Rodina

Lissey: Klika cvakla, dveře letí, soused vchází do dveří...

A máme tu i příběh vlezlých sousedů. Ve svém příspěvku je popsala s nadhledem a nadsázkou čtenářka s nickem Lissey.

Strašně jsem se těšila do svého prvního bytečku po svatbě. Byla to jen malá garsonka v bytovce se šesti byty, na okraji města, vlastně na vesnici by se dalo říci. Babička mi vždycky říkala takové ty věci, co babičky vnučkám říkávají... Jako že moudřejší ustoupí, a že se mám chovat slušně a zdvořile ke všem lidem, natož pak k sousedům.

Takže teoretickou přípravu jsem měla. Praxe byla horší.

Sousedé z balkonů koukali, jak stěhujeme nábytek, knihy a všechny ostatní věci do bytu. Za chviličku přiběhly a nabídli pomoc. Pozdravili, usmáli se, my také.. poděkovali jsme a nabízenou pomoc jsme přijali. Až později jsem zjistila, že jejich přátelskost a důvěrnost nezná hranic.. ,a to doslova. Po pár dnech v novém bytě se odpoledne z ničeho nic otevřely dveře do bytu, vešla sousedka (bodrá to původem Moravačka), šla rovnou do obýváku ke knihovně a jen tak mimochodem ke mně zahuhlala, že si při stěhování všimla knížky, kterou by si ráda půjčila.

Stála jsem v kuchyni, omáčka z vařečky mi kapala na zem, ale nezmohla jsem se na nic než že jo, že jasně, jen si půjčte. Až později jsem zjistila, že takové panují poměry v celé bytovce. Všichni si chodí na návštěvu bez pozvání, bez zazvonění, ti nejumírněnější symbolicky zaklepou, ale na vyzvání“ dále“ už rozhodně nečekají. Jednou v neděli odpoledne  mi manžel v ložnici  vyndaval klíště. Byla jsem skoro úplně svlečená, klíště se mi zakouslo šikovně těsně pod zadek. A tak manžel vytáčí proti směru hodinových ručiček..náhle klika cvakla, dveře letí, soused vchází do dveří... kouká.. naše činnost ho moc zajímala, zapomněl na vrtačku, kterou si přišel půjčit a začal přihlížet manželově počínání.. začal radit, čekala jsem, kdy přiloží ruku k dílu.

Ale to byla ta pomyslná poslední  kapka, hlavně pro manžela. Zdvořile jsme souseda vystrčili z bytu, na dveře dali diskrétní cedulku “ prosíme zvonit “ a hlavně, začali jsem se zamykat. Dnes už bydlíme jinde a zvyklosti jsou tu naštěstí normální. Ale dodnes si se smíchem vzpomeneme, jak uprostřed večerního nedělního filmu přišla sousedovic holčička, šla do kuchyně a vzala si z lednice tři vajíčka, že maminka potřebuje.

Lissey.

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

To snad ani není možné? :)) Opravdu jste měla takové sousedy? Tak to jste tedy byli s manželem dlouho trpěliví. Ale opět - alespoň máte na co vzpomínat? (i když tehdy vám asi moc do smíchu nebylo, viďte?)
Pěkný den a pohodové, normální sousedy
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

 • Jací jsou vaši sousedé?
 • A nebo jaké byste si přály?
 • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
 • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
 • Ať už veselou, nebo smutnou
 • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

   
24.10.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] delfi.na [*]

  Bych to zatrhla hned zkraje. Ještě horší by bylo, kdyby soused vtrhl do bytu a nebylo jen u vytahování klíštěte, ale plnění manželských povinností Sml30 

  superkarma: 0 24.10.2011, 14:44:08
 2. [1] cilani [*]

  No, chtěla bych vidět sousedy, jak by chodili k nám. By je trhač rozmnožil na více malých hned ve dveříchSml32.

  superkarma: 0 24.10.2011, 13:05:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme