Kdo, co, mohl jak vědět? To už je obsahem dalšího příspěvku od čtenářky s nickem LudPa. Vzpomíná v něm nejen na svoje dětství, ale zejména pak na dětství svých holčiček.  

Hezký den,
kdy jsem já přestala věřit na Ježíška,to si vůbec nepamatuju.Jako malá jsem bydlela na vesnici a Vánoce mám spojené s láskyplným prostředím.Bydleli jsme společně s babičkou a dědečkem.A ten taky pro nás děti,měla jsem dva sourozence,vyráběl ve sněhu stopy po Ježíškovi. V paměti mi utkvěly obrovské šlápoty. Bodejť ne,musel být veliký, aby unesl tu spoustu dárků.

A moje holky věřily tak do první třídy.Do doby, než našly pod válendou schované dárky.A muselo se s pravdou ven. Nebyly moc zklamené, spíš si hrály na chytré.“Stejně jsme to už dávno věděly“,byla jejich odpověď.  Ale asi to tak úplně pravda nebyla. Právě k těm Vánocům, kdy byla ta starší v první třídě, koupila jsem jí brusle. Vím, že je strašně chtěla.Věděla jsem to, i když mu odmítla kreslit.“Nevím, proč bych měla něco malovat, když stejně není,“říkala.

A při rozbalování dárků jsem viděla, jak jí doslova lezly oči z důlků.Vybalila brusle, pomalu dostala oči do normálu a zeptala se jak to jen ten Ježíšek mohl vědět, když mu je nenakreslila. A tuto větu pronášela celý večer.“Jak to jen mohl vědět?“Jinou možnost nepřipouštěla, brusle zkrátka donesl Ježíšek.

Ještě teď, kdy už je dávno dospělá a vypráví mi, co dostala pod stromeček jí odpovídám.“Jak to jen mohl vědět, že to chceš?“

 LudPa

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

To je milé, že se pořád hrajete „na Ježíška“. Je to taková ta formální otázka, která je roztomilá v každém věku. U nás ji hodně používá dědeček a naše děti se i dnes culí jako před lety.
Děkuji za pěkný příspěvek a přeji krásný adventní víkend i Vánoce.
Saša

Téma dnešního dne: Kdy jste přestaly věřit na Ježíška

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: dámskou koženou peněženkou Oriano od od partnera dnešního tématu, internetového nákupního portálu www.zoot.cz. a tabulkou kvalitní, hořké čokolády Merci.

darek

Ať už na Ježíška věříte nebo nevěříte, tady ho najdete. :)

zoot

www.zoot.cz je internetový nákupní portál, se kterým máme velmi dobrou zkušenost. Zboží vám doručí poštou, kurýrní službou či messengerem, můžete jej vyzvednout i osobně. Na skladě mají více než 30 000 kusů, zásilka vám přijde obratem. Osobní odběr zboží: v Praze jsou dvě odběrná místa – doporučujeme Vánoční výdejnu radosti na Hlavním nádraží (je tady zkušební kabinka). Zde si objednávku můžete vyzvednout ještě tentýž den (pokud si objednáte zboží do 11.00). Pokud vám zboží není nebo se vám nelíbí, můžete jej zde nechat a nic vás to nebude stát.

Nezapomeňte na Žena-in nákupní kolekci, kterou pro nás připravuje www.zoot.cz
Podívejte se, co jsme pro vás připravili:
http://www.zoot.cz/kolekce/1695/zena-in/888/zena-in

Reklama