Bulvár

Luxusní relaxace ve sboru

Ahoj všem,
hudba mě provází od dětství, protože podle mojí maminky patří hudební vzdělání ke všeobecnému přehledu, stejně jako taneční a společenské
chování. Takže jsem chodila od první do šesté třídy na zobcovou flétnu, a když jsem toho nechala, asi se mojí učitelce ulevilo stejně jako mně.
Odstranění stresu na obou stranách se asi nedá považovat za léčivý účinek hudby. ;-)

Ale stejně to ve mně zůstalo a dneska si dopřávám luxusní relaxaci jako alt ve smíšeném sboru Labyrint. Je to nádhera, zazpívat si a zasmát se s přáteli v prostředí, kde je úplně jedno, kdo jste, co jste, kdo je Váš strýček a kolik vyděláváte. Je to fantazie, sledovat skladbu od not, u kterých si říkáte: „To přece nemůžu zvládnout," přes postupné skládání hlasů až po jemné dolaďování výrazu a výslednou pecku" na koncertě. Je to relaxace nejen duševní (včetně pivka po zkoušce) ale i fyzická, báječně se člověk rozdýchá a vyžene z hlavy všechny stresy. Sice mě občas pobolívá bránice, ale to znají všichni sportovci, někdy se svaly prostě namůžou a bolí (ale jen malinko).

Kromě zpěvu jsem nakonec využila i tu flétnu, v souboru renesanční hudby Lege Artis. Tady je relaxace hudbou občas i s těmi bubny. Někdy je to ovšem spíše dřina, protože se k finální verzi propracováváme přes různé slepé uličky, ale i to má svůj půvab.

Co se týče poslouchání hudby, mám pár oblíbenců, ale málokdy si muziku pouštím. Bohužel žiju ve světě přeplněném zvuky, takže si kromě aktivní hudby dopřávám spíše ticho. I když ticho v lese je relativní pojem (obzvláště na jaře). Miluju živou irskou muziku, a pokud si chci spravit
náladu, naordinuju si Veselou Zubatou.

Pokud by se chtěl někdo léčit poslechem sborového zpěvu, přijďte 1. 4. v neděli do evangelické modlitebny v Korunní ulici čp. 60. Ve 20:00 tam
začíná koncert sboru Labyrint. Na programu je několik skladeb z různých období (od renesance až po spirituál) a jako hlavní program Stabat Mater od Františka Tůmy. Všechny srdečně zvu.

Hudbu v duši přeje

Eliza


Díky za krásný příspěvek! Sborový zpěv je fantastická věc, hlavně z pozice účastníka. Kdo nezažil, nepochopí.

   
19.03.2007 - Kultura - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Eliza [*]

  naprosto souhlasím, to se jen tak nekde nezazije

  superkarma: 0 20.03.2007, 08:56:39
 2. [1] Samík97 [*]

  Gratuluji moc! Také ráda vzpomínám na studentské zpívání ve sboru,i violu jsem ve studentském orchestru v Brandýse n.L. hrála.Nikdo z posluchačů nemůže prožít ten pocit být jedním z cca 60 pěvců či hráčů..Je za tím hodně práce, ale KRÁSNÉ práce...Později jsem nacvičovala spoustu písní se školáčky a když se jim vystoupení pro veřejnost povedlo,pro slzy jsem neviděla nejen já , ale i jejich rodiče.

  superkarma: 0 19.03.2007, 21:16:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme