Chcete vnést do svého bytu novou energii? Přáli byste si zkusit něco nového a změnit svou ložnici k nepoznání? Pokud máte rádi přírodní barvy a materiály, doporučujeme zkusit jednu noc ve lněném povlečení.

len

Mnoha lidem se nelíbí, že se len mačká, ale jak řekl jeden německý lékař: „Len se mačká, ale krásně. „ Stačí jedna jediná noc a už nebudete chtít spát v ničem jiném. Len je pěstován už tisíce let a látky z něj patří k nejstarším vůbec. Díky jeho přirozeným antibakteriálním vlastnostem a odolnosti vůči plísním, pylům a prachu je vhodný pro alergiky a lidi s kožním onemocněním. Len je proto ideální látka na povlečení.

Len je také výborným vodičem tepla a krásně propouští vzduch, díky čemuž zpříjemňuje spánek po celý rok, ať už je léto nebo zima. Pokud se člověk v noci více potí, len umí pohltit velké množství vody, aniž by byl vlhký a nepříjemný. Na rozdíl od bavlny len nepřitahuje a nepohlcuje prach, nemusí se proto zdaleka tak často prát. V neposlední řadě je také ekologický, lněná rostlinka nepotřebuje hnojit ani ošetřovat pesticidy. A ani u samé výroby tkaniny nejsou potřeba žádné chemické úpravy.

len1len2

Nejpozoruhodnější vlastností lnu je to, že s každým praním se látka stává jemnější, měkčí a zářivější. Povlečení je velmi nenáročné na údržbu a není třeba ho žehlit. Jeho přirozená krása vydrží desítky let, a pokud máte rádi ležérní vzhled, tak je pro vás len to pravé. Pokud budete o lněné povlečení správně pečovat, stane se rodinným dědictvím předávaným z generace na generaci. Firma ALICE IN PARIS je jedna z mála společností, která nabízí právě povlečení ze lnu. Povlečení je vždy na objednávku, protože každý dodaný kus je originální.

Přesvědčit se můžete sami na: http://www.aliceinparis.cz/loznice/povleceni/

len4

 

Reklama