Listopad je měsíc sychravý, mlhavý, studený. Celkově vzato není mezi lidmi moc oblíbený. Přesto je významným měsícem v souvislosti se změnou našeho politického režimu. V den, kdy „to“ začalo, měla svátek Mahulena. Znáte nějakou? Já znám jenom herečku Mahulenu Bočanovou. Ta vás svým smíchem dokáže rozveselit i v tak nevlídném měsíci.

Na našich stránkách jsem to psala už několikrát, Mahulena Bočanová je „správná ženská“. Je velmi přátelská, nezkazí žádnou legraci, je zodpovědná a umí dodržet slovo, o čemž jsem se přesvědčila několikrát.
Naposled před tímto rozhovorem. Uskutečnil se krátce po 17. listopadu.

mahujedna

Mahu, dodatečně všechno nejlepší k svátku, mimochodem, znáte ještě nějakou jinou Mahulenu?
Osobně žádnou Mahulenu neznám, ale vím, že existuje tanečnice Mahulena Fenclová, která tančívala v Národním divadle. Jinak je ale Mahulen v České republice spousta, nedávno jsem si to jméno vyjela na internetu a vyšlo mi něco kolem čtyř tisíc, což mě trochu překvapilo, protože to jméno mi stále přijde velmi, velmi podivné.
Jo a ještě moderátor Karel Voříšek má údajně dva buldočky: Radúze a Mahulenu, ale ty osobně neznám. (smích)

Je to poněkud nezvyklé jméno, ale krásné. Do paměti se vryje právě v souvislosti se Sametovou revolucí, která se uskutečnila v den, kdy bylo v kalendáři. Vybavíte si ještě, jak jste tehdy před čtyřiadvaceti lety slavila svátek? Kde jste byla? Co jste dělala?
V roce Sametové revoluce jsem svůj svátek mohla slavit poprvé, ale vzhledem k okolnostem už příští rok mé jméno, jaksi logicky, ze 17. listopadu opět vymizelo a začali jsme slavit Svátek studentů. V některých kalendářích se o 17. listopad se studenty dělíme, někde jsem psaná i 16. listopadu. Je v tom nějaký zmatek. To jméno se prostě nikam nevejde. (smích)

Jste spokojená se současnou situací v naší zemi? Pokud ne a vy byste měla tu možnost, co byste změnila?
Ne, nejsem spokojená. Kdo by byl. Kdybych mohla něco změnit, chtěla bych, aby se znovu v politice a národě českém objevil nějaký ten Václav. Nezbývá než doufat, že se toho dožiju…

Přečtěte si také:

Jste členkou pražského Činoherního klubu, pravidelně vystupuje také v soukromém divadelním souboru Háta, vídáme vás prostřednictvím televizních obrazovek, ať už v seriálech, nebo v roli moderátorky VIP zpráv, účastníte se různých společenských akcí... a co filmová role? Nerýsuje se nějaká?
Televizních rolí se rýsuje rovnou několik, filmová žádná, jen v koprodukčních věcech. Pro mě nic zásadního a podstatného.

Ještě se vrátím ke zmíněným VIP zprávám. To jsou přímé přenosy, už se vám někdy stalo, že jste měla okno, nebo nějaký přebrept, prostě něco, co nejde vrátit?
Samozřejmě. „Vipky“ mám desetkrát do měsíce, jen robot by byl bez chyb. Přebrepty se prostě stanou. Ale aspoň diváci vidí, že jsme také jenom lidi a že vysíláme živě. Vždy je mi to líto, když se to stane, ale nejde o život. Hlavně nesmíme lézt divákovi na nervy, to je to nejpodstatnější. Divák musí cítit, že svou práci máme upřímně rádi, a to já mám. Snad se mi to daří.

prima

VIP zprávy

Myslím, že daří… A jak vycházíte s kolegyněmi Ivanou Gottovou a Laďkou Něgrešovou? Každá jste úplně jiná.
Absolutně v pohodě. Ano, každá jsme jiná, a to je pro diváka dobře. Ivanka na mě působí křehce a mile a Laďka zase okouzlí svým specifickým ironickým humorem. Já jsem takový ten normál, někde uprostřed. Holky mě jako nováčka přijaly velmi hezky, ve „vipkách“ je mi opravdu fajn.
U tohoto pořadu je nejdůležitější kvalita reportáží. Naše úloha je reportáž uvést a naladit diváka na prima 15 minut. Myslím, že „vipky“ si získaly svou oblibu, je to skvěly formát milých drbu a obzvlášť mě baví můj kolega Tomáš Kraus, který to dělá skvěle.

Od Tomáše ještě zpátky k vám, třeba do vašeho dětství. Moc se mi líbí vaše roztomilá role Milušky v Chalupářích. To byla vaše první zkušenost před kamerou?
Myslím, že jo... jestli ještě před tím nebyl film Bohoušův syn, už si to moc nepamatuju, je to dávno. Ale nejmilovanější televizní postavou je pro mě stejně role nesnesitelné Miládky z Vyprávěj. Kvůli přesvědčivému ztvárnění této postavy mi dokonce nechtěli v sámošce prodat rohlík. (smích)

miluska

roztomilá Miluška v Chalupářích

miladka

Milada Dvořáková ve Vyprávěj

Vyprávěj je velmi povedený seriál. Vy jste vůbec měla štěstí na role a také na setkání s hereckými legendami. Kterého z herců starší generace si vážíte nejvíc? Koho jste měla nejraději?
Měla jsem tu kliku, že už ve dvaceti letech jsem nastoupila do pražského Činoherního klubu, kde jsem vlastně dodnes, a tam byla jedna herecká osobnost vedle druhé, takže opravdu není možné jmenovat jen jednoho herce. Měla jsem možnost zahrát si s Petrem Čepkem, panem Hrušínským, Petrem Nárožným, panem Abrhámem, Jirkou Zahajským, Míšou Štibichem, panem Kodetem… ach, těžko vzpomínat…

Byla jste hodně obsazovanou dětskou herečkou, měla jste tedy hereckou dráhu už předurčenou, nebo jste chtěla být jako malá i někým jiným? Třeba paní doktorkou, paní učitelkou...
Chtěla jsem být popelářem a černoškou… Nic nevyšlo. (smích)

cernousci

mezi černoušky :)

(smích) Kdo ví, jak byste v tom popelářském mundůru vypadala.
mmmmMahuleno, jste opravdu moc krásná. Určitě po vaší mamince, která byla modelkou, ale odešla moc brzy. Jak na maminku vzpomínáte?
Maminka je se mnou denně, i tatínek… Maminka tu není už dlouho, tatínek krátce. Je spousta věcí, které bych jim chtěla říct, a nejde to. Jen v duchu… pohlazení už bohužel nikdy neucítím… Je dobře vyznávat své city a odpouštět, dokud je čas…

Vy sama jste maminkou dnes už dvanáctileté dcery Márinky. V Praze je k vidění unikátní diamantová výstava, kterou jste zahajovala, a tam jste se moc hezky vyjádřila, že nejvzácnějším diamantem na světě je pro Vás vaše Márinka. Dokáže vás tento vzácný diamant vůbec něčím rozčílit?
Nedokáže. Někdy to na ní v rámci výchovy trochu hraju, ale myslím, že mi to moc nebaští. Márinka není stvoření, na které je možné se zlobit. Je to můj anděl… a nejenom můj.

smarinkou

s dcerou Marinkou

Pojďme od dětí k mužům. Které vlastnosti máte u mužů ráda, a které naopak nesnášíte?
U mužů miluji a oceňuji smysl pro humor, velkorysost, intelekt, lásku k dětem, plnění slibu, klasickou mužnost… Nesnáším lenochy, kňouraly a metrosexuály. (smích)

partner

A tak to je nás víc. (smích)
Mahu, máte nádherný dům. Váš tatínek byl architektem, daly by se tedy i u Vás předpokládat nějaké ty vlohy. Uplatnila jste je ve svém novém domě?

Ano, dům jsem si navrhla a zařídila sama a všem je u nás moc dobře, tak snad by se tady líbilo i tátovi. Lásku, klid, něhu… by cítil určitě.

Předtím jste bydlela v centru Prahy, nestýská se vám po Staroměstských ulicích?
Teď v období Vánoc ano. Praha je nejkrásnější město Evropy. Tři roky jsem žila na Staromáku a byla jsem na to náležitě pyšná. Když jsem vracela klíče, bolelo mě u srdce. Ale já si umím centra užít i tak, jen se musím vracet domů taxíkem

Ještě si v souvislosti s Vámi neodpustím otázku, jak se vyrovnáváte se závistí a pomluvami, které jsou ve vaší branži častější než v ostatních.
Dřív mě to mučilo, ale teď už jsem dospělá a zcela upřímně říkám, že závidí a pomlouvá jen ten člověk, který je sám velmi nešťastný. Spokojení lidé vám prostě dají pokoj. Nezajímají se o zlo a pomluvy. Takže je vlastně všechno tak, jak má být. Život tyhle lidi vytrestává sám. Bojují sami v sobě se smutkem a mindrákem, to je trest sám o sobě. Já se na ně nezlobím…

mahudvaa

Krásná odpověď.
O Vás je známo, že nezkazíte žádnou legraci. Jste upřímná, kamarádská, veselá. Kde dobíjíte baterky?

Mám dobré přátele. Těmi vás život obdaruje po zásluze za vaši slušnost a přirozenou snahu žít jako dobrý člověk. Je dobré vyhnout se člověku bez přátel.

Jakou máte radu třeba na listopadový splín?
Svařák!!! (smích)

Tento rozhovor jsem nazvala jako listopadový. Máte ráda podzim? Nebo byste radši někam do teplých krajin?
Miluju podzim. Táta vždycky miloval podzim a říkal, že až ho pochopím, budu konečně dospělá. Už ho chápu… Podzim je nekrásnější v Paříži a v Praze. Pro mě…

A jak se těšíte na Vánoce? Co byste si přála od Ježíška?
Aby byla Márinka šťastná.

Moc děkuji za rozhovor, a ať se Vám daří práci i v soukromí.
Já Vám taky. Jste fajn a nepokládáte dementní otázky jako ostatní. Opravdu děkuji a krásné blížící se Vánoce Vám i vašim čtenářkám.
:)

stromecek

Vizitka

 • Mahulena Bočanová se narodila 18. 3. 1967 v Praze jako dcera architekta.
 • Již od třech let účinkovala v reklamních spotech a tančila balet.
 • Hraje už od dětství (Chalupáři, Bohoušův syn, Lucie, postrach ulice, A zase ta Lucie…, menší role si zahrála i v seriálech Vlak dětství a naděje a Bylo nás šest.
 • Koncem 90. let je často obsazována do rolí princezen.
 • Po studiu na pražské konzervatoři hostovala v Národním Divadle a dodnes vystupuje na pražských divadelních scénách, hlavně v Činoherním klubu. Působí také v divadelní společnosti Háta.
 • Z jejích výraznějších rolí jmenujme postavu Brany ve zfilmované povídce Ivana Olbrachta „Golet v údolí“ postavu zlé královny v pohádce Kouzelný měšec a roli královny v pohádce Pták Ohnivák.
 • Další filmové a televizní role: Post Coitum „Pra, pra, pra“, Rodinná pouta, Vyprávěj ad.
 • Mahulena Bočanová se předvedla také jako jedna ze soutěžících ve StarDance (Když hvězdy tančí)
 • Značnou náplní její práce je moderování a dabing.
 • Moderuje zábavné a soutěžní pořady v TV. Moderovala Top 10, v současnosti je jednou z tváří VIP zpráv na TV Prima family.
 • V dabingu propůjčuje svůj hlas herečkám: Salmě Hayek, Catherině Zetě-Jones ad. Můžeme ji slyšet také v nadabovaných verzích filmů Karlík a továrna na čokoládu, Roboti nebo Zamilovaný profesor 2
 • Mahulena Bočanová je známá i jako fotomodelka.
 • S bývalým manželem, podnikatelem Viktorem Mrázem, má dnes již dvanáctiletou dceru Marinku.

poskytnuté fotografie: fb official Mahulena Bočanová a isifa.com

Reklama