Vztahy

Má právo na tátu?

 

Ráda bych si přečetla názor na situaci, kterou řeší moje kamarádka. Má desetiletou dceru z prvního manželství a teď v létě se podruhé vdala. Rozvod s jejím prvním mužem byl velmi bouřlivý – ona si našla v déle trvající krizi jiného – svého dnešního muže.

Dost se s prvním mužem hádali i po rozvodu, zvlášť kvůli dceři, kterou mu nechtěla moc dávat. Navíc on nesl rozvod dost špatně, musel se odstěhovat k matce, nemohl sehnat dobrou práci a taky dost pil. Prostě byl z toho ve srabu. Navíc nemohl několik let po rozvodu mít normální vztah s nějakou ženou. Prostě to nedokázal. To ona dobře věděla a byl to pro ni důvod, aby z něj udělala alkoholika a neschopnýho člověka, který nemůže vychovávat dítě.

Ta doba je ale pryč, je to asi pět let, co se rozvedli. Její dcera, při rozvodu čtyřletá, svého tátu miluje. I když ho moc nevídala, když jsme byly vloni na chalupě s dětmi a děti si hrály, holčička si najednou vzpomněla na tátu, zavřela se na hodinu do skříně a plakala, že se jí po něm stýská.

A nyní nastal problém. Kamarádka nebere bývalému manželovi telefon, neodpovídá na dopisy a jediné, co mu řekla, je, že dnes už má novou rodinu, že se vdala a jejich dcera má tudíž nového tátu. On vidí dceru, jen když na ni počká před školou. Má dobrou práci a novou partnerku. Jen ne své jediné dítě.

Poradil se sociálkou a brzy má s kamarádkou soud na úpravu styku s dítětem. Kamarádka si ale myslí, že nemá šanci. Jsem z toho v rozpacích, protože si myslím, že nedělá vůbec správně. Že může být ráda, že si dceru její tatínek chce brát a že se v ní vidí. To se zas tak často neděje. Navíc si myslím, že když by se jí podařilo to, o co usiluje, jednou jí dcera celou situaci nehezky vyčte a ponese si v sobě navždycky pocit křivdy.

Hana


A jaký je váš názor na danou situaci? Souhlasíte s jednáním matky, nebo si myslíte, že její chování je nesmyslné, a fandíte otci?

 

Opět nám své názory můžete psát do diskuse, kterou naleznete pod tímto příběhem.

 

Dobrou chuť a prima pondělí Vám přeje

 

   
29.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [13] evita_ij [*]

  Určitě promluv kamarádce do duše ,pokud se změnil, je v pohodě, zaopatřený, má zájem o dceru, tak PODPOROVAT!!!!! Jinak by to donesla hlavně dcerka a taky je mi líto jejího tatínka. Jak může být matka taková tvrdá?! Copak nechce,aby její dítě bylo šťastné??

  superkarma: 0 29.08.2005, 20:48:13
 2. avatar
  [12] labella [*]

  Kamarádka by měla vzít rozum do hrsti a začít se chovat jak dospělá ženská a ne jak malej smrad, kterej dělá jenom naschvály. Mělo by jí jít o dobro dcery a ne aby si přes ní vyřizovala účty s exmanželem. Je to dítě a ne její nástroj pomsty!!! Chudák ta malá. Asi z toho má v kebulce pěknej guláš.

  superkarma: 0 29.08.2005, 18:51:36
 3. avatar
  [11] fialinka [*]

  Na soudě pracuji a můžu říct, že není důvod, proč by holku nemohl vídat - pokud to není těžký alkoholik či podobně, který by ji mohl ohrožovat. POkud ho má dcerka ráda, a matka ji nestačí zpracovat, má 99% šanci

  superkarma: 0 29.08.2005, 17:45:57
 4. avatar
  [10] dadamac [*]

  Bohužel tím ubližuje jen dcerce a posléze tím ublíží sobě - až jí holka v 16 zdrhne k tátovi, tak se bude divit a plakat, jak je to možné Otci radím zažádat soudně o víkendy - pokud to nebude matka respektovat, je možné zažádat o dcerku do péče.

  superkarma: 0 29.08.2005, 17:05:48
 5. avatar
  [9] catcat [*]

  Hano, tak jen tak přemýšlím, čí jsi kamarádka... Ona to asi také nemá lehké...

  superkarma: 0 29.08.2005, 15:47:59
 6. [8] a.... [*]

  Radůza007:
  jen mi to přípomnělo, že jsem v nějaký diskusi psala, že i po rozvodu má dítě svýho otce a některá z dam mi odpověděla, že by snad bylo lepší, kdyby byl mrtvej tak mám radost, že si to všechny nemyslí

  superkarma: 0 29.08.2005, 15:22:45
 7. avatar
  [6] Stes [*]

  Něco podobného má švagr. Alimenty platí jak mourovatej, holku neviděl již víc než 4 roky, když jí přinese dárek, tak mu ho jeho expřítelkyně vezme z rukou a zabouchne mu před nosem. Taky měla nějakýho přítele, ale ten už se na ní vybodnul. Je to krá.. Holku teď viděl na fotce, ale ani tu nedostal, pouze si ji mohl nechat okopírovat. je mi z jeho bejvalky na

  superkarma: 0 29.08.2005, 14:28:56
 8. [5] a.... [*]

  za sebe mohu říct, že dceru pustím s otcem kdykoli a kamkoli,jediný co mě vadí, když jí přivede domů o půlnoci(je jí 13) a ona má druhý den školu.Žádný vyhrazený dny nemáme, všecho je na domluvě.

  superkarma: 0 29.08.2005, 14:17:26
 9. avatar
  [2] Simba [*]

  Hano, jestli je to kamarádka, řekněte jí, že se velmi plete, když myslí, že otec nemá šanci. Znám osobně případ, kdy byly vztahy podobné, otec požádal o svěření dítěte do své péče a po letech soudů VYHRÁL.

  superkarma: 0 29.08.2005, 13:31:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme