Rozvod není příjemnou záležitostí pro dospělé, natož pak pro dítě. Zvláště, když rodiče spolu nevycházejí a neustále se handrkují. Sandra, dcera paní Pavly, se rozhodla, že se svou matkou nechce bydlet a chce jít k otci. Což se Pavle samozřejmě nelíbí.

Pavlínina jedenáctiletá dcera žije pátým rokem se svou matkou. Přesně takto dlouho jsou exmanželé od sebe. Vše se zdálo být v pořádku. Sandra každý víkend jezdila na návštěvy ke svému otci a přes týden byla s matkou.

Jenže něco se před půl rokem změnilo. „Ještě donedávna byla dcera v pohodě. Občas tedy měla výkyvy, kdy chtěla, abychom to s jejím tátou dali opět dohromady. Vždy jsem jí vysvětlila, že to nejde. Sama byla několikrát svědkem našich nemalých hádek. Popovídaly jsme si a následně byl klid. Nevím, co to do ní teď vjelo,“ líčí Pavla.

„Posledních pár měsíců je jako vyměněná. Neustále na mě štěká, vyčítá mi, že za vše můžu já a chce trávit dny se svým otcem a jeho novou partnerkou. S exmanželem jsem mluvila, jestli se něco nestalo, ale ten řekl, že o ničem neví. U něj je prý normální, ale sám si všiml, že Sandra zbrojí proti mně.“ Pavla byla z chování dcery zmatená, ale největší šok pro ni přišel asi před čtrnácti dny.

kufr

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít:

Tolerujeme manželům bokovku! Tři ženy, tři různé důvody


„Dcera přišla s tím, že se chce natrvalo odstěhovat k otci. Prý se mnou už nechce být. Ptala jsem se proč, ale ona mi neodpověděla. Jediné, co z ní vypadlo, bylo, že to tak prostě chce. Mohla bych jí to samozřejmě zakázat, ale to já nechci.“

Pavla dceru nade vše miluje. Chce, aby byla šťastná, ale na druhou stranu ji ničí představa, že bude bez ní, že s ní už nechce být.

„Neustále přemýšlím, co se stalo. Nic mě ale nenapadá. Že po ní chci, aby byla samostatná, uklízela, atd., je podle mého názoru normální. Navíc nevěřím, že by tohle bylo důvodem. Nikdy nic nenamítala. Jsem zničená, že už za pár dní budu bez své jediné dcery. Nevím, co si počnu, dodává Pavla na závěr.

Čtěte také:

Reklama