Bulvár

lleennaa: Jak odjedou, hřeším!

Jídlo - v mém žebříčku hodnot se vejde do první pětky.
Příteli  a dceři se snažím vařit zdravě.

Už jen kvůli tomu, že by měl Jakub držet dietku a do malé jsem nikdy nechtěla cpát zavařené jídlo z obchodu nebo hranolky s kečupem. Ikdyž - někdy se prostě zadařilo a já děkovala za HAMI v hodnotě 40 kč.
Přiznám se, že na složení potravin moc nekoukám. Proč? Protože používáme klasické máslo, žádný margarín, mléko se snažím kupovat  čerstvé selské, jogurty kupuji hollandia, na zelenině a ovoci žádné složení nenajdu a maso s uzeninami nakupuji v obchodech, kde mi ručí za kvalitu a čerstvost.

Jsou potraviny, které mi nesmí přes práh bytu, jako danone jogurty, polotovary typu milánské špagety nebo slavné sýrové omáčky v pytlíku.
A jak se stravuju já? Sebevražedně.

Když se zadaří a Jakub s malou odcestují na víkend k rodině, mám doma hotové hody. Koupím si kousek grilovaného kuřátka nebo mraženou pizzu, dva litry coly, tunu sladkýho, brambůrky, tyčinky, nanuky...a to všechno do sebe láduju...Když se večer vracím z práce, někdy se zastavím u jednoho stánku a už to jede: hamburger nebo párek v rohlíku s hořčicí. Miluji energetické nápoje, kávu a zákusky. Éčka neéčka - mně to strašně chutná.

Vím, že tím své tělo pomalu ale jistě ničím, ale...já nesnáším jogurty, zeleninu si dám maximálně ke smaženýmu sýru nebo řízku a mléko? To jsem měla naposledy v době těhotenství...když sním něco zdravého, je mi po tom těžko. To prosím pěkně není žádná výmluva.

Jednou si přítel udělal zeleninový salát, s kukuřicí, ředkvičkami apod. Já teda že okoštuju...ten večer jsem strávila na toaletě s Koktejlem v ruce. Včera jsem si dala zelíčko, abych do sebe narvala nějaké vitamínky. Večer jsem opět seděla na toaletě a modlila se, ať to přežiju.
Zdravé jídlo prostě není pro mne.

Takže rodince vařím v rámci možností zdravě. Upeču koláč, naložím maso, polévky jim taky nešidím, masox pouze v nouzi, žádné polotovary. Na reklamy s jídlem nekoukám, protože mě pak honí mlsná.
Zatím rodině moje kuchyně chutná a neslyšela jsem žádné stížnosti. Ani na tu hrachovou kaši, co jsem dělala předevčírem - ještě teď ji cítím :-)
A ještě dodám, že vařím celkem ráda (když mi do toho někdo nekecá).
Přeji všem krásný pátek a dobrou chuť.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


....taky bych se neuchýlila k podvodu typu kuře na paprice v sypkém stavu nebo oné úchvatné sýrové omáčce, co smrdí jako okena. Navíc by mi to patrně rodina vrátila nebo zvrátila. Ale když jedu do Varnsdorfu, stavím často v Letňanech v „EM Sí Donaldovi", kde pořídím „freše“. Jednou za týden. Fakt je, že mám pak nepředstavitelnou žízeň. :-) M.

Používáte doma náhražky a umělá dochucovadla? Máte po ruce masox, nebo jste z těch, kdo si připraví dobrý vývar? Podáváte rodině pytlíkové polévky? Sledujete přidané látky v potravinách, uvedené na obalech výrobků? Pište na redakce@zena-in.cz.

   
12.02.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] tlustoprdka [*]

  jastura — #4 Taky to tak mám, už čtrnáct dní se pokouším jíst zdravě bez sladkostí a už si toho všiml i přítel, že jsem poslední dobou nějak nervní. Ale ráno mne potěšil v koupelně, když mi řekl, že se mu prý zdá, že mám o něco menší zadnici.

  Teď ještě vydržet tak rok, aby si to tělo i mozek na to naučily a nic jinýho nechtěly.Sml30

  superkarma: 0 12.02.2010, 14:33:13
 2. [8] lleennaa [*]

  Eliza — #7 to zní moc moc dobře...Sml20

  Musím ty dva zase někam vyslat Sml58

  superkarma: 0 12.02.2010, 12:21:15
 3. avatar
  [7] Eliza [*]

  Každej jsme jinej a každej máme jinej metabolizmus. Spoustu věcí jde natrénovat a u spousty věcí existujou varianty - miluješ hamburgr? Proč ne? Udělej si ho doma z mletého hovězího bez dalších přísad, šoupni ho do semínkové housky, přidej zalaninu podle chuti a na zálivku smíchej jogurt s ostrou hořčicí. Sml67

  1. na komentář reaguje lleennaa — #8
  superkarma: 0 12.02.2010, 12:08:48
 4. avatar
  [6] KatherineDickinson [*]

  mám asi štěstí, ale na sladké nejsem...jednou za měsíc si teda koupím hořkou čokoládu, s co nejvíce % kakaa, ale tím to u mě hasne, cukr nepoužívám, přítele jsem naučila sladit čaj medem. Solím minimálně. Zeleninu a ovoce miluju, jen je to drahé, přes sezonu teda jím co si doma vypěstujem a co vyroste, přes zimu jen jablka, hrušky..na čem ale hřeším, je maso, šunka a takové ty prasárničky Sml21

  superkarma: 0 12.02.2010, 12:08:31
 5. [5] lleennaa [*]

  vodfon — #2 Tak moje máti měla se žlučníkem taky problémy. Hodně solila, kořenila, jedla hodně nepravidelně, cpala se spíš pozdě večer,...taky dost stresovala.(dost je slabé slovo)

  O svůj žlučník se nebojím. Co se má stát, stane se. S jídlem nebo bez. Sml79

  Sladký si dopřávám hlavně po obědě, když malá spí. Teď ujíždím hlavně na těch nanucích (míša,eskymo,ledňáček).

  Nervózní z hladu moc nebývám, ale přítel, ten dokáže být i sprostý, když má hlad moc dlouho Sml57

  superkarma: 0 12.02.2010, 11:11:38
 6. [4] jastura [*]

  dadma — #1 já ti rozumím. Já když jím zdravě, jsem hladová a děsně protivná....

  1. na komentář reaguje tlustoprdka — #9
  superkarma: 0 12.02.2010, 10:51:49
 7. avatar
  [3] DanaD [*]

  jo u Mekace ja miluju tujejich kavu se zmrzlinou

  superkarma: 0 12.02.2010, 10:50:43
 8. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Taky jsem tak sebevražedně jedla, až mi z toho zhnil žlučník!Sml80 Až, chybami se  člověk učí!Sml80

  1. na komentář reaguje lleennaa — #5
  superkarma: 0 12.02.2010, 10:37:00
 9. [1] dadma [*]

  Já ovoce nejím skoro vůbec a zeleninu občas.Jinak co kupuji sní manžel.Já hřeším na sladkém.Každý den musím mít něco sladkého.Koláče, bábovku, dortík.Čokoládu a nebo bonboniéry již ani nekupuji,protože jsem taková, že mě nestačí jeden dva kousky já to sežeru celý.Dříve jsem jedla každý den jednu nugátovou čokoládu,fakt mě chutnala i když to nemá s čokoládou vůbec nic společnýho.Snažím se to omezovat, ale nejde to.

  1. na komentář reaguje jastura — #4
  superkarma: 0 12.02.2010, 10:33:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme