Novinky

Má Andrea Kalousová na to, stát se Miss World?

Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová dnes představila šaty, ve kterých bude reprezentovat Českou republiku na světové soutěži Miss World. Letos se vítězka soutěže Česká Miss podívá do Číny, konkrétně do města Sanya. Šaty pro ni exkluzivně vytvořila přední česká návrhářka Beata Rajská. Za národním kostýmem stojí Marie Stará z módní manufaktury Rodná Hrouda. Má šanci v těchto modelech uspět?

Prestižní soutěž Miss World se letošní rok koná ve městě Sanya v Číně. Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová bude Českou republiku reprezentovat v šatech od přední návrhářky Beaty Rajské. „Andrea mě při tvorbě šatů nesmírně inspirovala. Je to zajímavá mladá dáma, která navenek působí klidně až nesměle, ale pod povrchem skrývá neskutečnou energii a dravost. Proto jsme se rozhodly pro dvě barevné varianty šatů, ze kterých si Andrea sama vybere až v průběhu soutěže,“ říká návrhářka. Šaty na závěrečný galavečer se skládají z korzetu a sukně. Vrchní korzetová část živůtku je potažená tylovou vyšívanou krajkou, ta se zároveň objevuje na spodní krátké sukni, která je transparentní. Přes ni se rozvíjí vrchní sukně z hedvábného double dyšesu do tvaru šesti okvětních lístků. Ty mají symbolizovat počet kontinentů, ze kterých pochází dívky, které budou bojovat o titul Miss World. Dalších šest lístků značí harmonii a lásku ke kráse. Krajky pro tyto šaty byly dovezeny z New Yorku a Milána.

sd

Národní kostým pro jednu z disciplín světové soutěže tradičně připravila Marie Stará z módní manufaktury Rodná Hrouda. Autorka navrhla moderní korzetové šaty inspirované folklorem. Šaty černé barvy jsou zdobené množstvím ručních výšivek znázorňující koš s květinami, ten byl v dřívějších dobách symbolem dobré úrody. Vrchní díl šatů má rafinovaný průstřih a je dekorován folklorními stuhami. Do vlasů Andree vpletou barevný věneček, který dodá celku romantický a něžný vzhled. „Tentokrát jsme udělali věneček drobnější, aby nezabíral tolik místa v kufru,“ směje se Marie Stará. Také prozradila, že výšivku dělala 85letá babička, se kterou ráda spolupracuje. „Často spolu vyšíváme, povídáme si o starých časech a hodně mi přitom babička předá,“ říká návrhářka. Prezentace šatů proběhla v showroomu Innex, který se mimo jiné specializuje na designový nábytek. O vlasy se Andree postaral salon Franck Provost a make up zajistila značka Dermacol.

sd

Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová do Číny odjede v pátek 20. listopadu z Letiště Václava Havla ve 13 hodin. Andrea s sebou poveze více než desatery šaty, to vše se musí vejít do tří kufrů. Soutěž probíhá celý měsíc, velké finále je 19. prosince. Kromě šatů si Česká Miss World 2015 veze i šperky od ŠENÝR Bijoux.

   
19.11.2015 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [7] bobani [*]

  je tuctová a ze šatů mám smíšené pocity - hlavně z toho " národního kostýmu "

  superkarma: 1 20.11.2015, 09:12:03
 2. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Což o to, pěkná je, ale nic takového, že by si z toho člověk sedl na zadek. Šaty by byly pěkné, kdyby neměly to rozstřižení, to se mi nelíbí na žádných šatech. A ten rádobykroj je směšný.

  superkarma: 0 20.11.2015, 08:50:11
 3. avatar
  [5] cherinka [*]

  Tak nějak je mi to fuk... Sml30

  superkarma: 1 20.11.2015, 08:43:24
 4. [4] MaVy [*]

  ne, nevyhraje Sml23 má krátký krk a nos jak bambulku a né moc hezké nohy,škoda úsměv má krásný Sml67

  superkarma: 0 20.11.2015, 08:29:44
 5. avatar
  [3] Davidek [*]

  Nema na to .. ma divny levy koleno ci co ji to vykukuje ze sukne .. musela asi dlouho klecet v koute Sml52

  superkarma: 0 20.11.2015, 04:21:12
 6. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Nema na to. Sml23

  superkarma: 0 20.11.2015, 02:25:56
 7. avatar
  [1] Matinea [*]

  Odhaduji, že letos vyhraje dívka z Francie.

  superkarma: 2 19.11.2015, 17:43:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme