Trvalo mi nějakou chvilku, než jsem si  vzpomněla na toto...Moje prateta odjížděla na měsíc do Německa a chtěla si doma pečlivě schovat všechny své šperky. Bydlela totiž Ostrava - Přívoz, to mluví za vše.

Zakoupila  notýsek a tam si pedantsky zaznamenala kam ukryla náušnice, kde má uložené hodinky, kde teď mají přechodné bydliště její dva jantarové náhrdelníky a kde šalamounsky schovala svůj jediný zlatý řetízek.Když to všechno takhle bravurně zvládla v klidu odjela.

Po návratu z Německa se u tety dělo to, co by se  dalo nazvat "Hledá celá rodina". Hledal se totiž ten notýsek s tajnými informacemi o tetině ukrytém pokladu. Ač jsme hledali i v uhláku na uhlí, notýsek nikde nebyl.Jako první se našly náušnice a pak postupně další věci, ale notýsek je dodnes na tajném místě a jen prateta už ví kde, protože ho vidí seshora.Už pár let není mezi námi, ale hledáním notýsku se baví na každé oslavě naše rodina dodnes.


Čtenářka LudPa nám poslala už v průběhu dne jeden příspěvek, ale protože byl moc krátký na zveřejnění, přidávám ho nyní :)

Není to celá básnička, jen dva verše, ale líbí se mi dodnes. Po mém otci se mohlo jít na onu místnost až za hooodně dlouhou dobu.

A on se vždycky bránil slovy: Hovno smrdí vždycky - Jaroslav Vrchlický

LudPa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Zřejmě promyšlená schovka! :)

Reklama