.

Lomnice nad Lužnicí a okolí

Cestování

Lomnice nad Lužnicí a okolí

Lomnice nad Lužnicí - malé jihočeské městečko - ze kterého si můžete udělat základní stanici pro poznávací výjezdy do okolí.

Do Třeboně je to z Lomnice asi 10 km a autobus je tam cobydup. Z autobusového nádraží v Třeboni jedou další spoje, např. do Českých Budějovic. Přímý spoj z Lomnice jede také do Jindřichova Hradce. 

Protože nedaleko Lomnice je největší rybník v ČR, nabízí se výlet k jeho 2 km dlouhé hrázi. Pokud si do Lužnice a na hráz rybníku Rožmberk nevyrazíte na kolech (cyklistické stezky jsou zde velmi dobře značeny), jeďte jednu zastávku autobusem. Od zastávky autobusu máte přehledně značenou cestu k Rožmberku. Kolem rybníku vede naučná stezka, a tak se dozvíte různé zajímavosti ze stavby Rožmberku i výstavby rybníků obecně.

Protože milujeme Třeboň, dopřáli jsme si ten luxus, že jsme tam během týdne zajeli hned 3x, z toho jednou vlakem. Píši to proto, že kdo znal starou podobu zastávky Třeboň-lázně, ze které je to do města blíž, mile ho překvapí nové vzezření. Nové nástupiště i přístupové cesty jsou ze zámkové dlažby, uzpůsobené vozíčkářům, a na peroně je spousta laviček. Celá budova je opravena a jsou zde i krásné čisté toalety.

Pouhým okem při procházce zjistíte, že se ve městě investuje. Počet penzionů vzrostl určitě dvakrát za poslední 4 roky a přibývá i nová bytová výstavba.

Pokud si chcete jeden den zalenošit a nechce se Vám jezdit na výlet do okolí, i Lomnice nad Lužnicí Vám má co nabídnout. Můžete si udělat hezkou krátkou procházku, i s vašimi robátky.
Okolo rybníků Velký Lomnický a Malý Lomnický vede naučná stezka, která měří celkem 5 km a čítá 12 informačních tabulí. Je to taková prima vycházka na dopoledne, nebo část odpoledne.
Nám se tam moc líbilo – na keřích se vyhřívaly rosničky, po listu ostřice se líně vlekl šnek, z mělčin na nás nehybně koukaly žáby a po hladině pluly formace kachen. Nejhezčí pohled byl na káčátka, která si hrála na potápěče a vynořila se vždycky až o několik metrů dál. A ty různé zvuky, dal by se tu i ve dne uspořádat bobřík odvahy. :-)

Ale důležité je, že cesta je vhodná i pro kočárky – golfáče. Myslím, že 3 nebo 4leté dítě cestu odcapká bez problémů.
Ovšem, doporučuji odít se do dlouhých rukávů, děti natřít repelentem a přes kočárek případně hodit síťku. V některých místech se Vás totiž budou pokoušet orazítkovat komáři.

A jak se líbí vám v jižních Čechách?

   
14.06.2004 - Zahraničí - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [5] krákorka [*]

  Ferdička: Dneska jsi mi udělala obrovskou radost. . Moje rodné městečko. . Bydlela jsem na náměstí nad spořitelnou. Zdravím a mám velkou radost. Na tento kraj bych mohla psát ody. papapapapapa. .

  superkarma: 0 14.06.2004, 22:47:41
 2. avatar
  [4] mirrea [*]

  jižní Čechy jsou moje velká láska, v Třeboni jsem byla se svou minulou třídou na výletě A s tou současnou tam určitě v budoucnu pojedu

  superkarma: 0 14.06.2004, 16:41:53
 3. avatar
  [3] mufly [*]

  Hm Lužnice je nejlepší na lodi.o)))

  superkarma: 0 14.06.2004, 08:13:09
 4. avatar
  [2] Zdeňule [*]

  Já tu bydlím, takže nádhera!!! Nikde není tak krásně jako tady....

  superkarma: 0 14.06.2004, 07:45:35
 5. avatar
  [1] kubikm [*]

  Ferdi, mně moc...krásná krajina

  superkarma: 0 14.06.2004, 00:40:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme