Bulvár

Lucie Bílá: Vyvolenou Filipa si budu rozmazlovat

Lucie Bílá (48) je úspěšná česká zpěvačka. Ze vztahu s Petrem Kratochvílem má osmnáctiletého syna Filipa. A protože je Zlatá slavice samá práce, museli jsme se zeptat, jaká je Lucie Bílá maminka a jestli si myslí, že bude dobrá tchyně. „Přeju si, aby si našel Filip lásku, se kterou bude šťastný. Já pak budu šťastná s ním a jeho vyvolenou si budu rozmazlovat stejně jako jeho,“ řekla v rozhovoru zpěvačka, která je patronkou projektu For You, který pomáhá ženám v boji proti rakovině prsu.

Lucie, jste samá práce. Kde jsme vás právě teď v rámci vašeho koncertování zastihli? V jakém koutu republiky?
Teď mám výjimečně pár dní volna, a tak se snažím doma odpočívat a nabrat síly na další běh. Mám ráda rychlost, ve které žiju, ale občas se zastavit není na škodu.

Lucie Bílá

Práce zpěvačky je náročná. Velmi často spíte v jiném hotelu, v jiné posteli. Zvykla jste si? Nebo se vám občas po vaší posteli zasteskne...
Bez svého polštáře nikam nejezdím. Je maličký, ale je můj. Mám v něm kousek bezpečí, které si vozím z domova, a také si ho pěkně rozmazluju. Šiju mu nové kabátky, a kdybych ho náhodou někde zapomněla, jsem schopna se i 100 km vrátit. Je to takový dětský plyšový medvídek, myslím to obrazně. Jako děti se upínáme k nějaké věci a jen s ní se pak cítíme v bezpečí, tak se zdá, že já budu věčné dítě.

Jak vypadá jeden den v životě Lucie Bílé?
Podle toho jaký. Za volný den považuju i ten, kdy mám večer jen koncert, protože si celý den dělám malé radosti od vaření, čtení, šití či uklízení, a pak zrelaxovaná jdu do holčičárny, což je křídlo mého domu, kde se změním z obyčejné holky na zpěvačku, a letím dělat někam radost. Můj den má jedno společné: ranní vitaminová bomba z ovoce a pak cvičení. Učím se pracovat s energií a cvičení mi dělá dobře.

Jste patronkou projektu For You, který pomáhá ženám v boji proti rakovině prsu. Jak spolupráce vznikla?Věčně hledáme, jak se udržet v dobré kondici a jak si život užít tak, aby nebolel. Jsem člověk, který si občas na dno sáhne, ale chvála bohu to nikdy netrvá dlouho. Rychle vstanu, oklepu se a těším se znovu na to, co přijde. Vždycky jsem myslela na své okolí, a tak když na něco skvělého přijdu, jako je třeba dieta, nějáká finta, či právě prevence a její osvěta, hned se ráda dělím. Když jsem dostala nabídku stát se patronkou For You, zajásala jsem, protože je to přesně úkol, který jsem hledala. Potřebuju být platná, je to stejná potřeba a touha, jako je touha po zpívání.

foryou

Bylo těžké vás přemluvit, abyste stala tváří projektu?
Jsou otázky, na které musí být odpověď jednoznačná. Pokud bych zvažovala a pochybovala, nikdy bych do toho nešla. Tento projekt je pro mne od začátku skvělý a po všech stránkách velký. Týká se žen, týká se jejich života, a jestli opravdu stojí něco za boj, tak je to čas, který tady můžeme být. Život je nádherný, když jsme zdravé, ale může být nádherný, i když nám život neslouží, ale nejsme na to přitom samy. A o tom projekt For You je.

Sama pravidelně docházíte na mamograf?
Mám před sebou další zkoušku a rozhodně bych mamograf nepodceňovala.

Bojíte se rakoviny prsu?
Nemám ráda slovo strach. My ženy v sobě máme každá velkou dávku empatie a taky moci přivolat si to dobré i to zlé, takže nebojím se, ale jen se snažím mít své tělo pod kontrolou.

Teď trochu odbočím. Jste velmi úspěšná a oblíbená zpěvačka. A jaká jste maminka?
To není otázka pro mě. Jaká jsem máma je vidět na mém synovi. Jednou se mě zeptal, jak to, že na něj nejsem přísná, a jak to, že nikdy nezvýším hlas. Odpověděla jsem mu, že nemám důvod, protože sám dělá to, co chci. Řekl mi, že to dělá proto, že mě má rád. Máme spolu přátelský vztah. O všem diskutujeme a není snad nic, co by pro nás bylo tabu. Mám jen jediné přání, aby si našel v životě své místo a aby byl zdravý a šťastný.

Lucie Bílá

Chodíte si za synem pro radu?
Je pravda, že se někdy role otáčí. To když má Filip pocit, že mám té práce moc a že se mu zdám unavená. Kolikrát mě sám posílá někam se bavit nebo nakupovat, jak to prý dělají i ostatní, ale já mám opravdu takový fofr, že si můžu dovolit vysadit málokdy.

Myslíte si, že budete dobrá tchyně?
Jen si přeju, aby si našel Filip lásku, se kterou bude šťastný. Já pak budu šťastná s ním a jeho vyvolenou si budu rozmazlovat stejně jako jeho. Rozmazlování je vůbec má vlastnost. Nevím, jestli je dobrá, nebo špatná, ale prostě ji mám a nedá se s ní nic dělat. Né vždycky se mi vyplatila, ale i tak jiná nebudu.

Před pár dny jste oslavila osmačtyřicáté narozeniny. Prožíváte nějak svůj věk?
Pořád mi to nějak nedochází, a to je myslím fajn. Jsem obklopena mladými lidmi a nějak nemám pocit, že bych se měla vedle nich cítit víc dospěle. Jsem už velká holka, ale radost ze všeho nového a plány a těšení mě nepřecházejí. Podle mne, dokud má člověk sny a sílu s nimi žít, do té doby je mladý.

Lucie Bílá

Jste stále krásná žena. Myslíte si o sobě, že budete umět stárnout?
Mám kolem sebe pár dobrých přátel, kteří mě snad nenechají zblbnout... a kdyby náhodou, tak mě rychle vrátí na zem. Každý člověk má nějaká trápení, obavy, pochybnosti, nevyslovené touhy, sny a bolesti, které mu občas nedají spát, ale to patří k životu. Když člověk bere život, jaký je, s tím, co dobrého i špatného přináší, nemusí propadat panice. Když jsem dostala od Akademie populární hudby cenu za Zpěvačku dvacetiletí, lekla jsem se. Mohl jsem se cítit staře, jako že je to konec kariéry, ale já jsem pro vidění sklenice do půlky plné, a ne poloprázdné. Tu cenu Anděla jsem vzala jako motivaci pro začátek. Za dva roky mi bude 50 let a já se už teď těším, že začnu počítat druhou půlku života.

Jsme ženský magazín. Nedá se to, abych se nezeptala: Co si myslíte o plastických operacích?
Nejsem proti, ale není to nic pro mě. Jako herečka potřebuju mít mimické vrásky, jako zpěvačka potřebuju vypadat přirozeně a tak, aby mi lidé věřili, že to, o čem zpívám, jsem opravdu prožila. Nejsem pro umělé věci, nesnáším i umělé ponožky. Jak bych pak asi snášela svůj  umělý obličej? Neříkám, že se mi vždy líbí, a někdy se i já děsím při pohledu na fotografie v novinách, ale jsem to já a na nic si nehraju. Jsem prostě taková, jaká jsem, a jediné, o co mi jde je, abych našla v sobě vnitřní klid, naučila se pracovat bez stresu a nepřestala mít radost ze života. Tohle vše je pro svěžest obličeje nad všechny plastiky!

Jste se sebou někdy nespokojená?
Je to zvláštní, ale na všechny vaše otázky se mi odpovídalo samo, ale s touto se mi mozek nějak zastavil. Nevím totiž, kdy jsem spokojená byla. Nevím, snažím se. Někdy si sama říkám, když se otočím za sebe: bože, jak jsi tenhle chaos mohla přežít!? Nikdy si nestěžuju, a i když je mi nejhůř, umím to skrývat, ale jediné, co mi tohle přináší, je, že si lidé myslí, že žiju v pohádkovém světě, kde jsou všechny cesty posety růžovými lístky. Nechci však lidem kazit náladu špatnými zprávami, a tak nosím na trh jen ty dobré.

Lucie Bílá

Co vám ještě chybí ke štěstí?
Moc bych si přála úctu v médiích, ale to bych si asi přála moc.

Děkuji za rozhovor, Lucie, ať se vám daří!

Co je projekt For You

www.foryou.czING Pojišťovna spustila minulý rok unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology. Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

   
09.05.2014 - Rozhovory - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. avatar
  [19] Motty [*]

  samecka — #17 Proboha, kdo ti radí, abys zavírala oči?? Chápeš rozdíl mezi "zavři oči" a "nečti to, co tě nezajímá"? Zřejmě to tvoje IQ taky nebude nejvyšší.

  superkarma: 0 13.05.2014, 09:17:43
 2. avatar
  [18] Darix [*]

  Dudlajlama — #13 Já viděla nadpis ,,Lucie Bílá: Vyvolenou Filipa si budu rozmazlovat." I když ji nemusím, taky jsem tam vlezla.. a to s očekáváním, že uvidím fotku nějaké mladé kočky, se kterou Filip chodí.. jaké to zklamání.. Sml80

  superkarma: 2 12.05.2014, 18:31:40
 3. avatar
  [17] samecka [*]

  Dudlajlama — #13 jasně, nejlepší je zavřít oči... Sml24

  1. na komentář reaguje Motty — #19
  superkarma: 0 12.05.2014, 18:20:05
 4. [16] Klára Křížová [*]

  gerda — #9 také si myslím, že je prostě dobrá Sml67

  superkarma: 0 12.05.2014, 12:41:11
 5. avatar
  [15] aviaki [*]

  Znala jsem někoho, kdo jí viděl do účetnictví. A mám informaci, že velkou spoustu peněz věnovala na charitativní projekty, aniž by to dávala nějak moc najevo do médií (a že jsou i takové "celebrity", které jednou někomu něco dají a hned toho musí být plný Blesk). Taky nemám ráda "sluníčkování", ale ona to asi fakt myslí upřímně, což dokazuje svými činy.Sml59

  superkarma: 0 12.05.2014, 09:31:23
 6. avatar
  [14] Alka1 [*]

  Ve světě Angelina Jolie, u nás Lucie Bílá, čím víc žen jejich prostřednictvím zblbnou, tím větší zisky. Sml3

  Tak chodí LB na to vyšetření nebo ne, z její odpovědi to není jasné...Sml14

  superkarma: 0 11.05.2014, 17:47:38
 7. avatar
  [13] Dudlajlama [*]

  Gerda, asi tak nejak, lepe bych to nenapsala.

  Samecka, on te nekdo nuti jeji rozhovory cist? Vidim nadpis Bila, tak si rehnu, aha, tu nemusim a nelezu tam, ne?

  1. na komentář reaguje samecka — #17
  2. na komentář reaguje Darix — #18
  superkarma: 0 11.05.2014, 14:15:46
 8. avatar
  [12] Eva_CZ [*]

  gerda — #9 vis - v Cesku je zvykem pomlouvat snad kazdeho, ktery neceho dosahl. Sml80 A ona bezesporu dosahla - ja ji uz 15 let neznam, ale i tak za ni vidim kus poradne prace.

  superkarma: 0 11.05.2014, 12:57:28
 9. avatar
  [11] samecka [*]

