Zpěvačka Lucie Bílá bude asi pořádně překvapená. Díky své kyblíkové výzvě vyhrála tablet za pěknou sumičku.  Zlatá slavice přijala před časem kyblíkovou výzvu Ice Bucket Challenge nebo-li ALS, místo ledové vody ale nasadila červený nos a dalších sto klaunských nosů na sebe z kýblu vyklopila.

Klaunské míčky jsou symbolem charitativního projektu Konta bariéry, kterého je Lucie patronkou.  „Děkuji, že se můžu zúčastnit takhle krásný akce, která podporuje léčbu takhle odporný a velmi vzácný, ojedinělý choroby. Já bych to chtěla podpořit po svým a pro svoje,“ vysvětlila. Charitativní výzva ALS zase pomáhá lidem s nemocí motorického neuronu.

lucie

A teď za svůj klaunský nos ještě dostane parádní výhru. Hnutí Nejsme klauni, které má glosovat naší politickou situaci, nejen vtipnými videi s Jockerem Jacka Nicholsona, se v Česku rozhodla uspořádat soutěž o 400 tabletů. Lidé si nasazovali klaunské nosy a vyhrávali. A Lucie je překvapivě jednou z výherkyň a to o tom ještě nemá ani tušení.

„Losovali jsme z lidí, kteří na sociální síť pověsili fotku s klaunským nosem. A mezi výherci je i paní Lucie Bílá, jako dík, za inspiraci, že je v první řadě třeba myslet na domov a lidi, kde žijeme. S radostí jí tablet předáme. A nejen to. Dalších pět tabletů bychom rádi věnovali Kontu bariéry,“ prozradil předseda strany Domov a spoluzakladatel projektu Nejsme klauni David Štěpán, který je bratrem herečky Báry Štěpánové.

Reklama