... Zavzpomínala prostřednictvím dalšího tematického příspěvku čtenářka s nickem LudPa. A také si uvědomovala, že se nemá začít dřív, dokud děti neumí už dobře a pevně sedět. Více se dočtete, když kliknete.

Hezký den,
 je to už dávno, co mé dcery vysedávaly na nočníku. Už by mohly sedávat jejich děti. Ale zpátky. Obě dvě jsem posazovala na nočník, když už uměly samy dobře sedět. Takže kolem půl roku. Po pití, po vyspinkání.Měly obyčejný, bílý, umělohmotný nočník.Někdy se to povedlo, někdy ne. Pochvala byla vždycky .Ale problémy, jako neteř se svými dvojčátky,které jen co nočník vidí, tak pláčou, jsem nikdy neměla. Na WC jsme koupili takovou nástavbu pro děti a tam holky chodily moc rády.
Když chtěly na velkou,  dělaly „šíšu“. Jednou měla ta starší průjem. Podívala se udiveně do nočníku a pronesla „ šíša není, co to je“?

Teď jsou nočníky různých tvarů, barev a zvuků,že je to možná spíše na škodu. Podle mě to má být věc účelová a ne pro zábavu. Ale možná se pletu. Uvidím, až budu mít ty vnuky.

LudPa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

To máte reklamní tah, který nezastavíte. A nezdá se mi až tak špatný. My máme třeba jeden takový nočník doma pro synovce, když přijede. A musím říct, že takové pěkné červené autíčko je opravdu lepší než šedá klasika neurčitého tvaru. Vysloveně se těšil, až se u tety vykaká :))
Pěkný adventní víkend a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: První sezení na nočníku

 • Vzpomeňte v dnešním tématu na to, jaké to bylo, když jste vaše děti učily sedět na nočníku.
 • Používaly jste na to nějaké svoje „fígle“?
 • Měli jste nějaký zavedený domácí rituál?
 • Dokázalo vaše dítě sedět na nočníku i jinde, než doma?  
 • Vadilo vám, že dítě kamarádky chodí dřív, než to vaše?
 • Vyvádělo vaše dítě u posazení na nočník nebo na něm vydrželo sedět i hodinu?
 • Usnulo někdy na nočníku?
 • Kdo měl největší trpělivost v učení sezení? Vy, tatínek, babička, starší sourozenec nebo někdo jiný?
 • Máte nějakou úsměvnou historku „s nočníkem“?
  Můžete poslat i fotografii (nejvýš dvě).

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: dětské ložní povlečení a dva polštářky s veselou žirafkou zn. Matějovský v ceně 1 000 Kč

povleceni

polstarky

Reklama