Na cestě po Liparských ostrovech jsme se podívali na zelenou Salinu. I když se jedná o sopečný ostrov, dvě vyhaslé sopky na Salině jsou porostlé bujnou zelení a celý ostrov tak působí vesele a živě.  Pokud máte rádi pěší túry, pak si tady naplánujte aspoň dva, tři dny.

Salina

 Hlavním městem je městečko Santa Marina Di Salina a je okouzlující. Když projedete přístavem, který lemuje přístaviště loděk a jachet, dostanete se do uliček s nízkými domky v koloniálním stylu. V uličkách najdete mnoho obchůdků jak s keramikou, šperky a oblečením, tak vkusné umění. Zejména okolí starobylého kostela je krásné. Tato městečko je malé a má velmi příjemnou atmosféru.

Salina

Při procházce městečkem jsem narazila na zajímavý prvek – mnoho dřevěných dveří mělo zajímavý tvar zámku a klik. Ty zámky se mi moc líbily, tak jsem si udělala takovou fotosbírku místních zámků, o kterou se s vámi ráda podělím. Mám ráda tyhle detaily, které jsou pro mne vzpomínkou na Salinu. Navíc mne baví, jak fotky z cest nemusí být jen o výhledech, západech slunce či jídle na talíři...

Salina

Jak se vám líbí moje zámky? Podívejte se 

Moje předchozí články:

Reklama