Domácnost

Lněné povlečení – čím starší, tím lepší!

Chcete vnést do svého bytu novou energii? Přáli byste si zkusit něco nového a změnit svou ložnici k nepoznání? Pokud máte rádi přírodní barvy a materiály, doporučujeme zkusit jednu noc ve lněném povlečení.

len

Mnoha lidem se nelíbí, že se len mačká, ale jak řekl jeden německý lékař: „Len se mačká, ale krásně. „ Stačí jedna jediná noc a už nebudete chtít spát v ničem jiném. Len je pěstován už tisíce let a látky z něj patří k nejstarším vůbec. Díky jeho přirozeným antibakteriálním vlastnostem a odolnosti vůči plísním, pylům a prachu je vhodný pro alergiky a lidi s kožním onemocněním. Len je proto ideální látka na povlečení.

Len je také výborným vodičem tepla a krásně propouští vzduch, díky čemuž zpříjemňuje spánek po celý rok, ať už je léto nebo zima. Pokud se člověk v noci více potí, len umí pohltit velké množství vody, aniž by byl vlhký a nepříjemný. Na rozdíl od bavlny len nepřitahuje a nepohlcuje prach, nemusí se proto zdaleka tak často prát. V neposlední řadě je také ekologický, lněná rostlinka nepotřebuje hnojit ani ošetřovat pesticidy. A ani u samé výroby tkaniny nejsou potřeba žádné chemické úpravy.

len1len2

Nejpozoruhodnější vlastností lnu je to, že s každým praním se látka stává jemnější, měkčí a zářivější. Povlečení je velmi nenáročné na údržbu a není třeba ho žehlit. Jeho přirozená krása vydrží desítky let, a pokud máte rádi ležérní vzhled, tak je pro vás len to pravé. Pokud budete o lněné povlečení správně pečovat, stane se rodinným dědictvím předávaným z generace na generaci. Firma ALICE IN PARIS je jedna z mála společností, která nabízí právě povlečení ze lnu. Povlečení je vždy na objednávku, protože každý dodaný kus je originální.

Přesvědčit se můžete sami na: http://www.aliceinparis.cz/loznice/povleceni/

len4

 

   
18.11.2014 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [2] VladkaZabka [*]

    Líbí se mi ten design. Někdo na povlečení nehledí, ale já ano. Dávám si záležet i s výběrem.

    superkarma: 0 13.01.2015, 13:09:57
  2. [1] Serena21 [*]

    Nedávno jsem kupovala povlečení pro děti od českého výrobce Svoboda Linen. Děti si ho chválí, tak si k vánocům pořídíme i do ložnice.

    superkarma: 0 25.11.2014, 07:52:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme