taková je vzpomínka an návrat jejích ratolestí z dětského tábora. Kufr balila maminka a kluci tam věci jen tak naházeli, takže nešel pořádně zavřít. Dnes už jsou dospělí a s kufry zažívají jiné příhody. Přečtěte si jaké

Dobrý den,  pokud si vzpomínám na své dětství, tak od první třídy jsem jezdila do ozdravovny, protože jsem byla hubená jako vyžle. Maminka mi zabalila potřebné oblečení, boty a další nepostradatelné věci dle seznamu a mohla jsem vyrazit. Vše se vešlo do jednoho obrovského kufru, kterému se říkalo loďák. Se stejným zavazadlem jsem později jezdila i na tábory. 

Protože jsem byla jedináček, kufr vypadal stále jako nový. Když začali jezdit synové do školy v přírodě a na tábory, opět jsem vytáhla zachovalý kufr a vše potřebné do něj poskládala, včetně seznamu. Pokud odjížděli v zimním období, přibalila jsem oteplováky a sněhule. Někdy se dal zavřít jen s obtížemi, případně si na něj musel dotyčný syn sednout. Svačinu a doklady jsem jim dávala do chlebníku. Když se vraceli zpátky domů, býval kufr někdy převázaný, protože věci v něm byly naházené a kufr se zavřít nepodařilo.

Pokud jsme jezdívali na rodinnou dovolenou, museli jsme využít i manželův kufr z dětství a později jsme dokoupili jestě jeden loďák. Boty jsme dávali zvlášť do tašky. Různé hry a knížky se většinou přibalily do igelitky. Na výlety jsme používali hadrové baťohy, které stačilo vyprat a zase se dali použit.

Dnes už jsou kluci dospělí a každý cestuje sám, takže si musí svoje svršky také sami zabalit. Nejvíce cestuje nejstarší syn. Hodně létá nejen na dovolenou, ale také služebně. Na takové cesty si do letadla pořídil menší kufr. Zažil už spoustu nepříjemných situací.

První se mu stala, když byl na konferenci v Egyptě. Při zpáteční cestě mu kufr promáčkli. Okamžitě ho reklamoval. Kurýr mu přivezl nový, ale byl jiný a tak si musel počkat na další. Teprve napotřetí byl spokojený. Poslední nepříjemnost zažil letos. Vracel se zpožděným letadlem z konference z Bělehradu a ve Vídni zjistil, že mu kufr zapomněli dát do letadla. Navíc zmeškal další letadlo. Bylo to v noci, takže personál letiště se mu omluvil, zajistil ubytování, dostal balíček základních potřeb i jídlo. Příští den mu předali kufr a ještě zajistili nejbližší let. 

Přeji bezproblémové cestování

marde

Milá marde, koukám, že reklamace kufrů fungují spolejlivě

Text nebyl redakčně upraven

Reklama