Patnáctinásobná Česká (Zlatá) Slavice zahajuje dnes 14. října 2013 své dosud největší tour s názvem LUCIE BÍLÁ - Černobílé turné 2013. Se svými 11. mega koncerty se představí celkem v 10 městech v Česku a na Slovensku.

V Praze se uskuteční dva koncerty.
V pondělí 14. 10. v TIP SPORT aréně v Holešovicích začne od 19 hodin mega koncert. Lucie Bílá se svými dvěma kapelami, mnoha tanečníky i dalšími hosty, předvede show, která zde na české poměry ještě nebyla.
„Těším se na to jak malé dítě na Vánoce, ale zároveň mám strach. Jsou to smíšené pocity, je to právě ta černá a bílá. Nikdy jsem snad necítila větší zodpovědnost, napětí, trému. Ale těším se na ty tisíce diváků, fanoušků, kterým chci se svým teamem ukázat něco, co si dovolím říct, tu ještě nebylo. Věřím, že se nám to povede a v dalších dnech, kdy budeme na koncertech jak u nás, tak na Slovensku, uvidí všichni to nejlepší z nejlepšího,“ říká Zlatá slavice, která se na své ČERNOBÍLÉ TURNÉ 2013 připravovala poctivě půl roku.

luckabilafotot

K celé tour vznikly také dva nové singly, které už mohli fanoušci zaznamenat a které „naživo“ zpěvačka předvede na pódiích českých a slovenských měst. „Jsou to singly 'Jsem to já' a ,'Stop'. Obě písničky jsou jiné, než jaké jsem kdy natočila a lidé na tu změnu reagují skvěle. Jsou zvyklí, že střídám žánry, a že nikde dlouho nepostojím. Mám ráda změny a barevnost. A hlavně zpívám to, co žiju a teď žiju krásně roztančený život,“ podotýká Lucie Bílá.

Celé turné je pod režijním vedením režiséra Jeffo Minárika a choreografa Miňa Kereše, kteří pracují i na televizní soutěži Česko Slovensko má talent. Dalším důležitým člověkem v týmu Lucie Bílé je skladatel, hudebník Petr Malásek, s nímž zpěvačka spolupracuje řadu let.

turnejedna

V repertoáru Černobílého turné zazní mnoho známých hitů. „Bude to směs písní z projektů - od Bídníků, přes Drákulu, Krysaře, Johanky z Arku až po Carmen, či současnou Aidu. Zcela jistě zazní známé hity, které fanoušci znají z koncertů, rádií, televizí, či CD. Nebude chybět ani výběr krásných a výjimečných písní, ze zatím posledního zpěvaččina alba MODI, kam texty ještě před svým skonem stačil napsat textař Pavel Vrba. Budou tam dvě kapely a bude to opravdu v mnohém něco, co by od Lucie třeba nikdo nečekal,“prozradil hudebník PetrMalásek.

Černobílé turné 2013, které je doposud největší svého druhu v kariéře patnáctinásobné Slavice, bude výjimečné ve všech směrech. Nejen rozsahem, nejen tím, že se odehraje výhradně na velkých zimních stadionech, ale především počtem účinkujících, počtem lidí v zázemí, ale i technickými prvky. „Pro technické nadšence je bezesporu zajímavostí, že scéna je tvořena ground supportem, na kterém je zavěšena technika a má rozměry 28 x 16 metrů. Součástí scény je i molo o rozměrech 8 x 3 metry, zakončené druhým menším pódiem. Nad molem jsou zavěšeny pojízdné kruhové konstrukce s osazenými LED obrazovkami. Tyto konstrukce jsou zavěšeny na speciálních motorech, které umožní pohyb LED obrazovek nad molem. Další zajímavostí je asi to, že montáž celé scény trvá 17 hodin, demontáž pak zhruba 9 hodin. Přičemž na montáž a demontáž je vždy jeden a půl dne, koncerty jsou obden,“ řekl k technické stránce hlavní technik turné Milan Skotálek.

Černobílé turné 2013 má také charitativní podtext. Lucie Bílá již více než 10 let spolupracuje s Kontem BARIÉRY, proto se rozhodla přispět na dobrou věc. Uháčkováno bylo na 250 černých a bílých srdíček. Ty se v zarámované podobě budou na koncertech prodávat. Jejich výtěžek pomůže dvěma konkrétním postiženým mladým dívkám, jejichž příběhy Lucii Bílou zaujaly.
„Uháčkovat jedno srdíčko trvá dvacet minut až půl hodiny a háčkuju skutečně všude, především pak při cestách autem. Nerada sedím někde jen tak a ztrácím čas. Chtěla jsem, aby lidé měli taky něco, co jim mohu dát, vlastnoručně vytvořit. Věřím, že tím skutečně pomůžeme těm, kteří to nejvíce potřebují,“ dodala Lucie Bílá.

Jedním z „nezpívajících“ hostí bude například světlomalíř Alex Dowis, který vzešel z minulého ročníku soutěže Česko Slovensko má talent, jejíž je Lucie Bílá porotkyní.
Předskokankou Černobílého turné 2013 je zpěvačka PATRICIE, která tak představí písničky ze svého nového CD!

luckadvaturne

www.luciebila2013.cz
www.luciebila.com
www.facebook.com/LucieBilaTurne

Poskytnuté fotografie: www.protext.cz

 

Reklama