Zdraví

Lipobase Repair ví, co kůže potřebuje

Ať už v důsledku působení chemických přípravků, častého mytí nebo přirozeného úbytku vody, které souvisí s přibývajícími roky, ztrácí kůže schopnost regenerace. Vysychá, tvoří se v ní trhlinky, u disponovaných osob je pak krůček ke vzniku kožních onemocnění. Proto musíme věnovat pozornost tomu, čím kůži ošetřujeme. Hlavním kritériem by mělo být složení přípravku, zejména obsah kvalitních lipidů, především ceramidů.

Kůže odděluje organizmus od okolního světa, chrání ho před nepříznivými vlivy a zároveň je prostředníkem kontaktu s vnějším prostředím. Za to, že to dokáže, může složitý systém, který se označuje jako kožní bariéra. Tatáž kožní bariéra brání úniku vody a minerálů, a dokonce brání průniku škodlivin z okolí.

Kůže jako bariéra

Povrchová (rohová) vrstva kůže je tvořena postupně odumírajícími, zrohovatělými a odlupujícími se buňkami. Prostory mezi nimi jsou doslova utěsněny „tmelem“ z tukových látek (lipidů) a vody. Důležitou roli tu hrají ceramidy, cholesterol a mastné kyseliny. V důsledku mnoha škodlivin, například suchého, ale i velmi vlhkého prostředí, chemikálií, ale i chorob (například atopická dermatitida) či psychického stresu může dojít k poruše kožní bariéry. Vznikají v mikroskopické trhlinky, kterými uniká voda, kůže se stává křehkou a zranitelnou, je prostupná pro vnější škodliviny a alergeny.Výrazné zpomalení obnovy kožní bariéry (zejména syntézy ceramidů) je pozorováno u suché a stárnoucí kůže. Méně ceramidů se tvoří v zimě.

Volba dvojího účinku

Stav své pleti máme do značné míry ve svých rukou. Důležitá je hydratace „zevnitř“, kterou zajišťuje správný pitný režim. Avšak pro povrchovou vrstvičku, která je zodpovědná za to, jak kůže rychle vysychá i jak se rychle tvoří vrásky, musíme vybrat ten správný přípravek. Je důležité, aby obsahoval co nejpodobnější lipidy a kvalitní ceramidy jako lidská kožní bariéra. Ty totiž pronikají do hloubky, kde tvoří zdroj pro přirozenou obnovu kožní bariéry.

Správný přípravek, jako je Lipobase Repair, tedy po nanesení na povrch kůže zpočátku chrání tím, že uzavře trhlinky porušené kožní bariéry, a následně proniká do hloubky pokožky, kde slouží jako zdroj lipidů k obnově kožní bariéry. Tak dlouhodobě přispívá k její přirozené obnově. Proto stačí aplikovat jedenkrát denně. Vybírejme krém raději podle složení než podle vůně a obalu.

Neplaťte více, než je nezbytné. Lipobase Repair, která byla vyvinuta pro ošetřování citlivé pokožky (neobsahuje konzervační a jiné dráždivé složky) a která pečuje dlouhodobě o kožní bariéru, stojí kolem 140 Kč (balení 30g). Je vhodná pro suchou i podrážděnou a stárnoucí pleť obličeje, rukou a všech míst, která vyžadují speciální péči.

Více hledejte na stránkách www.atopickyekzem.cz

   
27.01.2009 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Dana90 [*]

  a můžu to použít jako krém pod make-up?Sml80

  superkarma: 0 03.10.2009, 16:01:26
 2. [4] Dana90 [*]

  Holky,je to i na akné?A kde to můžu koupit?V lékárně nebo někde objednat?Díky za odpověďSml16

  superkarma: 0 03.10.2009, 15:59:02
 3. [3] lucienenka [*]

  Používám na obličej syna a je opravdu výborný

  superkarma: 0 27.01.2009, 13:05:38
 4. avatar
  [2] Aja [*]

  LR je vážně super

  superkarma: 0 27.01.2009, 10:34:50
 5. avatar
  [1] wtipna [*]

  Před měsícem jsem se dozvěděla, že mám lupénku.

  superkarma: 0 27.01.2009, 07:58:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme