Zdraví

Lucie Bílá oslavila s cyklem seminářů pro středoškolačky „Nejde jen o prsa“ první rok existence

Už rok pořádá ING Životní pojišťovna ve spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu akci Nejde jen o prsa. V rámci hodinových přednášek seznamuje studentky středních škol a odborných učilišť se zásadami prevence rakoviny prsu. Za 12 měsíců fungování projektu se podařilo realizovat celkem 144 seminářů, prostřednictvím kterých bylo proškoleno více než 3000 studentek. K prvnímu výročí edukativní roadshow proběhl 26. září na Gymnáziu Nad Alejí v Praze 6 speciální seminář, kterého se zúčastnila i Lucie Bílá, patronka For You — partnera projektu Nejde jen o prsa.

ING

Mám velkou radost, že se nám díky projektu Nejde jen o prsa podařilo rozšířit osvětu mezi takové množství mladých dívek. Dostatek informací a zodpovědný přístup k rakovině prsu dokáží ročně zachránit tisíce životů. A čím dříve si zásady prevence dívky osvojí, tím větší mají šanci, že je nemoc v průběhu života nezaskočí. Naším cílem je dosáhnout toho, aby bylo v oblasti prevence rakoviny prsu aktivní co největší počet žen a projekt Nejde jen o prsa je jednou z cest, díky které se k této metě přibližujeme,“ uvedla k projektu Helena Lazosová, ředitelka marketingu a produktového vývoje ING Životní pojišťovny.

V rámci semináře byly dívky seznámeny se zásadami prevence rakoviny prsu a zároveň měly možnost vyzkoušet si metodu samovyšetření na silikonových modelech. Problematiku prevence zaštítily zástupkyně Aliance žen s rakovinou prsu v čele s ředitelkou aliance Evou Knappovou. Fungování mamografického screeningu pak přiblížila primářka specializovaného pracoviště pro diagnostiku a léčbu zhoubných i nezhoubných nemocí prsu BREAST UNIT PRAGUE MUDr. Miroslava Skovajsová. Na to, aby dívky nepodceňovaly prevenci, apelovala i Lucie Bílá, která se do boje proti rakovině prsu aktivně zapojuje v rámci projektu For You ING Životní pojišťovny.

   
02.10.2014 - Prevence rakoviny - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme