív. Ano, zní to jako idylka a musím uznat, že i byla. Společně strávené dovolené byly plné nezapomenutelných zážitků a smíchu.

 

Když jsme měli manželskou krizi, byli to právě Pavla s Michalem, kteří nám ukázali náš neřešitelný problém v řešitelných barvách a my se mohli konečně domluvit. Byli jsme s nimi, když jejich dcera onemocněla těžkou nemocí a trvalo rok, než se z ní pořádně vykřesala. A že jsem se mohla Pavle svěřit se vším, je snad víc než jasné.

 

Znaly jsme jedna o druhé vše, myšlenky, pocity, nálady. A o to víc jsem teď překvapená z toho, co všechno se kolem mne semlelo. Vyrazili jsme, jako už tradičně, na společnou dovolenou. Děti už dávno odrostly dětským střevíčkům a kouzlo společných dovolených pro ně ztratilo ten blyštivý lesk, takže jsme splnili sen našim chlapům a vyrazili na sever rybařit.

 

A tam se právě Pavla, nevím proč, najednou zakoukala do mého Mirka. Sledovala ho na každém kroku, byla jako jeho stín. Řekla jsem si, že si jen něco namlouvám, ale po několika dnech se mi Mirek svěřil s tím, že po něm Pavla vyjela, že je mu to nepříjemné, ale že si myslí, že by bylo nefér mi to zatajit.

 

Přemýšleli jsme, co s tím. Mirek se rozhodl, že si s ní pořádně promluví a to také učinil. Jaké bylo mé překvapení, když za mnou druhý den přišla uplakaná Pavla, s tím, že ji Mirek svádí a ona mu pod vlivem alkoholu podlehla a líbala se s ním a naznačila, že nezůstalo jen u polibků.

 

Mirek na mě po sdělení jejího obvinění zíral dost vyjeveně a já věřila a stále věřím jemu. Pavla z celé věci udělala příšernou aféru, stejně, jako to podala mně, to podala i Michalovi, který se samozřejmě naštval a společná dovolená skončila fiaskem.

 

Dnes se vídáme jen sporadicky, když se Pavla ozve, tak jen proto, aby mi zle oznámila, že můj manžel je nechutný a vzápětí se zase odmlčí.

Nevěřím jí. Věřím Mirkovi! On byl ten, který se přiznal s tím, že ho obtěžuje, koneckonců jsem sama byla svědkem jejích pohledů a sledování mého muže. Ale přesto všechno i mezi námi s Mirkem cítím napětí a nějak nevím, co s tím. Navíc se blíží Vánoce, svátky, které mám moc ráda a které už kvůli dětem nechci nijak pokazit….

 

Jana

 
Reklama