Londýn je město módy, módních trendů, město přehlídek i věhlasných butiků. Pokud se chcete vydat na nákupy v této metropoli, víte, kam zajít?

Oxford Street, Regent Street, Bond Street, Picadilly Circus… to jsou jisté adresy, kde najdete spousty obchodů a kde dobře nakoupíte!

Londýn

Oxford Street – co znamená 5. Avenue pro New York, to je v Londýně Oxford Street. Nachází se v centru města, dojedete na ni jedním z početných patrových autobusů nebo metrem, když vystoupíte na zastávce Marbe Arch.  Jeden obchod vedle druhého, vedle značkových a drahých obchodů zde nejdete také ty, které nabízejí skoro všechno za nízkou cenu.

Obchoďáky nacpané k prasknutí a ulice plné žen s papírovými taškami s názvem obchodu či značky. To je zdejší nákupní ráj. Obchod, který nemůžete minout, je historický nákupní dům Selfridge´s. Základem je impozantní edwardovská stavba s obrovskými jónskými sloupy vepředu. V průčelí vchodu je vyobrazena královna času jedoucí na obchodní lodi a podpírající hodiny ve stylu art deco. Obchoďák je tedy významnou pamětihodností, byl otevřen v roce 1909.

Pokud vás už Oxford Street začne nudit  nebo zatoužíte po změně, zajděte třeba na Bond Street nebo na Regent Street.  

Londýn

Bond Street, rovnoběžná s Regent Street,si udržela svou exkluzivitu, takže pokud hledáte ty nejdražší butiky a značky, zamiřte rovnou sem. Prada, Versace, YSL, Gucci a další. Vedle Bond Street je tu ještě Old Bond Street, kde tyto luxusní obchody pokračují ve své nabídce. Na Regent Street najdete obchody za „normální ceny“, za zmínku určitě stojí Hamley´s, největší obchod s hračkami na světě, a známý obchodní dům Liberty.

Ulice Piccadily možná už není významná jako dřív, určitě ji množstvím nákupních možností předstihla Oxford Street. Pokud se ale chcete inspirovat, co by vám mohlo chybět v šatníku, věřte, že tady dojdete také k uspokojení. Zejména malebné jsou známé arkády v této ulici. Průchody mezi domy jsou vyplněné malými obchůdky, toto místo má rozhodně svou atmosféru.

Tip redakce: Musíte navštívit!

Atmosféru Londýna a londýnské módy můžete zažít tento týden v Praze! Stačí ve dnech 21.–27. 9. zajet do Centra Chodov, kde se v rámci Módních týdnů konají londýnské dny. Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov

Reklama