  Eva_Fl — #6 její zpěv ano, ten je úžasný. Bohužel, její rozhovory nemusím vůbec. A jednu dobu, kdy "pracovala" pro Klause, mi lezla na nervy totálně. A taky nemám ráda její nepřirozené vlasy a účesy a její nevkusné oblečky... Nemá to nic společného s tím, co dělá jako charitu a co v životě odzpívala.

  superkarma: 0 11.05.2014, 12:54:12
 10. avatar
  [10] enka1 [*]

  gerda — #9 Sml67

  superkarma: 0 11.05.2014, 09:24:29
 11. avatar
  [9] gerda [*]

  U nás je zvykem paní Bílou pomlouvat, že je moc prostinká. Jo, vadí mi, když srdíčkuje a sluníčkuje, to se naježím u každého. Ale u ní mám dojem, že to ani nehraje a vážně ji štěstí jiných zajímá. Když měla nález na děložním čípku, sice o tom věděli i v Horní Dolní, ale určitě tím ovlivnila hodně nerozhodných potencionálních nemocných žen. A k tomu "nízkému" IQ - máme daleko víc VIP osobností, které jsou na tom řekněme...hůř než paní Bílá, a přesto mají klid. U fotbalistů a hokejistů je to bráno spíš jako norma, a - tak určitě - Sml52Sml52Sml52 nikdo je z filosofických sklonů podezírat nebude. Nebo taková....Verešová, Ochotská, Gavriely - dámy jsou nebo byly každou chvilku všude tam, kde se něco fotilo, ale takový rozhovor by nedaly ani omylem.Sml24Nene, Lucie Bílá si zasluhuje úctu, není známá vycpaným umělým výstřihem nebo prací se zeleninou, ale poctivě si všecko zasloužila.Sml67

  1. na komentář reaguje enka1 — #10
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #12
  3. na komentář reaguje Klára Křížová — #16
  superkarma: 2 11.05.2014, 06:20:25
 12. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  Dudlajlama — #7 hehehehe, to bylo o fous. Sml54

  superkarma: 0 11.05.2014, 03:33:46
 13. avatar
  [7] Dudlajlama [*]

  Na to, aby byla uspesna ve zpevu, nepotrebuje mozek jaderneho fyzika. V pohode se uzivi, nikomu neskodi, tak proc ta jedovatost?

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #8
  superkarma: 3 11.05.2014, 03:32:48
 14. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Louisa — #3 Sml79

  Ja uz ji moc neznam, ale vzhledove vyzrala - a vyzrala k lepsimu. Je to krasna zenska. Sml22 Ona se jako matematik ci jaderny fyzik nezivi, nevim, proc nekoho zajima vyse jejiho IQ. Sml80 Jestli nekomu jeji zpev dela radost ( a to asi dela ), pak je vsechno v poradku. Sml80

  1. na komentář reaguje samecka — #11
  superkarma: 4 11.05.2014, 03:31:43
 15. avatar
  [5] Darix [*]

  Louisa — #3 na IQ v životě vůbec nezáleží? Sml6

  superkarma: 0 10.05.2014, 21:03:47
 16. avatar
  [4] samecka [*]

  Louisa — #3 nemyslím, že bych považovala někdy génia za blba a blba za génia. Mně zdá, že je v tom velký rozdíl... A když ze sebe dělá blb génia, je to celkem katastrofa.

  superkarma: 0 10.05.2014, 20:00:49
 17. avatar
  [3] Louisa [*]

  Na IQ v životě vůbec nezáleží - můžeš být geniius a lidi tě budou mít za blba a naopak...

  1. na komentář reaguje samecka — #4
  2. na komentář reaguje Darix — #5
  3. na komentář reaguje Eva_Fl — #6
  superkarma: 0 10.05.2014, 13:43:25
 18. avatar
  [2] samecka [*]

  Ač nejsem žádný Einstein, zajímalo by mě IQ Lucie Bílé.Sml68Sml68Sml68

  superkarma: 4 09.05.2014, 21:09:14
 19. [1] Lydia001 [*]

  Krásný rzhovor! Lucku mám moc ráda.

  superkarma: 0 09.05.2014, 15:58:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme