Zdraví

Má nová prsa v přímém přenosu

 

Od svých nácti let jsem přemýšlela o plastické operaci prsou. Příroda mi co do centimetrů růstu moc nenadělila, a stejně skoupá byla v případě hrudníku. Zato na zadních partiích se vydováděla. Celý život jsem trpěla nesouměrností své postavy. Maskovala jsem ji vysokými podpatky, abych se alespoň opticky vytáhla, a samozřejmě vycpávkami v podprsence, kterou jsem si dokonce nechávala šít na míru. Nemohla jsem si kvůli své disproporci dovolit kdekoliv na těle přibrat a přivykla jsem neustálé sebekontrole, dietám a cvičení, bez kterých bych zdání štíhlé a drobné figury jen těžko udržela.

Teď je mi 27 a konečně jsem si splnila svůj sen. Bez důvěry v operatéra bych ale nenašla dost odvahy podstoupit tenhle zákrok. Rozhodujícím momentem byla konzultace s plastickým chirurgem Romanem Kufou v jeho ordinaci Perfect Clinic na pražských Malvazinkách. Získal si mě ve chvíli, kdy jednoznačně určil pro mě vhodný, vysoce kvalitní typ prsního implantátu firmy McGhan, kulatý s nízkým profilem, ale k jeho přesné velikosti se v daný moment nechtěl upsat. Určil jen rozpětí od 200 do 250 ml s tím, že teprve při samotné operaci uvidí, který objem mému tělu nejlépe sedí. Shodli jsme se na tom, že výsledný dojem by měl působit absolutně nenásilně. Cením si takového tvořivého přístupu, protože respektuje přirozenou podobu, stejně jako to dělám já ve své práci kadeřnice, když se mi pod rukama rýsuje nový účes. 

Během příjemné konzultační půlhodinky jsem se mimo jiné dověděla, že v praxi se používají silikonové implantáty tvaru kapky či kulaté s nízkým a vysokým profilem, o jejichž použití rozhoduje vždy přání klienta korigované představou a vkusem lékaře. Toužila jsem po plném dekoltu a volba padla nakonec na kulatý tvar silikonu s nízkým profilem, vložený pod prsní sval, který implantát dostatečně přikryje. Schovat ho pod prsní žlázu by v mém případě nestačilo, protože přechod z hrudníku na prso by nebyl plynulý, nýbrž jasně zřetelný. Jelikož mám dostatečně velké prsní dvorce, povede chirurg vstupní řez jejich spodním okrajem, malé jizvy se v pigmentaci ztratí a na mém těle pak nezbude viditelná stopa po zákroku. Chtít velká prsa, musel by se implantát vkládat buď v podprsní rýze nebo v podpaží. Ani tvar kapky by stlačování malým otvůrkem v prsním dvorci bez úhony nepřežil a v úvahu by připadala jedna ze dvou dalších cest. Mně se ale kapka netýká, protože by můj výstřih nevyplnila dostatečně.

Než jsem se rozloučila, rozplynuly se i mé obavy o možné budoucí kojení, jelikož mléčná žláza zůstává nedotčena. Poslušně jsem vyslechla všechna, veskrze řešitelná, rizika, mezi která patří krvácení do rány, kapsulace (zapouzdření implantátu) a infekce, ale příliš jsem si je nepřipouštěla. Preventivně, s ohledem na následnou infekci, projdu operací, jak říká MUDr. Kufa, pod clonou antibiotik.

Odcházela jsem z ordinace absolutně klidná a bez jakékoliv příchuti strachu. Nálada se nezměnila ani v den „D“. S úsměvem a nedočkavě jsem ve tři hodiny odpoledne otvírala dveře na kliniku Malvazinky a radost mi nekazil ani prázdný žaludek. Jelikož se jedná o zákrok v celkové narkóze, nesměla jsem od rána nic jíst a s pitím jsem přestala kolem oběda. Pak už se všechno seběhlo hrozně rychle. Na recepci jsem vyplnila své příjmové papíry a roztomilou sestřičku obdarovala dokumenty předoperačního vyšetření. Sotva jsem stačila uklidit na pokoji své osobní věci, už mě sestra oblékala do „andělíčka“ a s chlácholivým komentářem, že se nemám čeho bát, vezla na sál. 


 

Pak už si pamatuji jen pár minut, kdy stojím jako mořská pana před operačním stolem a operatér  na má prsa kreslí jejich novou podobu. Lehám si na lůžko, dívám se do usmívajících se očí anestezioložky, která se nade mnou sklání a přeje dobrou noc. Klap a moje víčka se zavřela.

 

Záznam operace ke shlédnutí na www.kufa.cz 

  

 

 

 

 

 

 

Probudila jsem se po hodině hned na sále a okamžitě mě posedla obava z bolesti. Jaké bylo ale moje překvapení, když se žádná výrazná bolest nedostavila. Pár hodin jsem cítila jen silný tlak na prsou a nepříjemné semknutí hrudníku, jako když se nemůžete pořádně nadýchnout. Napadlo mě, že zubař a gynekolog jsou určitě horší. Nevadilo mi nevstávat v noci z postele, ani pocit jakoby namožených zádových svalů, byla jsem šťastná od chvíle, kdy jsem tajně poodhrnula obvazy a spatřila vysněný důlek mezi prsy. Když mi druhý den ráno vyndal pan doktor z rány odsávací dreny, kudy odtéká zbytek krve, prohlédla jsem si svůj nový hrudník pořádně. A i když byla prsa ještě značně opuchlá, stál ten pohled za to. Souměrnosti bylo učiněno zadost.

Kliniku jsem druhý den opouštěla s prsy do podprsenky číslo 75 B, ale než jsem si mohla svůdné sexy prádélko dopřát, čekal mě ještě měsíc se zdravotním typem podprsenky. Aby se implantáty nepohnuly a správně přihojily, bylo nutné prsa fixovat speciálním, pevným a stahujícím modýlkem, který výrobce trefně nazývá bandáží.  Pravda, není to příliš fashion záležitost, ale dokud se prsa léčí, nezbývá než vydržet třicet dní a nocí spoutaná v téhle „sexy kazajce“. Na druhou stranu je to docela dobrý štít, protože citlivost mých ňader nejenže se na čas neodmlčela, ona se dokonce znásobila.

Během prvních čtrnácti dnů jsem absolvovala dvě kontroly na klinice, kdy mi doktor Kufa postupně odstranil fixační náplasti, konečně povolil sprchování prsou, poradil masírování jizviček a zhodnotil průběh hojení. Byl spokojen a já jakbysmet. Z menších jedniček mám skoro trojky.  Rozloučila jsem se jen na dalších patnáct let, protože prsní implantáty nejsou v  těle bohužel na doživotí.

Vzpomínám si, jak jsem už třetí den po operaci vyrazila mezi lidi a nikdo ze známých nepoznal na první pohled, co přesně se na mně změnilo. To až při bližším ohledání. I týden nato si kolegové v práci pochvalovali, jak mi to sluší, ale ničí pohled se mi nezapíchl do hrudníku a neslyšela jsem komentář: „Jé, ty máš udělaná prsa?“ Bude to tím, že prostě vypadají jako moje. A taky že jsou.

 

Vaše Jana

 

Video ZDE.

   
30.05.2007 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [52] Mialau [*]

  Vivian:
  Jo všechny holky, které znám a v těhotenství se jim hodně zvětšily prsa a pak kojily, tak se jim ty prsa zase splaskly. Bohužel tak, že je mají ještě menší než předtím a díky tvaru jim dokonce jedna z nich říká "žvejkačky"...

  superkarma: 0 31.05.2007, 16:34:27
 2. avatar
  [51] Ditulin [*]

  Máš to moc hezké!!! Mně Dr. Kufa dělal nos, je opravdu šikovný.
  Tak ať se líbíš!!!

  superkarma: 0 31.05.2007, 10:01:39
 3. avatar
  [50] Vivian [*]

  wich: vždyť ona tam píše o tom, že řešila obavy, jak to bude v budoucnu s kojením, takže zřejmě o dětech uvažuje.

  superkarma: 0 30.05.2007, 23:09:58
 4. avatar
  [49] wich [*]

  Ono se často říká po porodu... Ale copak každý bude mít děti?

  superkarma: 0 30.05.2007, 20:09:06
 5. avatar
  [48] Meander [*]

  Canadian: To si piš! Kámoška měla normálně E a teď, v šestém měsíci, má něco, na co už se nedělá ani těhotenské prádlo.

  superkarma: 0 30.05.2007, 19:52:25
 6. avatar
  [47] Canadian [*]

  Vivian: ja to mam i bez tehotenstvi byt v tom, vozim to asi na trakari

  superkarma: 0 30.05.2007, 19:16:39
 7. [46] Karolina* [*]

  Myslim, ze nechce byt dokonala, jenom chtela mit vetsi prsa. Ted je ma a jsou hezka. Mimochodem co je spatneho na jejim brise? Je prirozene, tudiz o.k., ne?

  superkarma: 0 30.05.2007, 18:05:46
 8. avatar
  [45] Vivian [*]

  A jéje, mně se chce říct "počkej, až budeš mít děti" (přijďte mě někdo zastřelit) Já měla 75B před otěhotněním a teď, v 19. týdnu, už mám o číslo větší... Do porodu mi lehko ještě narostou déčka. A MÁM TO ZADARMO! Akorát doufám, že mi to pak zase splaskne, není to nic moc, tahat takový melouniska...

  superkarma: 0 30.05.2007, 17:02:34
 9. avatar
  [44] Semiramis [*]

  Jen se mi nějak nezdá ta velikost 75B... Připadají mi o dost větší .

  superkarma: 0 30.05.2007, 16:30:27
 10. avatar
  [43] Conny [*]

  chuanita: S tím tak nějak počítám no.
  Já velmi malá prsa cca do 18-ti. Měla jsem z toho celkem mindrák. Potom jsem začala brát antikoncepci a hodně mi narostla a stouplo i sebevědomí a fakt se cítím líp. I když musím přiznat, že některým ženám malá drobná prsa vyloženě sluší.

  superkarma: 0 30.05.2007, 15:07:13
 11. avatar
  [42] Conny [*]

  chuanita: S tím tak nějak počítám no.
  Já velmi malá prsa cca do 18-ti. Měla jsem z toho celkem mindrák. Potom jsem začala brát antikoncepci a hodně mi narostla a stouplo i sebevědomí a fakt se cítím líp. I když musím přiznat, že některým ženám malá drobná prsa vyloženě sluší.

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:58:08
 12. avatar
  [41] Olynth [*]

  všímáte si, že nám poslední dobou ž-in pere do hlavy různé nepřirozené změny zevnějšku? ještě pořádně neskončila liposukce a už se zvětšují prsa

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:48:35
 13. avatar
  [40] lilithheta [*]

  Conny: Jenže ty druhé ňadra nejsou větší ale řekla bych průměr. Větší ňadra se mi nelíbí, působí na mě neesteticky, a když jsou na volno (tedy dotyčná obdařená je, jak ji pánbůh stvořil) tak až vulgárně - to není ze závisti, takhle jsem to měla, ještě než jsem zjistila, že "mám problém" Ale nejsem chlap, takže v tomhle směru zase není můj názor zas tak podstatný.

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:46:46

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [39] a.... [*]

  lilithheta33: Přesně tak, já bych za větší problém považovala to břicho...když už teda chce být dáma dopkonalá

  belinda.x: no tys těm plastikám udělala pěknou reklamu ty tě budou mít rádi

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:37:20
 2. [37] Bébina [*]

  Spis nez do silikonu by pani mela investovat do rehabilitace. Kazde rameno jinak vysoko, vyspulene bricho, lordoza k tomu. Pokrivene telo nikomu na krase neprida a k cemu jsou prsa, kdyz ji zmizi v propadlem hrudniku. Zdravi a krasa jdou ruku v ruce.

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:23:07
 3. avatar
  [34] Conny [*]

  Tak mít taková prsa, jako tady paní/slečna před operací, tak z toho mám taky komplex. Naštěstí mám od přírody naděleny ty druhé. Fakt mi přijdou víc sexy větší prsa.

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:14:34
 4. avatar
  [33] lilithheta [*]

  Nyotaimori: To je normální. Vždycky fotky před jsou špatně nastíněné, ženské jsou odlíčené a rozcuchané. V jejím případě nevidím až taková problém prsa jako spíš špeky na břiše. Bych chtěla vidět, jak by vypadala, kdyby se tak "drasticky" nedržela.

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:06:21
 5. avatar
  [30] Simoušek [*]

  Nyotaimori: Gratuluju, tak to jsme na tom stejně.

  superkarma: 0 30.05.2007, 12:43:30
 6. [29] Yvaine [*]

  lilithheta: Víš, jak to překáží?

  superkarma: 0 30.05.2007, 12:37:28
 7. avatar
  [27] lilithheta [*]

  belinda.x: Ale takové případy se stávají, že muž opustí ženu kvůli její změněné postavě. Akorát se z toho ještě nestala mediální masáž.

  Yvaine: "to se ti to mluví ..."

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:53:56
 8. avatar
  [25] Žábina [*]

  vypadá to dobře, přirozeně... a cena?

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:30:48
 9. avatar
  [24] sue [*]

  umělé řasy, umělé nehty, uměla prsa se přirozené kráse nevyrovnají. Nosit vycpávky na prsou? Neznám chlapa, kterýmu by se to líbilo. Jedině týpky z televize, které zajímá ženská jen jako okrasný doplněk do společnosti.

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:28:01
 10. [23] Yvaine [*]

  Asi bych měla přiznat, že já dostala od přírody, co ta paní od doktora - to na začátek, i když je mi jasné, že tím se v očích některých zařadím do skupiny "té se to mluví, když má..." ale v zásadě nejsem příznivcem invazivních zákroků do zdravého těla. Každá operace nese riziko. Jako přívažek k větším prsům jsem obdžela koňský zadek. Taky jsem jednu dobu uvažovala o nějakém zákroku a pak mi došlo, že to je blbost...ale na druhou stranu chápu to, že některé ženy podlehnou kulturní masáži. A nemyslím to nijak zle.

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:18:01
 11. avatar
  [22] lilithheta [*]

  Tak nějaká takováhle prsa se mi vytvořila, když jsem minulý rok extrémě zhubla, že mi lezly žebra a kyčle. Naštěstí už jsem nabrala nějaké to kilo zpátky a prsa se vrátila téměř do původního stavu. Radši už nikdy hubnout nebudu - ještě dodneška mám z toho období komplexy

  superkarma: 0 30.05.2007, 10:51:04
 12. avatar
  [21] femme [*]

  já jsem jeden čas přemýšlela o opačné plastice, ale když jsem si přečetla pojednání, že zmenšením se většinou ztratí citlivost tak jsem od toho rychle upustila

  superkarma: 0 30.05.2007, 10:37:26
 13. avatar
  [20] malenina [*]

  Manx: Spíš bych řekla, že všichni, vyjma plastik people Většina se s tím dokáže srovnat a nemusí se kvůli tomu věšet

  superkarma: 0 30.05.2007, 10:35:13
 14. avatar
  [19] sue [*]

  Mě teda menší prsa přijdu hezčí a zajímavější, ale někdo zas rád velký prsa, no každýmu se líbí něco jiného....

  superkarma: 0 30.05.2007, 10:30:20
 15. avatar
  [17] malenina [*]

  Nejsem zrovna zastáncem plastických operací, ale na prsou před neshledávám nic hezkého

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:59:44
 16. avatar
  [16] fructia [*]

  Manx: Asi jo....

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:49:54
 17. avatar
  [15] fructia [*]

  Lilinka: Přesně jsi to řekla. Pod kudlu bych se určitě nevrhla,na to se mám moc ráda. Stačí mi odběr krve a jsem ráda, že to mám za sebou
  S těmi podprsenkami máš pravdu. Taky mi dělá problém najít takovou, která by hezky seděla a dělala ještě k tomu hezký výstřih..(dala mi prsa trošku k sobě). Jinak se mi docela takový tvar líbí

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:49:33
 18. [14] Betynka [*]

  Mám taky malá prsa.Ani po dvou dětech se nezvětšila.Ale plastika mě neláká.

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:44:05
 19. avatar
  [12] Lilinka [*]

  Fructia: Pro mě je nejdůležitější, že se líbí mně Rozhodně si nehodlám rvát vlasy kvůli tomu, že nemám větší a vrhat se pod kudlu (navíc, když výsledek je nejistý). Maximálně si můžu rvát vlasy kvůli tomu, že se mi špatně shání podprdy (ale to není velikostí-malých podprsenek je na trhu dost-nýbrž tm, že všechny mají košíčky strašně u sebe ). A to, že se to líbí i chlapovi je plus navrch

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:39:18
 20. avatar
  [11] Fazol [*]

  Po operaci vypadá líp/jde vidět že se jí zvedlo sebevědomí/

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:27:23
 21. avatar
  [10] fructia [*]

  Lilinka: Ještě, že nejsem sama Chlapovi se malá líbí, tak co

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:25:53
 22. avatar
  [9] SENSITIVESKIN [*]

  Simoušek: to máš pravdu, to už za to nestojí

  superkarma: 0 30.05.2007, 08:39:34
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  Simoušek: já si myslím, že do přírody se fušovat nemá, když je tělo zdravé.

  superkarma: 0 30.05.2007, 08:30:16
 24. avatar
  [7] Simoušek [*]

  Já mám prsa ještě menší - bohužel - ale na operaci se bojím. A taky to není nejlevnější. Doháním to podprsenkama a vložkama do nich. Mám pocit, že v mých 40ti letech už je zbytečné cpát do sebe silikon ...

  superkarma: 0 30.05.2007, 08:23:27
 25. avatar
  [6] malenina [*]

  Taky už jsem to viděla někde jinde. Dle mého rozhodně po operaci vypadá lépe

  superkarma: 0 30.05.2007, 08:07:01
 26. avatar
  [5] SENSITIVESKIN [*]

  trochu starej článek, tzn. neaktuální , ale prsa má hezký

  superkarma: 0 30.05.2007, 08:04:30
 27. avatar
  [4] Amálie [*]

  Tohle už jsem viděla před nějakou dobou tuším na idnesu.

  superkarma: 0 30.05.2007, 07:49:23
 28. avatar
  [3] Lilinka [*]

  Mám prsa podobná a nehodlám na tom nic měnit

  superkarma: 0 30.05.2007, 07:30:27
 29. avatar
  [2] Evikus [*]

  Tak v tomhle případě je fakt dobré, že mohla jít na operaci. Opravdu měla hodně malá prsa, taková jakoby nedovivinutá, takže chápu, že pro ní to bylo splnění snu. Hlavně si nenechala udělat nějaká obří ňadra, ale normální krásná prsa. Chválím

  superkarma: 0 30.05.2007, 07:11:42
 30. avatar
  [1] fructia [*]

  Mně se její prsa líbí i před.... mám podobný tvar.

  superkarma: 0 30.05.2007, 00:03:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme