Zpěvačka Lucie Bílá má až do konce roku plný diář. Kromě porotcování v talentové soutěži každý den koncertuje. A má nový videoklip.

Lucie vyjela do českých a slovenský měst s velmi úspěšným předvánočním koncertem Bílé Vánoce Lucie Bílé, které  navazuje na multiplatinové album jež vyšlo před rokem.

Ještě před samotným koncertováním však stačila natočit dva videoklipy. První se skupinou No Name na písničku Ženušky, kde vystupuje celkem v pěti rolích (herečka, letuška, kuchařka, servírka a zubařka).

Návratem k veleuspěšnému vánočnímu albu Bílé Vánoce Lucie Bílé se zpěvačka rozhodla natočit videoklip k písni „Být dítětem svítícím“ -  tradicionál s textem Pavla Vrby. Videoklip se natáčel v Divadle Ta Fantastika pod režijním vedením F. A. Brabce. „Mám Frantu Brabce moc ráda, protože je to režisér, který mi natočil jedny z nejkrásnějších klipů – ať už je to Trouba, Tiché gloria nebo Ave Maria, všechny měly filmovou podobu. Přála jsem si, aby  ji také dostala i píseň Být dítětem zářícím s nádherným textem Pavla Vrby. Ztvárnění písně  vyznělo tak, že v každém člověku to dítě pořád je. Představovala jsem si extrémní obrazy, v nichž jsem napřed oblečená do šíleně velkých věcí s obrovskými vlasy, a skončím v prostotě, zabalená do prostěradla, téměř bez make-upu. Chtěla jsem tím poukázat na rozdílnosti tohoto světa. S realizací mé vize nám pomohla Frantova úžasná žena, výtvarnice Jaruška Pecharová, a moje skvělá vizážistka Helena Dostálová, která je se mnou už třináct let a vytváří mi na hlavě všechny ty nevídané účesy, vlastně jsou to umělecká díla“  říká Lucie Bílá.

V celém klipu hrají velkou roli obrazy Vladimíra Komárka,  který byl pro Lucii nejen velmi obdivovaným malířem. ale i blízkým přítelem.

Turné Lucie Bílé:

16.11. Dvůr Králové, Hankův dům

17.11 Neratov, kostel Nanebevzetí Panny Marie

22.11 Ostrava, kino Luna

25.11 Plzeň, Měšťanská beseda

29.11 Cheb, Kostel sv.Mikuláše

30.11 Most, divadlo

13.12 Státní opera Praha

14.12 Kladno, Kulturní dům

15.12 Žďár n.S., divadlo

16.12 Kutná hora, divadlo

17.12 Žarošice, sport.hala

21.12 Děčín, divadlo

22.12 Zlín, Velké kino

www.supraphon.cz    www.luciebila.com 

Reklama