Nad trhákem Ministerstva práce a sociálních věcí – sKartou – se zamýšlí čtenářka Snany. Jako maminka na mateřské si s ní užila své.

Také vám připadá smutné, jak náš stát rozhazuje zbytečně peníze, které se pak nedostávají jinde?


Dobrý den, jako matka na rodičovské dovolené mě zajímají především sociální témata, zprávy týkající se dětí, politické otázky jdou trochu mimo mě.

V nedávné době mě zaujaly zprávy týkající se sKaret.

Řekněme navždy sbohem sKartám

Vyplácení dávek prostřednictvím sociálních karet končí. Rozhodl o tom senátoři na čtvrtečním zasedání, změna by měla nabýt platnosti od 1. října. Od toho data se budou sociální dávky posílat na účet nebo složenkou.

Po přečtení článků jsem nevěděla zda se radovat nebo brečet. Zvykla jsem si na fakt, že na úřad práce musím chodit i když bych vlastně vůbec nemusela. Ale tohle už je opravdu nemístné vysmívají se občanům tohoto státu. Například před rokem kolovala na internetu zpráva „pokud nedodáte na ÚP prohlášení o trvalém pobytu v ČR nebude Vám od určitého data vyplacen rodičovský příspěvek.“ /neaktualizovala jsem nic, „rodičák“ mi chodí stále/. Další milou zprávou byl dopis, ve kterém mi ÚP oznamuje termín vyzvednutí sKarty. Paráda, 24. říjen 2012, nevadí, mám sice termín porodu, ale proč vlastně ne, mezi kontrakcemi nebudu mít nic lepšího na práci. Cestou do porodnice, napůl v rozkladu, jsem si udělala mezi zastávku v ÚP vyplnila potřebné dokumenty, podepsala, že slavnou sKartu nebudu používat a nechala si peníze přeposílat na svůj účet. Tímto krokem jsem definitivně ztratila poslední iluze o našem státu a jeho báječných projektech.

Upřímně je mi líto všech nemocných a starých lidí, kterým projekt sKaret způsobil velké problémy a nejednu probdělou noc.

Místo aby stát ušetřil, vyhodil opět peníze „oknem“ a jako bonus bude muset pravděpodobně zaplatit pokutu České pojišťovně za nedodržení smlouvy. Jedeme dál a na ministerstvu již vymýšlení jiný podobně zábavný projekt. Těším se.

S pozdravem,
Snany

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13.9.2013: Co vás právě zaujalo?

  • Jaké aktuální dění vás zajímá?

Budeme si trochu hrát na zpravodajství. Ale budeme přebírat podle zajímavosti posledních zpráv. A protože každého zajímá něco trochu jiného, posílejte mi k tématu své tipy na novinky z domova i ze zahraničí, které právě vás oslovily.

Forma – stručné shrnutí s odkazem a váš komentář.

Jsem sám zvědavý, jaké zprávy vám v tom množství utkvěly. A nebojte se napsat svůj komentář i k již jinou čtenářkou okomentované události. Budu je samozřejmě trochu třídit, aby nebylo vydání plné stejných zpráv, ale pokud budou komentáře zastávat odlišný postoj, uveřejním je.

Možná bychom si měli ještě vymezit tu aktuálnost, nuže řekněme 14 dní nazpět.

Uzávěrka tématu je tentokrát ve 14.00 hodin. Poslední čtenářský komentář vydám ve 14.30. Mezi 15.00 a 16.00 budete mít šanci rozhodnout o tom, který komentář byl nejzajímavější a zaslouží si odměnu, totiž krásný balíček od AVONU v hodnotě 500 korun!

  • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
  • Heslo (předmět e-mailu): AKTUALITY

avon

Reklama