Prague Fashion Weekend 2013 je už sice minulostí, hvězda mladého a nadějného návrháře Marko Lopatiče, která na letošním ročníku skutečně zazářila, ale úspěšně stoupá dál. Dle hesla „plňte si své sny a na nic nečekejte“ pracuje pod značkou Marko.in na plné obrátky a v nejbližších týdnech ho čeká řada prestižních akcí, které se jistě objeví v hledáčku každého milovníka módy.

Týden módy mění životy

Marko je stále v jednom kole a bez spolehlivých spolupracovníků a vybavení by nemohl efektivně fungovat. „Neumím si už představit, že bych plánoval přehlídku nebo připravoval novou kolekci bez svého auta či telefonu,“ řekl Marko.

marko

Mladý návrhář Marko Lopatič

A jak že to všechno vlastně začalo? Letošní rok byl pro něj skutečně úspěšný a zároveň velice hektický. Na pražském týdnu módy se prosadil jako jediný mladý návrhář působící pouze rok na české scéně, který dostal podporu a prostor od organizátorů, aby předvedl svou tvorbu během samostatné přehlídky. A bylo opravdu na co se dívat.

„Kdeco je letos spojeno s úspěchem z Prague Fashion Weekendu. Začaly se hrnout příležitosti, nabídky a klienti, popravdě i mé současné auto je spojeno s letošním týdnem módy. Car Motors MB se od té doby stal mým věrným partnerem a podporovatelem, stejně jako řada dalších subjektů, které jsou ochotny investovat do mladého a kreativního potenciálu,“ dodal. „Možná to zní rozmařile, ale už si prostě neumím představit, jak bych to bez nich všechno zvládal,“ uzavřel Marko.

Kde letos ještě potkáte Marko.in?

Marko se chystá se se svými modely na několik charitativních a benefičních akcí, které se uskuteční ještě v rámci listopadu. „Rád se zúčastním a přispěju k programu, protože sám dobře vím, jak je pomoc druhým skutečně důležitá,“ okomentoval své zapojení. Jeho modely byly k vidění například v rámci charitativní přehlídky nadace 4U2. „Pocházím ze Sarajeva a nevhodné životní podmínky mě samotného přiměli k odchodu z domova. Charita a rozdávání naděje jsou proto součástí mého života, a dokud to bude v mých silách, budu maximálně přispívat na dobrou věc,“ dodal.

marko

Marko (uprostřed) mezi známými modelkami

Pracovním závěrem letošního roku pro něj bude veliká show v odsvěceném kostele Sacre Coeur, která je připravena na 19. prosince 2013. Ač se to zdá jako neuvěřitelné, Marko dává podporu i svým kolegům a tedy i konkurentům, a v tomto stylu se chystá i módní kalendář pro rok 2014. Z pozice stylisty nafotil kalendář obsahující převážně modely českých tvůrců. To samé udělal již v létě tohoto roku, kdy propagoval práci českých návrhářů ve filmu Modelky s. r. o., který oblékal jako kostýmní tvůrce. „Vzhledem k pestrému a bohatému programu půjde o takový malý Silvestr před Vánocemi,“ uvedl na závěr letošní sezóny. „Byl to skutečně zajímavý a nesmírně náročný rok a velice rád jej pracovně uzavřu ve stejném stylu, v jakém probíhal,“ dodal s úsměvem Marko. V Sacre Coeur bude k vidění nejen luxusní móda z českých dílen, ale i akrobaté, umělci, celebrity a show, která pobaví každého.

marko

Jeden z modelů Marko.in

Pokud se o Marko Lopatičovi chcete dozvědět více, navštivte www.marko.in.

Reklama