Opravdu mi přijde, že je to příhodné jméno. Nerada užívám její druhý název oregano. píše o své oblíbené bylince čtenářka s nickem Misa.35, která dnes přispěla k našemu bylinkovému tématu

Příjemný den vespolek. Den je krásný, alespoň u nás ve východních Čechách. Jako malovaný k posledním sběrům bylinek na zimní období. Letošní rok je takový zvláštní, že ještě nyní mi v bylinkové zahrádce kvete řada léčivek. Tak se úplně překonává mateřídouška, která květe celý podzim. Mmm skvělý na zimu je bylinkový čaj ze sušené směsi 1 polévková lžíce máty +1 polévková lžíce  meduňky + 1 malá lžička mateřídoušky. Nechat vyluhovat a případně osladit medem. Vážně skvělý zimní čaj.

Ale má nejmilejší bylinka je jiná - dobromysl.  Opravdu mi přide, že je to příhodné jméno. Nerada užívám její druhý název oregano. Dobromysl používám hojně do marinád  mas na omáčky do  těstovin, na pizzu, do polévek vedle majoránky. Navíc se jí na zahradě velmi daří, takže ji velmi často usuším a dárkově zabalím. Pak ji používám jako malé drobnosti pro známé či kolegy v práci.

A moc mě potěšilo, že první místní sociální podnik - restaurace - zaměstnávající sociálně znevýhodněné občany dostal název DOBROMYSL. Již několikrát jsem ji navštívila a kromě toho, že mají živé bylinky i ve výkladní skříni, tak z nich velmi dobře vaří. Např. taková plněná panenka se švestkami a dobromysli, lahoda :-)))

Misa.35

Milá Miso.35, díky za dobrý nápad a tip

Text nebyl redakčně upraven

Reklama