Listové těsto je alfou a omegou pečení. Dá se připravit snad na tisíc způsobů. Když zrovna potřebujete rychlo večeři, můžete vyzkoušet například jednu z náplní, které mi popsala čtenářka Lalica ve svém příspěvku k dnešnímu tématu...


Milá redakce,

myslím si, že většina z nás zná výhody využití listového těsta a má nějakou tu zásobičku na mražáku.

Tak pak, když máme chuť na nějakou dobrůtku či už na slano nebo sladko, vyjmeme těsto, necháme rozmrazit a naplníme tím, co máme po ruce nebo nač máme chuť. U nás se osvědčila marmeláda, maková náplň ve slaném provedení těsto naplníme brynzou nebo třeba špenátem (ten ochutíme česnekem). Povrch výrobků , taštiček či šátečků namažeme rozšlehaným vejcem a posypeme sezamem, případně mákem nebo kmínem. Zase podle toho, co je v taštičkách či šátečcích ukryto. Dobrůtek raději uděláme více, aby zůstaly i ke snídani nebo na svačinku.

listové těsto

Já osobně nemám ráda špenát, ale když je ukryt v listovém těstě, chutná mi. Občas si tyto taštičky kupuji ve stáncích s „fornetti".

Dobrou chuť přeje,
Lalica

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama