Domácnost

Lízátko - zcela zdarma!

Tak jsme vám zase po čase byli nakupovat v hypersupermarketu.

Přesvědčily nás ceny, pohodlnost nákupu a velký výběr. Naší dceru přesvědčily nákupní vozíky tvaru autíčka.

Zařadili jsme se mezi davy a manžel trpělivě projížděl autíčkem do regálu s dětským pitím, rohlíky a bonbony. Já zatím pobíhala a vybírala vše potřebné pro naši domácnost. Ale znenadání jsem zjistila, že si budu muset odběhnout.

„Když musíš, tak musíš“, řekl mi manžel a ukázal mi cestu k nejbližším toaletám. Zde nutno popsat naší pozici v tomto marketu. Tedy spíše halu, protože jsme se nacházeli v jednom z největších. Vše podstatné se nacházelo v levé části. Toalety i my.

Zajásala jsem nad výhodným postavením a vyrazila. . Bylo nutno projít prostorem pokladen. Inteligentně jsem obešla bezpočet zavřených pokladen, protože jsem slušná a nechci nechat nikoho na pochybách, že mám u sebe nějaké zboží. Také jsem manželovi odevzdala bundu, aby si snad někdo nemyslel, že pod ní něco skrývám. Prodrala jsem se k turniketu „infa“, který byl ještě více vlevo a připravovala si slova úsměvného vysvětlení mého úniku. Dostala jsem se před zábranu, na které byla značka oznamující jen jednosměrný provoz. Pracovnice infa měly právě napilno snad s nějakou reklamací, když v tom jsem zahlédla jejich kolegyni, která si to mířila proti mně, totiž ve správném povoleném směru. Zajásala jsem a udělala krok vpřed. „Boženko, otevřeš mi?“ zahlaholila na svou parťačku a vrátka se otevřela.
A tak jsem se lehce decentně snažila dostat do prostoru zavírající se závory, připravena pohotově vysvětlit, že jdu jen na záchod. V tom jsem ale dostala závorou přes kolena a jelikož už moje nohy pronikly do zakázaného prostoru, bylo nutno na závoru trochu zatlačit. A tak se taky stalo.

Nevěřícně jsem se obrátila na procházející loajální pracovnici tohoto podniku a s mírně brunátným obličejem položila dotaz. „Proč mne nepustíte bez toho, že byste se třeba zeptala kam potřebuju, zvlášť když  vidíte, že očividně u sebe nic nemám a nemůžu mít“, poukazujíc na mé přiléhavé džíny a triko.

Osoba mi odvětila, že v žádném případě nikdo nesmí ven, pokud neprojde kasou. A rychle odkvačila…….

Třikrát jsem se nadechla, pronesla směrem k nikomu pár tichých nadávek a rozhlédla se po nejbližší průchozí, tedy otevřené pokladně.
Všechny takové byly ale zcela na pravé straně, vzdáleny bez přehánění nejméně 100m.
„To znamená sto tam a sto zpátky“, pomyslela jsem si a zkusila to na Boženku. Boženka byla rovněž loajální pracovnice, ale naučenou větu „ven jen přes pokladnu“ jen lehce zašpitala. Přitom někde zmáčkla kouzelný knoflík a vrátka se otevřela.

Nezlobím se vůbec na Boženku ani na její kolegyně. Plnily jen jakési vnitřní příkazy svého zaměstnavatele. Ten se zase snaží zabránit krádežím. Já to opravdu všechno dokážu pochopit. Ale nevznikají potom z toho situace, při kterých jen trochu zdravý mozek přestává fungovat? A je to tak správně?

Mám trochu strach. Budují stále více nákupních hal s velkými parkovišti. A vyrábějí stále více autíček, která už dokonce troubí. Naházejí nám do schránek hromady reklam, na které se chytí všichni včetně našich dětí. My se vydáme s náklaďáky na nákup, kde sice nezapomeneme koupit věci „v akci“, ale koupíme vše co se zablýskne v regálech v úrovni našich očí. Možná , že nás za chvíli zařadí do chodbiček a všude kam se podíváme budou závory s jednosměrkou. A když si budeme chtít u nich nakoupit, tak budeme muset chodit jen jedním směrem. Nevracet se, neotáčet, nakupovat. Nečůrat.

Pomalu nás nasměrují až k tak akorát dlouhým frontám u pokladen, kde nám vznikne doba právě ideální k doplnění našich přetékajících košíků. Nastraží nám zde nejlépe sladké zboží, na které máme jistě chuť po nákupem vzniklém úbytku energie.

A když nakoupíme hodně, tak dostaneme lízátko. A to zcela zdarma!  

Jen tak mimochodem - viděli jste Matrix?

 
   
30.05.2003 - Dům a byt - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [36] kubivet [*]

  Tapina-naše generace nic jinýho dělat nemohla.Pití bylo akorát ve skleněných flaškách a pokud jsi neměla otvírák-těžko bys kovovou korunku uhryzla.Oplatky byly nevábné a všecky stejné a vzhledem k samoobsluhám typu JEDNOTA velikosti 10X10m-tak se nikomu-dospělýmu ani dítěti na WC za těch 10minut co tam lidi tam strávili čurat nemohlo chtít(100minut proto-že v obchodech byl velkej prd tak se člověk nemrcal kolem regálů a vzal co bylo)

  Jinak mám na to názor jako matka(která klidně dá dítěti cokoli a obal pak šoupne na pás a věc zaplatí-nikdy mi nikdo nic neřekl) tak jako prodavačka a pokladní(a že jsem přišla do styku se zajímavými týpky!)
  Prostě je to v lidech-a to vždycky..

  Mimochodem proto miluju Ikeu-WC maj i běžně na prodejně a nemyslím že by z toho byli nějak extra vybziknutí.

  superkarma: 0 30.05.2008, 18:02:54
 2. avatar
  [35] Ťapina [*]

  Stejně, naše generace byla v dětství asi nějaká inteligentnější. Když nám rodiče řekli, že se před zaplacením nic jíst nesmí, tak jsme to pochopili

  superkarma: 0 30.11.2003, 10:58:08
 3. avatar
  [34] Ťapina [*]

  Lotka: No jo, bezdětní nechápou. Tak aspoň upozorňujte na to, že je ta krabička otevřená, to se pak pokladní můžou divit, proč jim snímač nesnímá, když ho mají zaflákaný šťávou. V tom fofru si toho nevšimneš.

  superkarma: 0 30.11.2003, 10:57:31
 4. avatar
  [33] Simba [*]

  Ale ve většině hypermarketů už projít kolem infopultu lze. Pokud tedy člověk musí...

  superkarma: 0 10.11.2003, 13:55:57
 5. avatar
  [32] Landriel [*]

  Také často platím půl rohlíku. Nic jiného v obchodě mrně nedostane. Ale s těmi záchody by se to fakt mělo vyřešit nějak lépe, na běžném nákupu tam strávíme hodinu a půl a celkem chápu, že každý to nemusí vydržet.

  superkarma: 0 02.11.2003, 21:00:04
 6. avatar
  [31] Wiki [*]

  Lotka: moc to zjednodusujes, Tobe se to asi nikdy nestalo, ale mne jo - kdyz jsem sla do hypermarketu, tak jsem si jeste pred vstupem do nakupniho prostoru odskocila, ale presto se mi zacalo silene chtit curat a to jsem se potrebovala jeste zdrzet, protoze jsem delala obri nakup na oslavu pritelovych narozenin....proste to na mne prislo a behem deseti minut to bylo k nevydrzeni, jsem myslela, ze se zcvoknu

  superkarma: 0 02.06.2003, 09:02:59
 7. avatar
  [30] Dux [*]

  u nas na vsi je jen konzum - bez
  zachoda

  superkarma: 0 01.06.2003, 12:24:03
 8. avatar
  [29] kosmokosmo [*]

  Tak tady u nas jsou ve velkych marketech zachody vzdycky na obou stranach pokladen.........jestli si vevnitr strci nekdo neco za tricko nevim..........jenze...jim se to vyplati i tak, spokojeni zakaznici se casto vraceji a trzby daleko presahuji kradeze............

  superkarma: 0 01.06.2003, 07:52:00
 9. avatar
  [28] Lotka [*]

  buny: nojo, jednou nee, ale článek je o dospělé osobě , která snad ví, co vydrží

  superkarma: 0 31.05.2003, 18:05:06
 10. avatar
  [27] buny [*]

  Ťapina: taky běžně platíme prázdný obal od pitíčka či půlku rohlíku...

  superkarma: 0 31.05.2003, 17:56:39
 11. avatar
  [26] buny [*]

  Lotka: a to to malá nevydržela?

  superkarma: 0 31.05.2003, 17:55:01
 12. avatar
  [25] Lotka [*]

  Ťapina: zajímavé, že tohle ti bezdětní vůbec nechápou Ale já se vždycky ke všemu snězenému a vypitému přiznám!

  superkarma: 0 31.05.2003, 17:40:43
 13. avatar
  [24] Lotka [*]

  No jednou se nám to stalo v Tescu. Mrně to nemohlo vydržet. Nechaly jsme babičku nakupovat a prostě prošly pokladnou kolem kupujících. Nikdo neremcal.

  superkarma: 0 31.05.2003, 17:39:00
 14. avatar
  [23] Lotka [*]

  buny: no v obchodě nestrávím dvě hodiny a když jdu, tak cítím, jak dlouho to vydržím. Taky jsem byla těhulka a mám malé dítě. TAky se jí chtělo čůrat. Ale prostě to musela tu chvíli vydržet.

  superkarma: 0 31.05.2003, 17:36:44
 15. avatar
  [22] buny [*]

  Lotka: a co těhulky, děti a vyjímky na které přijde to i to? Jak si to předem naplánovat???
  Není to domyšlené, ale chápu, že to není jednoduché( viz krádeže atp.)

  superkarma: 0 31.05.2003, 17:18:30
 16. avatar
  [21] Lotka [*]

  A jaký je problém jít čůrat dřív, než jdu do obchodu?

  superkarma: 0 31.05.2003, 08:04:57
 17. avatar
  [20] Ťapina [*]

  mamča: Teď jsi mě přivedla na zajímavou souvislost. Vyčůrat tě v hypermarketu pomalu nenechají, ale konzumace potravin je tam docela běžná. Když jsem brigádničila na pokladně, tak ti poctivější nechali projet snímačem prázdný obal (když malej to tak chtěl), krabičku od Fruika, z které ještě stříkala šťáva, popřípadě nad pytlíkem rohlíků upozornili "bylo jich deset, malej už jeden snědl", ale kolik bylo těch nepoctivých, to nevím..

  superkarma: 0 30.05.2003, 17:59:10
 18. avatar
  [17] Olka [*]

  Před 7 lety mě nechtěli do sámošky pustit s kočárkem, že prý bych si do něj mohla něco schovat. Asertivně jsem naznačila, že dítě neumí sedět a nemůže tedy sedět ve vozíku, pan vedoucí asertivně odvětil, že můžu přece nechat kočárek i s dítětem za pokladnami, pak jsme se ještě chvíli dohadovali o tom, zda lze něco schovat do kočárku bez peřinky (bylo už takhle teplo jako dnes). Nakonec jsem se vytočila jako obvykle, porovnala hodnotu případně ukradených rohlíků s hodnotou nemluvněte a sdělila panu vedoucímu, že kdyby mi dítě ukradli, on mi nové neudělá, na což už argument neměl. Víckrát jsem v té sámošce nenakupovala, přestože byla nejbližší. Dnes je to Delvita a jezdí tam maminky s kočárky zcela bez problémů, ale kolik toho ukradnou si netroufám odhadnout.

  superkarma: 0 30.05.2003, 14:04:20
 19. avatar
  [16] JaninaR [*]

  U nás máme na jednom konci města Plus a hned naproti Albert, o kilometr dál, na konci města, Penny a naproti Lidl......a město plné Vietnamců. Takže pokud si chci jen koupit sváču a nemá to být triko nebo rifle, tak mám docela smůlu....kdo nad tímhle vůbec přemýšlí?

  superkarma: 0 30.05.2003, 12:41:49
 20. avatar
  [15] Kocicka [*]

  hypermarket - HNUS! Ale bohužel už se pomalu nikde nedá normálně nakoupit pokud tady u nás nechci jezdit do 4 měst za specialzovanými obchody!_

  superkarma: 0 30.05.2003, 12:23:10
 21. avatar
  [14] Ťapina [*]

  Hypermarkety taky nemusím, ale chápu, že jsou toalety až za pokladnami. Dovedete si představit, jak by se kradlo, kdyby bylo ještě v nákupní hale soukromé místo, kde si každý může nepozorovaně nacpat do kapes a pod oblečení co chce? Už takhle se před Vánoci v malém Tescu v jednom oddělení ztratí zboží v hodnotě milion korun. Holt kdo chce nakupovat ve velkém obchodě, musí počítat s tím, že bude považován za zvíře a hnán jednosměrnou uličkou, jinak přece máte možnost chodit do malých krámů, kde sice utratíte o něco víc, ale zase se k vám budou slušněji chovat. To totiž jde, když je v obchodě deset zákazníků, ne tisíc.

  superkarma: 0 30.05.2003, 10:30:12
 22. avatar
  [13] Lhasa [*]

  mamča: Zlatý slova!!!

  superkarma: 0 30.05.2003, 09:56:06
 23. avatar
  [8] Mersi [*]

  A ja chápem, že aké by to bolo keby každý chcel na WC a určite by sa viac kradlo keby boli toalety pred pokladňami, ale keďže je to pre nás vedia výjsť vo všetkom v ústrety, tak aj v tom. S určitým razikom musia počítať.
  Ja som rada chodila do DM, kde som si mohla ruže, krémy proste kozmetiku slobodne sama vyberať a skúšať na testeroch. Nie spoliehať sa na nervóznu predavačku za pultom, ale asi sa tam kradlo, keď zaviedli tam taého pána, ktorý behá s košíkom a tvári sa, že nakupuje a pritom vás sleduje. Majú tam na všetky strany kamery, ale aj tak. Mne to niekedy hrozne vadí, keď stojí pri mne a čumí ako si testujem ruže.

  superkarma: 0 30.05.2003, 09:25:40
 24. avatar
  [5] artepa [*]

  Tohle mají vyřešený tuším v Hornbachu nebo nějakým tom technickým v Brně. Toalety jsou pěkně za kasama. Takže není problém s vycházením. Obdobnou zkušenost jako autorka mám z Carrefouru ale já to neobíhala a vyběhla přes nejbližší uzavřenou kasu. Seděla tam pokladní a říká mi že to musím celý obejít já udělala smutný obličej zkřížila nohy a zakroutila se že potřebuju strašně čůrat, tak mě pustila.

  superkarma: 0 30.05.2003, 08:31:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme