hlavně karty , které ji naučila hrát její prababička. Už se těší, až bude sama babičkou a bude své hrací zkušenosti předávat dál, svým vnoučatům. Snad budou také jednou s láskou vzpomínat, jako dnes čtenářka s nickem LudPa

Hezký den, dodnes ráda hraju hry a soutěžím. Jako holka jsem měla nejraději panenku Alenku. Měla troje šatičky, čepičku, botičky a to mi stačilo ke hraní na celé odpoledne. Zvláštní postavení měl velikánský hnědý medvěd. Dostala jsem ho od kmotry, když jsem ve dvou letech měla zánět pobřišnice z prasklého slepého střeva. Prý, když mi ho donesla, bála jsem se, byl stejně veliký jako já.

Později jsem mu dala jméno Tonda. Tak volala babička na dědu a mně se to hrozně líbilo.Tonda mohl sedět v proutěném křesílku a dělat pilného žáka, když jsem si hrála na školu. Akorát mi bylo líto, že se nemůže vozit v kočárku pro panenky, nevešel se tam.

Pak jednou, to jsem byla asi v sedmiččce, koupil otec ruletu. A to bylo něco. Hráli jsme každou volnou chvilku(já, ségra, brácha a otec). Mamka ji chtěla vyhodit oknem.Tajně jsme ji schovávali na různá místa, aby ji nenašla. Stejně by to neudělala.

A situace se opakovala, když byly v těch samých letech moje holky. To byly v módě Dostihy a sázky. Propadli jsme tomu všichni. Hráli jsme dlouho do noci.

Jo a ještě na jednu situaci si vzpomínám. Jezdili jsme na víkendy k babičce a dědovi. Bydlela s nimi na chalupě i maminka babičky, moje prababička. A ta strašně ráda hrála karty. Naučila to i nás děti, protože děda odmítal brát „čertovy obrázky“ do ruky. Hrával se žolík. Jednou si prababička tajně schovala žolíka pod papuče. Já to viděla a za tepla bonzla. A moje milovaná, nade vše poctivá a slušná prababička, nejenže promluvila poprvé v životě sprostě, ale ještě se na mně celý víkend zlobila. Kdeže jsou ty časy?!

A já se už teď strašně těším na vnoučata. Budu si s nima hrát, hrát a hrát.

Kdo si hraje, nezlobí.

LudPa

Milá LudPa, díky za krásnou vzpomínku, vaše prababička musela mít úžasný smysl pro humor

Text nebyl redakčně upraven

S čím jste si nejraději hrály vy, milé ženy-in? Vzpomínáte na svou nejmilejší hračku? Máte ji jen ve své paměti, nebo dokonce někde schovanou? Napište nám na toto téma

Na vaše příspěvky se těším na redakce@zena-in.cz

Reklama