Patnáctinásobná Zlatá slavice Lucie Bílá finišuje po dvou týdnech se svým Černobílým turné 2013. Před sebou má už jen dva koncerty. Ve čtvrtek vystoupí v Liberci, v neděli pak na posledním mega koncertu v Českých Budějovicích.

Jak zpěvačka sama přiznává, jde o jedno z nejkrásnějších období v jejím životě!     „Splnila jsem si svůj velký sen a děkuji moc všem, kteří mi pomohli ho zrealizovat. Je to něco neskutečného, úžasného, krásného. Je to prostě
nářez a po každém koncertě se těším na další a další. Jen je mi líto, že to končí, klidně bych si to tour dala ještě jednou,“ přiznala Lucie Bílá.

Celkem 11 koncertů v 10 městech ČR s SR je součástí zatím největšího turné nejznámější české zpěvačky, které kdy měla. Jen techniku veze desítka kamionů a na dvě desítky doprovodných vozidel. Stavba třicetimetrové stage trvá v každé hale okolo čtrnácti až sedmnácti hodin, demontáž vždy po koncertě okolo osmi hodin.

Realizaci tour zajišťuje na 250 lidí. Předskokankou všech koncertů v rámci turné je mladá zpěvačka PATRICIE, která tak představuje své nové CD.     „Je to obrovská energie všech, je to neskutečně skvěle sehraný tým. Je to jako hodinový strojek, který perfektně šlape. Já jsem za všechny ty lidi neskutečně šťastná. Opravdu mi pomohli zrealizovat můj sen, za to jsem jim neskutečně vděčná.

Koncerty navštívila celá řada známých osobností, která obdivovala jak technickou, tak i uměleckou stránku celé show.     Součástí Černobílého turné 2013 je také charitativní a umělecký podtext. Výtěžek z prodeje srdíček, která vlastnoručně Lucie Bílá háčkovala a stále ještě háčkuje, půjde pro potřeby dvou postižených dívek. Ty vybrala zpěvačka se svým týmem spolu s nadací Konto Bariéry, s nímž řadu let spolupracuje.

Během několika týdnů se pak uskuteční předání finančního výtěžku za účasti obou mladých žen, zástupců nadace i médií.     Kromě toho byly do tour zapojeny také některé Základní umělecké školy. Žáci z osmi škol po celé republice měli za úkol nakreslit, jak si představují buďto zpěvačku na pódiu či jak vidí scénu pro turné.   Jsme rádi, že se nám podařilo zapojit právě děti z uměleckých škol do turné, protože Lucie Bílá je mj. porotkyní talentové soutěže, a tímto tak podpořila malé a mladé talenty právě z těchto škol. ZUŠ v ČR jsou evropským unikátem, jsou svým systémem zcela výjimečné, proto i tato část patří do Černobílého turné, které je taky zcela výjimečné na české i slovenské poměry,“ konstatoval PR manažer turné René Kekely.    

Černobílé turné 2013 je show plná pyrotechnických, světelných a jiných technických efektů. Rozpočet přesahuje milion eur. Jde o zatím největší turné Lucie Bílé a jedno z největších, které na české poměry zde kdy bylo.

Po Černobílém turné čeká Lucii Bílou vánoční tour s názvem Bílé Vánoce.

Zdroj TZ

Zítra si s Lucií Bilou můžete přečíst rozhovor

Reklama