Novinky

louskacek2: Dříve než vyřknu „ortel“

První vyjádření k dnešnímu tématu přišlo od čtenářky s nickem louskacek2. V závěru příspěvku se dozvíte, jaký ortel vlastně vyřkla.

Dobrý den, zasílám příspěvek k dnešnímu tématu

Tak toto je opravdu zajímavé téma. Dříve než vyřknu ,,ortel,, dovoluji si napsat pár řádek.

Děti v dětském domově, máte mou neskonalou úctu, obdiv a přeji vám do života jen to nejlepší. Nedovedu si ani představit, jaké to je nemít fungující rodinu, nemít zázemí o které se mohu opřít.

Je mi smutno jen na Vás pomyslím, útěchou mi zůstává jen to, že věřím a zároveň i tak trochu doufám, že jste silní a tyto pro vás jistě nelehké roky překonáte.

Jak je to u nás s adopcí či případně osvojením neznám tak úplně do detailů. Znám pár případů v okolí, kteří byť láskyplně čekali na přidělení miminka z dětského domova, museli si nesmyslně počkat poměrně dlouhou dobu než jim konečně někdo mohl říci: ,,Mami a tati,,. V těchto případech to, ale vždy byli miminka a jak jsem pochopila na ty se čeká nejdéle. Rodiče jsou prověřovány například psychology, no možná by si tam zasloužilo jít prověřit i řada ,,rodičů,, biologických, nechápu v čem je rozdíl.

Bohužel při dnešní legislativě a výchově státu k rodičovství, lidské slušnosti, toleranci, je dětí v dětských domovech čím dál víc. Proto mám-li se rozhodovat, zda je to správné, aby děti z dětského domova osvojovali homosexuální páry, nebude má odpověď ne. Myslím, že každá milující osoba, která může takovému dítěti dát domov či rodičovskou lásku, si zaslouží šanci, bez ohledu na to, jaké je orientace.

Za mě tedy říkám ANO!

Hezký den přeje louskacek2

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Moc děkuji, že jste napsala. Jak vidno, máte v tomto ohledu jasno.
Přeji Vám krásný den a zachování pevného rodinného zázemí...
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

 • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
 • Přijde vám to normální?
 • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

   
04.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [10] onohlo [*]

  pěkný příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:22:41
 2. avatar
  [9] SNÍŽEK [*]

  taky říkám ano,hlavně aby dítě mělo rodinu Sml16

  superkarma: 0 04.02.2013, 16:20:18
 3. [8] MaVy [*]

  Rikina — #6 máte naprostou pravdu

  superkarma: 0 04.02.2013, 11:44:03
 4. avatar
  [7] PBD [*]

  Rikina — #6Moc hezky napsáno! A naprosto souhlasím,že potecionální odoptivní či pěstounští rodiče jsou buzerovány a lustrovány a stát jim jen hazí klacky pod nohy,namísto toho,aby jim vycházel vtříc a byl rád,že bude zas o jedno dítko vyrustat méně v ustavní péči.Netvrdím,že by měly být děti dávány do rodin bez zjištení o koho jde,ale vše má svou míru..A snaha o dobrý skutek by neměla být státem trestána...

  superkarma: 1 04.02.2013, 11:10:02
 5. [6] Rikina [*]

  Jedna z mých babiček byla nalezenec, vůbec nevěděla, kdo mohli být její rodiče, vyrostla od peřinky v sirotčinci. Tehdy to nebyly takové dětské domovy jako dneska. Neměla tam asi zrovna veselé dětství, ale přesto to cítila jako svůj dluh vůči společnosti, která se o ni postarala, a chtěla to nějak splatit. Takže poté, co se vdala, a měla vlastní rodinu, vzala si ke svým třem vlastním dětem čtyři dívky ze sirotčince "na vychování". Tenkrát se tomu neříkalo adopce nebo osvojení. Ty dívky si nechaly svoje jména, a věděly, že nejsou vlastní, byly už velké, -náctileté slečny, když si je babička brala. Taky kolem toho nebyly žádné ciráty jako dneska, spousta papírování a úřadování. Obec jen občas kontrolovala, jestli ty děti řádně chodí do školy, dobře se učí, a jsou patřičně oblékány a živeny. Všechny čtyři slečny, moje nevlastní tety, se učily dobře, udělaly maturitu na dívčích školách a dostaly kromě vzdělání taky výbavu, aby se mohly dobře provdat. Tenkrát to bylo zvykem, dávat děvčatům aspoň nějakou základní výbavu do domácnosti. Jenomže to bylo v minulém století, tohle všechno. Sml80 Doba "pokročila", a podle mého v tomto ohledu špatným směrem. Dnes je člověk, který by se chtěl podobným způsobem postarat o cizí děti, lustrován málem jako zločinec. Silně pochybuju, že by moje babička takovým sítem prošla a dostala příležitost dát domov čtyřem holkám. A ony by měly úplně jiné životní příběhy. Takže já navrhuju přestat blbnout, a dát lidem, kteří se chtějí starat, skutečnou možnost to dělat. Omezit byrokratickou buzeraci na nejnutnější minimum a neřešit takové fíkoviny, jako jestli náhodou není někdo lesba. To je to poslední.

  1. na komentář reaguje PBD — #7
  2. na komentář reaguje MaVy — #8
  superkarma: 4 04.02.2013, 10:22:39
 6. avatar
  [5] Hanula [*]

  Sml16za sebe říkám také ANO

  superkarma: 0 04.02.2013, 10:09:30
 7. avatar
  [4] PBD [*]

  Hezké počtení,díky:)Sml67

  za mě také ANO:)

  superkarma: 0 04.02.2013, 09:21:15
 8. [3] honzule8 [*]

  moc pěkně napsané a souhlasím s tímSml22

  superkarma: 0 04.02.2013, 09:08:12
 9. avatar
  [2] lenig [*]

  souhlasím, napsala jsem taky příspěvek a je v podstatě hlavní myšlenkou shodný s tím tvým Sml67

  superkarma: 0 04.02.2013, 09:06:29
 10. avatar
  [1] AnteaX [*]

  Vidíme to stejněSml79

  superkarma: 0 04.02.2013, 09:05:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme