.

Loro Parque na Tenerife

Cestování

Loro Parque na Tenerife

Středisko Playa de Las Américas, kde jsem trávila týden dovolené, bylo výchozím bodem pro poznávání Tenerife (viz článek ze dne 30.5.2003, pozn. redakce).

Další výpravu jsme s kamarádkou podnikly do Aquaparku Octopus. Jezdí tam sice autobus zdarma, ale my jsme si udělaly procházku. Je to pouhé 2 km na sever od Playa de Las Américas. Po silnici se jde dobře a navíc jsme mohly obdivovat okolní vyprahlou a členitou krajinu. Největším lákadlem v aquaparku jsou obří tobogány a 2 obří skluzavky. Vyřádily jsme se tu dost a dost, až na to, že jsme se mezitím mírně spálily. Bylo totiž pod mrakem a jaksi jsme zapomněly, že i tak sluníčko opaluje.

Za dalším poznáním jsme vyrazily na sever ostrova – do města Puerto de la Cruz a do blízkého Loro Parque neboli Zoologické zahrady pro papoušky.

Puerto de la Cruz má asi 40 000 obyvatel a je to jedno z nejznámějších měst na Tenerife. Přístav byl původně založen za účelem vývozu místního vína, až jednou jedni bohatí Angličané si z města udělali centrum odpočinku a začali stavět hotely a vily a penziony ….. V Puertu de la Cruz si můžete sáhnout na historii – dochovaly se zde původní domy s nádhernými ze dřeva vyřezávanými balkóny.
Ten, kdo si chce raději užívat pohledu na moře a zároveň se vykoupat, ať se vydá na Lido de San Telmo. Kromě bazénů, umělého jezera, trávníku, vám budou dělat společnost palmy a exotické květiny. A pokud dáváte přednost stínu, pokračujte na Avenida de Colón, nádhernou promenádu, kde můžete sledovat cvrkot a obhlížet vitríny butiků.

Ale dětem uděláte nejvíce radost, když je vezmete do Zahrady pro papoušky. Na 5 hektarech uvidíte také tropické a subtropické rostliny. A papoušci? Těch je tu kolem 200 z 335 ve světě známých druhů. Protože se zahrada zaměřuje na reprodukci ohrožených druhů, ptáci žijí v párech ve velikých voliérách. Samozřejmě tu můžete shlédnout různá show s nacvičenými čísly a pokud chcete vědět, jak to vypadá z ptačího pohledu, zajděte si do panoramatického kina. Ovšem, ne každý má tento „pohled“ rád – hlavně ti, kteří nesnášejí houpačky a výšky, si to moc neužijí. Přiznám se, že jsem měla po většinu filmu zavřené oči :-) , neb náhlá klesání a stoupání nemám ráda a můj mozek si nechtěl dát říct, že to je „jenom jako“.

Až budete nabaženi papoušků, můžete jít, také v Loro Parque, do delfinária nebo k šimpanzům a k želvám.  

                 
   
10.06.2003 - Zahraničí - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Simba [*]

  Loro Park jsem viděla a moc se mi líbil, ať už tunel se žraloky, nebo show lachtanů. A papušci byli taky super

  superkarma: 0 24.11.2003, 14:30:24
 2. avatar
  [1] muflonka [*]

  Loro Parque je super, určitě si ho nenechte ujít a aby jste stihli vidět co nejvíc, rezervujte si minimálně půl dne. Na programu je papouščí show, lachtaní show a delfíní show a každé trvá skoro půl hodiny. Mě nejvíce nadchla umělá Antarktida, kde bylo možná 100 tučňáků a dokonce jim tam sněžilo

  superkarma: 0 10.06.2003, 06:49:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme