liščí koláčky

Nevím, jestli teď rostou, nebo nerostou. Každopádně máme doma rádi houby všeho druhu. A tak když jsem na trhu narazila na prodejce lišek, neváhala jsem ani chvilku. Možná je to ostuda, ale ještě jsem je nikdy nejedla. Po krátké poradě s kulinářskými kamarádkami jsem se rozhodla vyzkoušet dva recepty.

Jedním jsem se inspirovala u Dagmar Derré, druhý byl čistá improvizace. Ten první jsem použila jako předkrm, druhý jako hlavní jídlo. Dnes ten první - koláčky z listového těsta s liškami. Když jsem na doporučení Dagmar na recept nakoukla, už se mi sbíhaly sliny. V lednici chyběla anglická, ale podle mého mlsného jazýčku v jídle ani ne. Můj manžel naopak řekl, že by anglická chutě v předkrmu skvěle doplnila - ale znáte to, sto lidí, sto chutí. Vyzkoušejte tak i tak. Originální recept najdete tady.

Suroviny

1 balení listového těsta
250 g lišek
šalotka
kousek sýra s modrou plísní
1 vejce
tymián
česnek
máslo

Postup

Listové těsto si rozkrájíme na obdélníky. Koupila jsem listové těsto rozválené a nakrájela jsem z něj čtyři velké kousky. Klidně můžete krájet menší a použít tento recept jako chuťovky.

liščí koláčky

Kousek másla s kapkou oleje rozpustíme v pánvičce a do sklovata na něm osmahneme šalotku nakrájenou na půlkolečka. Vyndáme z pánvičky na talířek nebo do misky a na pánvičku vsypneme nakrájené lišky, mezi které vhodíme pár snítek tymiánu. Orestujeme a opět vyndáme z pánvičky.
Nakonec orestujeme i jeden až dva stroužky česneku, nakrájeného na plátky.

liščí koláčky

Na připravené kousky listového těsta dáme nejprve trochu šalotky, potom lišky a nakonec česnek. Poklademe ještě kousky sýra s modrou plísní. Já jsem použila sedlčanský Modřenín a byl výborný!

liščí koláčky

Náplň neklademe až po okraje, protože okraje kousek ohneme a potřeme rozšlehaným vajíčkem.
Plech šoupneme do rozehřáté trouby a pečeme na 160 °C, dozlatova.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama