Styl

Lituji vyhozené kabelky

píše ve svém příspěvku čtenářka s nickem Dasena. Dvakrát měř a jednou řež. Než něco vyhodíte, přemýšlejte, abyste toho jednou nelitovala.

Milé ženy-in a redakce, svoje hadříky jsem dlouho schovála a říkala si, že se móda vrací, že to třeba ještě někdy užiju. Bohužel s přibývající lety se postava mění a tak milé hadříky jsem zabalila v době, kdy jsme se rozhodli pro rekontrukci ložnice a dala je do pytlů a odnesla na charitu. V ložnici jsme měli tři skříně, tak jak vývají klasické ložnice z 80 let a v nich spoustu nepotřebných věcí.

Tak jsem je ani moc netřídila, moje nádherné maturitní šaty, moje nádherné svatební šaty, srdce mi plakalo nad tou ztrátou, ale přece jen jsem je odnesla na tu charitu.

Protože jsem žena šetrná, na děti jsem si šila snad kromě plínek vše, nebo háčkovala, pletla, přešívala. Miminkovské věci jsem dávala jedné Polce, která bydlela u nás v domě a tehdy v Polsku oblečky nebyly, nebo drahé, tak paní je posílala do Polska a byla štastná, že příbuzným v Polsku může udělat radost.

Vzhledem k tomu, že už mám děti zralé mít svoje vlastní děti a já bych mohla být babičkou (zatím nejsem¨). poprosila sem snachu švagrové, aby věci po dětech schovávala. Mají velký barák a tak bylo věci kam schovávat, Bohužel nestalo se tak a i jejich hadříky putovaly do charity. Škoda, dnes je na děti vše tak drahé, že jsme je mohly možná podědit.

Ale abych se vrátila ke svým hadříkům a doplňkům, že člověk opravdu nemá vyhazovat bez přemýšlení, jsem si uvědomila, když jsem navštívila nejmenovaný obchod skoženými doplňky, kde jsem zahlídla kabelku podobnou jako jsem vyhodila:(

Zeptala jsem se, jestli by mi ji dotyčný pán ušil z kůže a kolik by stála? Jeho odpověd zněla, že jí ušije a cena 4500,-. Protočily se mi panenky, co jsem to vlastně vyhodila!!!!

A tak přece jen doporučuji, přemýšlet při třídění věcí, protože móda se opravdu vrací a já na novou kabelku nemám a ani bych ty peníze za to nedala.

Přeji hezký den Vaše čtenářka dasena

Milá Daseno, já myslím, že cena za ušití kožené kabelky byla přiměřená, nebo dokonce nízká. A k tém módě. Ta se sice vrací, ale nikdy ne v čisté podobě. Vždycky se liší hlavně v materiálech a přichází s nějakou inovací, která jí dá nový a modernější šmrnc.

Jak jste na tom se starými věcmi vy, milé ženy-in? Také něco schováváte na horší časy? Je mezivámi některá, které se to vyplatilo? Napište nám na redakce@zena-in. cz

   
18.01.2012 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] dasena [*]

  když se dívám na ten odkaz ta kabelka je opravdu pěknáSml16 a takový podobný motiv mají i ty dámské peněženky, asi si jí dám taky ušít, v rodině jí nemám jen jáSml15Sml31Sml16

  superkarma: 0 18.01.2012, 14:56:16
 2. avatar
  [1] dasena [*]

  http://www.ryja.wz.cz/fotogalerie.php

  to je hezké, že si myslíte, že cena je přiměřená dokonce nízká, ale přece jen, takový luxus si nemohu dovolit a snad ani nechci, ale na Vánoce jsem dala udělat peněženky manželovi, synům i snachám, je to z pravé hověziny, cena pánské nbyla 600,- a dámské 900,-, což se mi zdálo realizovatelné, však si to můžete najít v odkazu, který sem sem dala, ten pán fakt dělá krásné věciSml16 

  superkarma: 0 18.01.2012, 14:52:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme