Bulvár

Lucie Bílá: Nebojte se ze vztahu odejít

Snad nejpopulárnější domácí zpěvačka Lucie Bílá je sice dvakrát rozvedená, přesto znovu našla důvěru v chlapa a vznáší se na pomyslném obláčku. Povídali jsme si o jejím vztahu k mužům i Bohu. Nahlédněte v našem rozhovoru Lucii až na dno duše...

S naší nejlepší zpěvačkou populární hudby jsem se setkal v pražském kině Atlas po projekci dokumentu Lucie Bílá 011, který uvede Česká televize na prvním programu 9. dubna 2011 ve 20.00 hodin. Dokument je průřezem Lucčina celého roku života a jeho autory jsou Jiří Kos a Jefim Fištejn.

„Vy jste novinář ze Ženy-in? To je super!“ rozesmál jsem Lucii hned zkraje: „Vypadáte spíš na nějaký rockový plátek.“

V podobně pohodovém duchu jsme pak vedli celý rozhovor, ačkoli téma, které jsem zvolil, bylo vlastně docela vážné. Lucie je zkrátka takový věčný smíšek...

Stále se usmíváte, umíte se i zlobit?
Umím se samozřejmě mračit, jenže lidi jsou hluší, ale nejsou slepí. I mně se dívá lépe na lidi, kteří se usmívají. Víte, jak vyvoláte úsměv? No, že se usmějete taky. Na to jsem přišla kdysi, kdysi dávno, kdy jsem říkala kamarádce: „Všímáš si, dneska se všichni usmívaj.“ A ona: „To je jednoduchý, vždyť se na ně usmíváš ty.“ Je to jako se zíváním, zíváte a nakazíte všechny ostatní. Snažím se tím svým žabím úsměvem - je to žába, žádná normální pusa - nakazit všechny ostatní.

Co vám dává k úsměvu sílu? V dokumentu Lucie Bílá 011 hodně mluvíte o Bohu - je to Bůh?
Pokaždé je to něco jiného. Ale je pravda, že úcta k věcem, které nás přesahují, a samozřejmě i k Tomu nejvyššímu, člověku pomáhá. Každý to může překroutit, ale pro mě prostě Bůh je láska, a proto ho mám s sebou pořád. Jinak to nejde. Nepředstavuji si ho jako nějakého muže, který nad námi bdí.

Žádný dědeček na obláčku?
To ne. Vnímám ho jako pocit a lásku v srdci. To když člověk ztratí, tak ztratí sám sebe. Nikdy bych to nechtěla. Modlitba je pro mě vyjádřením vděčnosti.

Jak jste k Bohu našla cestu?
Měla jsem to v sobě tak nějak přirozeně vždycky. Akorát jsem nikdy nebyla taková, že bych se šla modlit do kostela a znala všechny pravidla. Ale tu úctu a pokoru, kterou v kostelích mám, jsem měla už jako dítě. Myslím, že to má přirozeně každý. Můžete to cynicky házet za hlavu, ale pak se k tomu stejně vrátíte. Člověk musí věřit, jinak by se ztratil. Život je takový zmatek... jsem vděčný a šťastný člověk právě díky Jemu. Vždyť to je neskutečná krása, všechno to kolem.
Loni jsem prožila celý rok zázraků. Na cokoli jsem si vzpomněla, to se mi splnilo - i to, co jsem si přát neměla - to přece není jen tak.

Znám hodně lidí, který loňský rok považují naopak za krizový...
Vážně, krizový? To mě moc mrzí. Ono se také říká, že se člověku dějí věci, které si sám přivolá. Třeba jsem na začátku roku vysílala nahoru ty správné signály, a teď prostě budu sbírat jenom to, co jsem vždycky chtěla, protože je to tam nahoře pro mě připravené.
Hloupě řečeno je to tak jako ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Celou dobu si myslí, že dneska má dobrý den, a tak se podle toho chová a všechno se mu podaří. Až nakonec se zjistí, že to nebyly jeho šťastné dny, ale dny někoho úplně jiného.
Je to jen o mysli. A není to jen v pracovní sféře, ale i v soukromé. Splnily se mi věci, které jsem si přála deset let, a všechno v jeden rok. Nechápu to a byla jsem z toho i trochu vyděšená, co naváže. Ale jsem najednou úplně v klidu. Nechci, aby byl stejně silný rok, nechci ho nějak překonávat, jen se tak v klidu rozkoukávám a začínám přemýšlet na novými sny a přáními... je to zvláštní, nikdy na ten loňský rok nezapomenu.

Dalo by se tedy říct, že je potřeba stále snít...
Ale musíte hlavně věřit. Existuje knížka, která se jmenuje Tajemství. Tu bych dala dětem ve školách číst jako povinnou literaturu. Je to celé jen o myšlení, pozitivním myšlení, a když se člověk rozhodne být smutný, tak bude. Ale samozřejmě, že jsou situace a tragické věci, které člověk potká a nepřivolá si je.

Vy jste loni navázala i nový vztah - kdy se ve vás bere znovu ta důvěra v chlapa?
Popravdě řečeno, byla to jeho práce. Jsem ráda, že si mě přemluvil, a byla jsem přesvědčená, že už ne, protože konce jsou pořád a pořád těžší. Nicméně nelituji toho. Možná jsem měla ty muže předtím poznat právě proto, abych si cenila toho, jakou sílu má ten, který vedle mě stojí teď. Vůbec jsem nevěděla, že takový typ nebo druh muže existuje. Vsugerovávala jsem si, že je to všechno jinak a že já musím tohle a tamto... a ono to tak vůbec není. Je vedle mě muž, přemýšlím nad tím a nechápu to. On se mnou třeba i věší prádlo... Vy jste ženský časopis, tak to holky pochopí: Někdy má člověk pocit, že musí hledat, a podvědomě si hledá stejné typy a pořád mu to nejde, dokud nepochopí, že už se na ty typy musí prostě vykašlat a jít jinam.
Zažila jsem lásku v tolika podobách a tolikrát mi to nevyšlo, i když považuju jenom dva vztahy za zásadní. Jeden vydržel osm let a mám z něj krásného syna, jeden vydržel pět let.

Náhle udělal nějaký fotograf „cavk“ a „blesk“! A Lucii náhle přetrhl nit...

A teď jsem ztratila myšlenku. Víte, já reaguju na světlo (směje se). Nevadí, vy si to nějak navážete. Jsem prostě ráda, že si mě přemluvil. Nechci plánovat, protože se říká, že se Pánbůh směje, když lidi plánujou. Ale od prvního okamžiku to prostě funguje a vím, že je to on.

Když jsme se vrátili k tomu Pánubohu, je to velký rozdíl, zpívat v kostele, oproti třeba divadelnímu jevišti?
Beru to jako příležitost poděkovat a denně jsem děkovala Tomu, který mi pomohl k talentu, ne hlasu, protože zpívat umí každý, ale třeba ukecat lidi, aby šli stejným směrem. Mít paličatou hlavu, nevzdat to, když to náhodou nevyjde, a párkrát se to stane. Mít tvrdost nejen k sobě, ale i ke svému okolí... je tam tolik věcí, které kdyby nebyly, tak bych v životě nebyla tam, kde jsem. Už to nepovažuji za náhodu. Obdržela jsem nejen za minulý rok i za předchozích dvacet let ocenění od Hudební akademie jako zpěvačka dvacetiletí. Cítila jsem takovou sílu - to přece není náhoda. Cenu Anděla můžete dostat za cédéčko, ale povede se jedno a druhé třeba ne. Já ji dostala za dvacet let! To jsou věci, které se spojují a nejsou jen tak.

Když jsme u toho času - dvacet let. Říká se, že mužský hlas zraje a ženský hlas stárne, jak je možné, že se udržujete stále na vrcholu?
Je to podle toho, jaký zpívá zpěvačka žánr. Kdybych zpívala klasiku, tak bych se o hlas bála. Ale protože já tíhnu a vždycky jsem tíhla spíše k šansonu, tak čím víc těch vrásek budu mít, čím třeba budu mít menší rozsah, tím větší bude hloubku projevu... Neděsím se stárnutí. Myslím, že moje doba teprve přijde, kdy ze mě půjde to, co má jít.

Co byste vzkázala čtenářkám našeho magazínu?
Kdybych měla ženám poradit v lásce: Nebojte se odejít. Není frajeřina vydržet někde, kde to drhne a je to násilné. Když jste pak s někým, kdo vám vyhovuje, zjistíte, že je život krásný, že nemusí být každý den utrpení - je to prostě nádhera. Odejít ze vztahu je strašně těžké, člověk se bojí, že bude sám, nebo se bojí, že to nezvládne, ale všechno se dá. Udělat krok z bludného kruhu. Neodcházela jsem nikdy z žádného vztahu najednou a z ničeho nic, i když to tak třeba nevypadá. Mé kroky byly promyšlené. Spontánní byly možná začátky, ale konce ne. Takže opravdu, nebojte se odejít, za každým rohem totiž čeká někdo, kdo vám nebude kroutit život došišata. Život je krásný, když ho prožíváte s někým, kdo ho s vámi chce žít. Když s vámi třeba věší to prádlo... nikdy jsem nevěděla, že se může muž takhle starat o ženu. Jsem nošená na rukou jako princezna. Kdyby mi někdo řekl, že to přijde až ve čtyřiačtyřiceti, tak budu nadávat, ale vím, že mám před sebou ještě půlku života, a tu doufám strávím s ním.

Kam dál?

Téma dne 4. dubna 2011: Rádio ŽENA-IN.cz

Tentokrát si v magazínu budeme hrát na takové malé rádio!

 • Pošlete mi tři odkazy na vaše oblíbené písničky umístěné na serveru YOUtube!
 • Napište ke každé krátký komentář, proč se vám líbí a proč ji chcete čtenářkám pustit.

Podmínkou je, že písničky musí být umístěny na serveru YOUtube - jiná videa bohužel na našich stránkách přehrávat neumíme. Za svůj písničkový nášup můžete získat jako dárek nové cédéčko Aprílová škola autora Jiřího Žáčka, které pro Supraphon namluvil Vojta Dyk a další přední umělci...

Své příspěvky posílejte 4. dubna 2011 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu redakce. Nezapomeňte v předmětu uvést heslo (viz níže)...

   
04.04.2011 - Rozhovory - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [38] dasena [*]

  Miluju její písně

  superkarma: 0 24.02.2013, 16:13:25
 2. avatar
  [37] Žofie [*]

  Lucka je super baba a živel Sml59

  superkarma: 0 07.12.2012, 08:35:26
 3. avatar
  [36] Jindriska8 [*]

  Lucka je živel a mám ráda její písničky.Sml59

  superkarma: 0 26.10.2012, 21:49:00
 4. [35] holčice [*]

  Mám ji moc rádaSml16Sml16

  superkarma: 0 26.07.2012, 21:14:41
 5. avatar
  [34] Suzanne [*]

  Kaylie — #32 Galadriel — #33 Stanislav Penk, její první exmanžel, je vcelku úspěšný pozounista, věnuje se staré hudbě. Hraje (kupř.s FOK), jen není mediálně viditelný.

  superkarma: 0 04.04.2011, 19:11:43
 6. avatar
  [33] Dudlajlama [*]

  Kaylie — #32 ten si nekde osamele troubi na instrumentSml52

  I kdyz mozna ne osamele, on to byl docela hezky klukSml16

  1. na komentář reaguje Suzanne — #34
  superkarma: 0 04.04.2011, 18:33:58
 7. avatar
  [32] Kaylie [*]

  SNÍŽEK — #30 Přesně tak, ona myslí asi až moc pozitivně, všeho moc škodí, chválí vše do poslední chvíle a pak je rozvod až se jeden lekne, kde se vzal.

  Ten první manžel si ji stejně vzal jen pro kariéru, jsem o tom přesvědčená, ale nějak upadl v zapomnění, já o něm neslyšela co se rozvedli.

  1. na komentář reaguje Galadriel — #33
  2. na komentář reaguje Suzanne — #34
  superkarma: 0 04.04.2011, 16:35:35
 8. avatar
  [31] Kaylie [*]

  Eva_Fl — #24 Toho jsem si všimla taky, že hodně zmoudřela  a vyzrála, prostě jde kupředu, na rozdíl od Ivety Bartošové, která se točí v bludném kruhu, měly zpočátku tolik podobností v životě, že to bylo  neuvěřitelné, někde to vypisovali.

  Ale teď je mezi nimi diametrální rozdíl. Lucka s ječením přestává, má klidnější písničky a zpívat umí, to prostě se upřít nedá.

  Často jsem ji vidívala v jedné ulici u Karláku, chodila tam, nebyla nijak nalíčená ani výstředně oblečená, úplně normální holka, jakých potkáte na ulici za den stovky...

  A je malá jako já, jééé... ono to v televizi vypadá, ale skutečnost je jiná.Sml16

  superkarma: 0 04.04.2011, 16:33:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] SNÍŽEK [*]

  Kaylie — #29 pravda,nic se nedá plánovat,Lucka je vždycky nadšená a věří,ale snad už jí to vyjde a nezklame ji Sml79

  1. na komentář reaguje Kaylie — #32
  superkarma: 0 04.04.2011, 16:31:46
 2. avatar
  [29] Kaylie [*]

  doubek — #21 Že je to ten pravý manžel, milenec a má rád Filípka, to řekla o všech, díky tomu, že jsem pověrčivá v tom, že něco zakřiknu, mně se to tedy daří, tak dopředu takovou věc neřeknu.

  Dnes je pravý a za chvíli v prachu. Kdepak, jistotu nemáš nikdy, prostě žít přítomností  a neplánovat, že v osmdesáti právě s tímhle budu sedět na lavičce v parku.

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #30
  superkarma: 1 04.04.2011, 16:27:21
 3. avatar
  [28] peetrax [*]

  Navštívila jsem pár jejích koncertů a vždycky jsem odcházela nabitá pozitivní energií (a to tam fakt "ne-lidičkovala") - přišla mi fajn, zábavná, vtipná, "člověčí". No a v neposlední řadě skvělá zpěvačka a sympatická "ženská od vedle". Sml16

  superkarma: 0 04.04.2011, 15:49:20
 4. avatar
  [27] algidda [*]

  Lucka je moc fajn, její písničky mám ráda.

  superkarma: 0 04.04.2011, 15:36:36
 5. avatar
  [26] SNÍŽEK [*]

  Eva_Fl — #24 Lucku mám ráda,líbí se mi,jak je pozitivní a pracovitá a přeju jí hodně štěstí v životě i v lásce Sml72

  superkarma: 0 04.04.2011, 14:05:16
 6. avatar
  [25] RenataP [*]

  Francaise — #23 přesně...

  a její sluníčkování mi neva...

  slyšely jste sluníčkovat Lenku Kořínkovou???

  A nakonec, mi je to milejší, než zaprdnutá většina čecháčků... se svými sprostými slovy a výčtem nemocí, co mají...Sml58

  superkarma: 0 04.04.2011, 13:03:59
 7. avatar
  [24] Eva_CZ [*]

  No to musi nasrat, kdyz je nekdo uspesnej, krasnej, pracovitej jak svina a jeste k tomu pozitivni. Pro nektere nestravitelne, co? 

  Lucka usla ohromnej kus cesty a zraje a ja ji mam rada.

  A moc hezkej rozhovor, Kubo!Sml67

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #26
  2. na komentář reaguje Kaylie — #31
  superkarma: 3 04.04.2011, 12:56:26
 8. avatar
  [23] Francaise [*]

  Dřív jsem Lucii Bílou nemusela, protože dříve mi její "lidičkování" přišlo infantilní. Ale v posledních letech, pravděpodobně díky prožitým těžkostem (možná i utrpení - co my víme) zraje jako víno. Utrpení člověka zjemňuje, dává moudrost a přináší neuvěřitelné dobrodiní pro vnitřní život. Lucie je toho dokladem, je to krásná duše.

  1. na komentář reaguje RenataP — #25
  superkarma: 0 04.04.2011, 12:52:22
 9. [22] Klára Křížová [*]

  je dobrá Sml67

  superkarma: 0 04.04.2011, 12:50:07
 10. avatar
  [21] doubek [*]

  No zpěvačka, je opravdu dobrá- jenom nemám ráda některé její uječené písničky. A co se týká vztahů, je to její věc. Ale vadí mi, jak před každým novým vztahem vysílá do světa svoje nadšení a přesvědčení, že to je zrovna ten pravý.Potom ty rozvody působí dost trapně.A co se týká lásky ke všem lidem- tomu moc nevěřím- v tom případě by neměla být Bílá, ale Svatá.

  1. na komentář reaguje Kaylie — #29
  superkarma: 0 04.04.2011, 12:37:13
 11. avatar
  [20] Altamora [*]

  lesni malina — #10 Ona byla holka z Horní Dolní a tam, kde je, se dopracovala sama. Sice měla štěstí, ale hlavně na sobě tvrdě pracovala. Je spousta talentovaných lidí, ale svůj talent promarní. Ona ho využila. Myslím si, že se ji v tom našem malém české rybníčku nemálo lidí snažilo utopit. přesto jsem ji neslyšela mluvit o závisti a nepřejícnosti, což je oblíbené téma všech "celebrit" s desetinou jejího talentu.

  superkarma: 1 04.04.2011, 12:29:00
 12. avatar
  [19] Dante Alighieri [*]

  lesni malina — #17 Pro mě je to blbá rada, ať jsme zajištění nebo ne. Sml24

  superkarma: 0 04.04.2011, 12:14:28
 13. avatar
  [18] RenataP [*]

  lesni malina — #10 to je možná v dnešní době drsná pravda, pak lze ovšem také říct, že má velkou kliku, že je Lucie Bílá a ne Mářa z Horní Dolní....

  superkarma: 0 04.04.2011, 11:54:03
 14. avatar
  [17] lesni malina [*]

  femme — #14 urcite je to jeji vec. Tak at si to necha pro sebe a neradi druhym. Maloktera ma ty stejne moznozti a pro zbytek je to velmi spatny priklad a jeste horsi rada.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #19
  superkarma: 0 04.04.2011, 11:44:24
 15. [16] CityCat [*]

  Lucii Bílou beru, když zpívá, ale ne, když rozdává rady.

  superkarma: 0 04.04.2011, 11:29:58
 16. avatar
  [15] Kaylie [*]

  Altamora — #8 Ano někdy to přehání a zavání to infantilitou, ale myslím, že hodně vyzrála, já jí dříve nemusela, ale uznávám, že má opravdu talent, dar od Boha a je pracovitá a nezdolná, prostě já bych to nedokázala, upadnout člověk může, vstát musí, ale ona má opravdu vůli.

  Zadarmo nic nedostala, tomu věřím.

  superkarma: 0 04.04.2011, 11:21:41
 17. avatar
  [14] femme [*]

  lesni malina — #10  a nemyslíš, že je to jen a jen její věc? Sml58

  1. na komentář reaguje lesni malina — #17
  superkarma: 0 04.04.2011, 11:11:34
 18. avatar
  [13] Lídy [*]

  Lucii Bílou mám ráda jako zpěvačku a myslím, že je to i člověk s velkým srdcem - i když to možná dává trochu moc najevo. Přeju ji štěstí, zaslouží si ho jako každý. Jako mediálně známá osoba má určitě partnerský život i výběr partnera složitější. A že je 2x rozvedená - je snad jediná?

  superkarma: 0 04.04.2011, 10:58:52
 19. avatar
  [12] rusalka2008 [*]

  Je to skvělá zpěvačka, obdivuju i její energii...

  superkarma: 0 04.04.2011, 10:50:57
 20. [11] murat [*]

  Sml58 drsně řečeno, ale je fakt, že finančně nezávislé ženě se odchází podstatně snáz Sml24

  superkarma: 1 04.04.2011, 10:48:02
 21. avatar
  [10] lesni malina [*]

  Lucie je jednou z tech, kteri z manzelstvi udelali “pruchodak”.

  Ja ji samozrejme preju stesti, ale mozna, ze kdyby brala

  vyber svych “stalych” partneru ponekud zodpovedneji, nemusela “ze vztahu odchazet”

  tak  casto. Je lidske udelat chybu. Jedno

  manzelstvi se nepovede a mozna i druhe. Jsem zvedav, jak dlouho bude nadsena vesenim

  pradla. Jen clovek s jejimi prijmy si muze takovy “prepych” castych rozchodu

  dovolit. Marka z Hornidolni uz by byla za devku, financne by byla na dne a

  decka v decaku.  

  1. na komentář reaguje femme — #14
  2. na komentář reaguje RenataP — #18
  3. na komentář reaguje Altamora — #20
  superkarma: 0 04.04.2011, 10:31:26
 22. avatar
  [9] maje [*]

  tak hlas má bezesporu jeden z nejlepších. to její chvilkové ječení mě ničí, ale např. duety s Gottem jsou nádherné. a její koncert v kostele byl naprosto úžasný.Sml22Sml22 ale ta její všeláska mi trochu vadí - přijde mi, že to není až tak upřímné, jako kdyby řekla, že někoho nemusí. ona prý zbožnuje všechny lidičky na celém světečku.Sml24Sml24

  superkarma: 0 04.04.2011, 10:19:52
 23. avatar
  [8] Altamora [*]

  Její hlas se mi moc líbí, vlastně se mi líbí i ona jako žena i její smysl pro humor a schopnost stylizace . Nemám ráda to její "srdíčko", "lidičky" a vůbec tyhle sluníčkové řeči. Ale co už, je prostě taková.

  1. na komentář reaguje Kaylie — #15
  superkarma: 0 04.04.2011, 10:16:46
 24. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Krásný rozhovor!Sml59

  superkarma: 0 04.04.2011, 09:50:50
 25. avatar
  [6] Dudlajlama [*]

  V C R na Lucii nikdo nema, uzasny hlas a v tom kostele je prekrasna.

  superkarma: 0 04.04.2011, 09:17:58
 26. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Lucii Bílou mám ráda a přeju jí, ať je v životě šťastná. Sml79

  superkarma: 0 04.04.2011, 08:55:16
 27. avatar
  [4] RenataP [*]

  Jeden z nejkrásnějších rozhovorů tady... snad proto, že Lucie je úžasná ženská, ať si kdo chce říká co chce...

  S manželem se například  u ní vždycky pohádáme. Já ji obdivuju, má talent od Boha, složitou životní cestu a úžasně dobré srdce, pro něj je to řvoucí morgoška.

  To je pak těžký...Sml80

  Děkuju za tenhle rozhovor a Lucii přeju, aby už odcházet nemusela...Sml58

  superkarma: 0 04.04.2011, 08:53:54
 28. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  "Člověk musí věřit, jinak by se ztratil."Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 04.04.2011, 08:46:35
 29. [2] Anai [*]

  Sml59Sml59Sml59Moc hezký úvod do dne, díky za krásný rozhovor. Lucii mám hrozně moc ráda. A moje rada na téma rozchodů a nových vztahů pro ty ženy, které to ještě nepochopily samy a myslí si, jako já, že měly a mají prostě jen a jen smůlu?  Jednoznačně knížka "Proč muži milují potvory" a její pokračování na téma, proč si je berou. Lucce přeju moc, aby tento byl už konečně ten pravý. Někdy je to skutečně i o tom nebát se otevřít jiný registr.

  superkarma: 0 04.04.2011, 08:13:08
 30. avatar
  [1] lesni malina [*]

  Netusil jsem, jak dulezite je veset pradlo. Ja jsem dokonce nekolikrat umyl nadobi. Myslite ze mam u Lucie sanci??Sml22Sml16

  superkarma: 0 04.04.2011, 06:21:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme